Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorzitter Europese Raad dringt bij Israël en Iran aan op kalmte

Voorzitter Europese Raad dringt bij Israël en Iran aan op kalmte

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Raad Charles Michel heeft zowel Iran als Israël gevraagd om zich te beheersen en verdere escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten te voorkomen, meldt een bron bij de Europese Unie. Michel vindt dat de regio "op de rand van een veel bredere oorlog" staat, en dat de twee leiders alles in het werk moeten stellen om dat te voorkomen.

Michel heeft zondag gebeld met de Iraanse president Masoud Pezeshkian en zijn "sterke zorgen van de EU over de steun van Iran" aan onder meer Hamas, Hezbollah en de Houthi's uitgesproken, aldus de EU-functionaris. Hij vroeg Iran de poging van de VS, Egypte en Qatar om over een bestand te spreken te steunen.

Volgens Iraanse staatsmedia heeft Pezeshkian in datzelfde gesprek gezegd dat de president vindt dat "de VS en sommige andere Westerse landen" Israël hebben aangemoedigd om "terreur en misdaden" in Gaza te plegen. Ook Iran wil "vrede en veiligheid voor alle landen over de hele wereld", maar daarvoor zou juist Israël een bedreiging zijn, zo vindt de president volgens IRNA.

Raadsvoorzitter Michel heeft dinsdag in een telefoongesprek met de Israëlische minister-president Benjamin Netanyahu gesproken over zijn eerdere discussie met Pezeshkian. Hij heeft daarbij "de noodzaak om de situatie te de-escaleren en een bredere oorlog in de regio te voorkomen" benadrukt, aldus de EU-bron.

Meer uit Buitenland

Israël opent grens pas na zoektocht lichaam laatste gijzelaar

JERUZALEM (ANP) - Israël zal de grensovergang bij Rafah tussen de Gazastrook en Egypte pas weer openstellen als de zoektocht naar het lichaam van de laatste Israëlische gijzelaar is voltooid. Dat meldde het kantoor van premier Benjamin Netanyahu zondagavond laat.

26 minuten geleden
1 miljoen huishoudens VS zonder stroom door winterstorm, 5 doden

WASHINGTON (ANP/RTR) - Meer dan 1 miljoen huishoudens in de Verenigde Staten zitten zondag zonder stroom als gevolg van een zware winterstorm die de oostelijke en zuidelijke staten heeft lamgelegd met hevige sneeuwval en ijzel. Volgens de website PowerOutage waren de zwaarst getroffen staten Tennessee (330.000 klanten zonder stroom) en Mississippi en Louisiana (elk meer dan 100.000).

4 uur geleden
Obama: dodelijk geweld tegen burgers Minneapolis is alarmsignaal

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Barack Obama heeft de dood van een tweede burger door federale agenten in Minneapolis scherp veroordeeld. In een samen met zijn vrouw Michelle afgegeven verklaring zei Obama dat de dodelijke incidenten een "wake-upcall" moeten zijn, omdat de fundamentele Amerikaanse waarden "steeds meer onder vuur liggen".

5 uur geleden
Rechterlijke macht Iran: geen genade voor opgepakte demonstranten

TEHERAN (ANP/AFP) - Het hoofd van de rechterlijke macht in Iran heeft duidelijk gemaakt dat er "zo snel mogelijk" processen volgen tegen de mensen die zijn opgepakt bij de recente protesten tegen het islamitische regime. Zij die schuldig worden bevonden, worden "zonder de minste genade" gestraft, zei hij tegen persbureau Mizan.

6 uur geleden
Israël zoekt lichaam laatste gijzelaar op begraafplaats in Gaza

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische strijdkrachten zoeken op een begraafplaats in Gaza naar de overblijfselen van de laatste overleden gijzelaar die door Hamas nog niet is overgedragen aan Israël. Dat heeft het kantoor van premier Benjamin Netanyahu bekendgemaakt.

6 uur geleden
VN-hulpkonvooi bereikt Koerdische stad in Syrië na gevechten

KOBANI (ANP/AFP) - Een VN-hulpkonvooi is zondag aangekomen in de Syrische stad Kobani, waar een Koerdische meerderheid woont. De vrachtwagens hebben onder meer brandstof en voedsel aan boord, zegt VN-hulporganisatie OCHA.

7 uur geleden
Ngo meldt vrijlating zeker 80 politieke gevangenen in Venezuela

CARACAS (ANP/AFP) - In Venezuela zijn zondag minstens tachtig politieke gevangenen vrijgelaten. Dat meldt de non-gouvernementele organisatie Foro Penal, die stelt dat de vrijlatingen onder druk van de Verenigde Staten plaatsvinden. De vrijlatingen gebeurden in gevangenissen in het hele land, aldus de ngo.

8 uur geleden