Voorzitter FIFA hoopt op 'vreedzame' oplossing rond Super League
MADRID (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA heeft zich in de kwestie rond de Super League achter de UEFA geschaard. Maar Infantino waarschuwt voor een verdere escalatie van de situatie. "Een vreedzame oplossing is beter dan een conflict, we moeten samen problemen aanpakken. Maar we zullen ons altijd verzetten tegen wedstrijden die de eenheid en solidariteit bedreigen", zei Infantino in een interview met de Spaanse krant As.
Net als de UEFA wijst de FIFA de Super League af. "Desalniettemin is het ook mijn plicht om tussen de partijen te bemiddelen, zodat een diepe en constructieve dialoog op zoek naar positieve oplossingen begint. Maar we zullen geen voorstellen accepteren die in tegenspraak zijn met de waarden van ons spel, zoals sportieve verdiensten, solidariteit, integriteit en gelijke toegang tot competities."
De Europese voetbalbond UEFA heeft Barcelona, Juventus en Real Madrid gedreigd met sancties vanwege hun initiatief voor een Super League. De negen andere clubs die eerst ook wilden meedoen, hebben al een sanctie opgelegd gekregen. Barcelona, Juventus en Real Madrid hebben in een reactie laten weten hun plannen niet op te geven.
Meer uit Voetbal
VANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
3 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.
4 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
15 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
17 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
18 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.
22 uur geleden