Voorzitter Laporta kondigt 'veranderingen' aan bij FC Barcelona
BARCELONA (ANP) - Voorzitter Joan Laporta heeft een aantal "noodzakelijke" veranderingen bij FC Barcelona aangekondigd. "Vanaf volgende week zul je een reeks beslissingen zien die moeten worden genomen", liet hij weten. "Als ik spreek over het einde van een cyclus of dat er vernieuwingen nodig zijn, is dat omdat ik denk dat we dat moeten doen."
Laporta ging tijdens een Catalaans sportfestival verder nog nergens concreet op in. Hij gaf wel aan dat hij ontevreden is over de prestaties van de hoofdmacht, die onder leiding staat van trainer Ronald Koeman.
"We hebben de Copa del Rey gewonnen en daar we trots op, maar we werden al heel vroeg uitgeschakeld in de Champions League en haakten in de strijd om de landstitel naar mijn mening op een onbegrijpelijke manier af. Ik heb altijd gezegd dat ik aan het einde van het seizoen het team zal evalueren, in de zin van hoe er is gespeeld en wat de resultaten waren. En dat gaan we komende week bekendmaken."
De opmerkingen van Laporta beloven niet veel goeds voor Koeman en zijn staf. Barcelona kan in La Liga niet hoger meer eindigen dan de derde plaats. Uit de laatste vijf competitieduels haalde de ploeg van Koeman slechts 5 punten. Vooral daardoor is de rol van Barça in de Spaanse titelrace vroegtijdig uitgespeeld. Na het afsluitende duel zaterdag bij hekkensluiter SD Eibar zal er meer duidelijkheid komen over de toekomst van Koeman en een aantal belangrijke spelers, onder wie ook de duurbetaalde sterspeler Lionel Messi.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan in de komende drie wedstrijden in de Champions League niet beschikken over aanvaller Luis Díaz. De Europese voetbalbond UEFA heeft de Colombiaan voor drie duels geschorst na zijn rode kaart in de wedstrijd tegen Paris Saint-Germain. Díaz kreeg die voor een overtreding op Achraf Hakimi.
13 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong keert terug in de selectie van FC Porto. De spits is hersteld van een knieblessure en krijgt zaterdag van trainer Francesco Farioli speeltijd in een bekerduel met Sintrense.
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - Zinho Vanheusden heeft zijn loopbaan beëindigd. De Belgische verdediger, in het verleden ook actief voor AZ, liep bij het Spaanse Marbella voor de derde keer een zware knieblessure op. "Met verdriet, maar vooral met trots kijk ik terug", schrijft hij op Instagram.
17 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Matteo Berrettini heeft de Italiaanse tennisploeg op voorsprong gezet in de halve finale van de Davis Cup tegen België. De nummer 56 van de wereldranglijst won in Bologna zijn wedstrijd tegen Raphaël Collignon, die dertig plaatsen lager staat op de mondiale tennisladder: 6-3 6-4.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - Ronald Ruijtenberg, André van Ginkel, Arthur Leenders, Wolf Nathan en Robert Kramer vormen het nieuwe bestuur van de zogenoemde Sterkhouders, die al een kwart van de aandelen van Vitesse bezitten. De vijf regionale ondernemers willen de club uit Arnhem overnemen.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Gabriel Magalhaes kan de komende weken niet voor Arsenal uitkomen. De centrale verdediger heeft een dijbeenblessure opgelopen bij de nationale ploeg van Brazilië en is voorlopig uitgeschakeld.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read en Cyle Larin kunnen voorlopig niet voor Feyenoord voetballen. De verdediger en aanvaller hebben blessures en staan meerdere weken aan de kant, meldde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
20 uur geleden