Voorzitter Europese Raad dringt bij Israël en Iran aan op kalmte
BRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Raad Charles Michel heeft zowel Iran als Israël gevraagd om zich te beheersen en verdere escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten te voorkomen, meldt een bron bij de Europese Unie. Michel vindt dat de regio "op de rand van een veel bredere oorlog" staat, en dat de twee leiders alles in het werk moeten stellen om dat te voorkomen.
Michel heeft zondag gebeld met de Iraanse president Masoud Pezeshkian en zijn "sterke zorgen van de EU over de steun van Iran" aan onder meer Hamas, Hezbollah en de Houthi's uitgesproken, aldus de EU-functionaris. Hij vroeg Iran de poging van de VS, Egypte en Qatar om over een bestand te spreken te steunen.
Volgens Iraanse staatsmedia heeft Pezeshkian in datzelfde gesprek gezegd dat de president vindt dat "de VS en sommige andere Westerse landen" Israël hebben aangemoedigd om "terreur en misdaden" in Gaza te plegen. Ook Iran wil "vrede en veiligheid voor alle landen over de hele wereld", maar daarvoor zou juist Israël een bedreiging zijn, zo vindt de president volgens IRNA.
Raadsvoorzitter Michel heeft dinsdag in een telefoongesprek met de Israëlische minister-president Benjamin Netanyahu gesproken over zijn eerdere discussie met Pezeshkian. Hij heeft daarbij "de noodzaak om de situatie te de-escaleren en een bredere oorlog in de regio te voorkomen" benadrukt, aldus de EU-bron.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Een kostbare kroon die dieven bij de kraak uit het Louvre probeerden te stelen, wordt volledig gerestaureerd, heeft het museum aangekondigd. De kroon van keizerin Eugénie, de vrouw van Napoleon III, viel toen de dieven het museum verlieten. Hij is vrijwel compleet, maar wel ernstig beschadigd.
47 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Ongeveer 55.000 Oekraïense soldaten zijn sinds het begin van de oorlog tegen Rusland omgekomen, meldt president Volodymyr Zelensky in een interview met tv-zender France 2. Volgens hem wordt daarnaast ook een groot aantal mensen vermist. Oekraïne brengt normaal gesproken nauwelijks cijfers naar buiten over het aantal slachtoffers in de oorlog.
50 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De hoogste leider van Iran moet zich grote zorgen maken, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd in een interview met NBC News. De president dreigt al langer met geweld en heeft ook schepen en gevechtsvliegtuigen naar het Midden-Oosten gestuurd.
1 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse justitie doet onderzoek naar een man van 80 voor zijn rol in het organiseren van reizen naar Sarajevo in de jaren 90 om op mensen te schieten, meldt persbureau Reuters op basis van twee bronnen. Het onderzoek naar het zogenoemde "scherpschutterstoerisme" loopt al langer, maar voor het eerst is een verdachte in beeld.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken zegt dat vrijdag in Oman gesproken wordt met de VS over het kernprogramma van het land. Volgens de Amerikaanse nieuwssite Axios hebben leiders in het Midden-Oosten voorkomen dat de onderhandelingen zouden mislukken.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De humanitaire situatie in Cuba zal verslechteren, of zelfs instorten, als er niet in de oliebehoefte wordt voorzien, waarschuwt de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, António Guterres, volgens zijn woordvoerder. De Verenigde Staten dreigen met importheffingen voor landen die olie aan Cuba leveren.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De aanpak van (illegale) immigranten in de VS kan mogelijk een wat "zachtere hand" gebruiken. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump in een interview met NBC News. "Ik heb ingezien dat we misschien wat minder hardhandig kunnen zijn. Maar je moet nog steeds streng zijn", aldus Trump.
1 uur geleden