Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorzitter Europese Raad dringt bij Israël en Iran aan op kalmte

Voorzitter Europese Raad dringt bij Israël en Iran aan op kalmte

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Raad Charles Michel heeft zowel Iran als Israël gevraagd om zich te beheersen en verdere escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten te voorkomen, meldt een bron bij de Europese Unie. Michel vindt dat de regio "op de rand van een veel bredere oorlog" staat, en dat de twee leiders alles in het werk moeten stellen om dat te voorkomen.

Michel heeft zondag gebeld met de Iraanse president Masoud Pezeshkian en zijn "sterke zorgen van de EU over de steun van Iran" aan onder meer Hamas, Hezbollah en de Houthi's uitgesproken, aldus de EU-functionaris. Hij vroeg Iran de poging van de VS, Egypte en Qatar om over een bestand te spreken te steunen.

Volgens Iraanse staatsmedia heeft Pezeshkian in datzelfde gesprek gezegd dat de president vindt dat "de VS en sommige andere Westerse landen" Israël hebben aangemoedigd om "terreur en misdaden" in Gaza te plegen. Ook Iran wil "vrede en veiligheid voor alle landen over de hele wereld", maar daarvoor zou juist Israël een bedreiging zijn, zo vindt de president volgens IRNA.

Raadsvoorzitter Michel heeft dinsdag in een telefoongesprek met de Israëlische minister-president Benjamin Netanyahu gesproken over zijn eerdere discussie met Pezeshkian. Hij heeft daarbij "de noodzaak om de situatie te de-escaleren en een bredere oorlog in de regio te voorkomen" benadrukt, aldus de EU-bron.

Meer uit Buitenland

Ambassade VS in Israël zegt personeel dat weg wil: ga dan vandaag

JERUZALEM (ANP) - Personeelsleden van de Amerikaanse ambassade in Jeruzalem mogen van de ambassadeur vertrekken in verband met de spanningen in de regio. Ambassadeur Mike Huckabee dringt er wel op aan dat mensen die liever weggaan uit Israël, dat beter vrijdag nog kunnen doen.

25 minuten geleden
Iran: VS moeten buitensporige eisen laten vallen

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran roept de VS opnieuw op zijn "buitensporige eisen" te laten vallen als het een deal met Teheran wil bereiken. Dat zegt buitenlandminister Abbas Araghchi. Afvaardigingen van de twee landen spraken elkaar donderdag in Genève, onder bemiddeling van Oman.

2 uur geleden
Lokaal bestand voor reparaties bij Oekraïense kerncentrale

MOSKOU (ANP/RTR) - Rond de kerncentrale in het Oekraïense Zaporizja is een bestand afgesproken, om kabels te kunnen repareren. De kerncentrale is al sinds kort na de inval in Oekraïne in 2022 in Russische handen.

3 uur geleden
Greens winnen in Labour-bolwerk, nieuwe klap voor Starmer

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse Labourpartij heeft een pijnlijke nederlaag geleden in Gorton and Denton, een kiesdistrict bij Manchester dat traditioneel een Labour-bolwerk is. De Green Party won de tussentijdse verkiezingen, terwijl Labour zelfs naar de derde plaats zakte, achter de radicaalrechtse partij Reform UK van Nigel Farage.

5 uur geleden
Pakistan verklaart "open oorlog" aan Afghaanse Taliban

ISLAMABAD (ANP/AFP) - De Pakistaanse minister van Defensie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag de "open oorlog" verklaard aan de Afghaanse Taliban-regering. De buurlanden voeren al dagen dodelijke aanvallen uit op elkaars grondgebied.

5 uur geleden
Melania zit volgende week vergadering VN-Veiligheidsraad voor

NEW YORK (ANP/AFP) - Melania Trump zit volgende week een vergadering van de VN-Veiligheidsraad voor. Het is de eerste keer dat een first lady een dergelijke functie bekleedt. Melania zal "de rol van onderwijs benadrukken bij het bevorderen van tolerantie en wereldvrede", meldt haar kantoor in een verklaring.

14 uur geleden
Onderhandelaars in Genève bellen met Zelensky na afloop overleg

GENÈVE (ANP) - De Amerikaanse en Oekraïense delegaties die donderdag hebben overlegd in Genève hebben na afloop van hun gesprek gebeld met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hij schrijft op X dat er een "grote bereidheid" is voor een volgende bijeenkomst, waar ook de Russen zouden moeten aansluiten.

14 uur geleden