
Voorstel voor mooiere Singelstraat in Goes
GOES - Meer groen en het deels doorbreken van de muur van de Grote Kerk om er zitje of doorkijkje in te maken kan de Singelstraat in Goes verfraaien. Over dit voorstel buigt de Goese gemeenteraad zich binnenkort.DOOR BRITTA JANSSENDe gemeenteraad wil dat de Zusterstraat en Singelstraat, in de volksmond Kerkplein genoemd, worden verfraaid en het college van burgemeester en wethouders is hierover in gesprek gegaan met de ondernemers en het museum aan de Singelstraat en Zusterstraat. ‘Zij zijn niet heel enthousiast, maar ook niet tegen de drie verbeterpunten’, staat in het voorstel aan de gemeenteraad over het gebied achter de Grote Markt. ‘De betrokken partijen willen graag ingrijpendere maatregelen.’
Beperkingen
Wethouder Cees Pille legt uit dat meerdere aspecten de mogelijkheden tot vernieuwing beperken. “We kunnen nauwelijks graven door het voormalige kerkhof onder de grond”, vertelt Pille. “Er liggen ondergronds ook veel kabels en leidingen. Daarnaast moeten we de toegankelijkheid van het plein voor het verkeer waarborgen.” Hulpdiensten, vuilnisauto’s en vrachtauto’s, voor de winkels, horeca en weekmarkt, moeten het plein kunnen bereiken. Ook moeten er touringcars kunnen parkeren en is er een stalling voor 250 fietsen. Dat maakt volgens de wethouder bijvoorbeeld het verder vergroenen van het gebied met groene eilanden en grote bomen onmogelijk. De gemeente bekijkt hoe de binnenstad autoluwer kan worden gemaakt en hoe het fietsparkeren kan worden verbeterd.
Kerkmuur
Wat volgens het college wel kan, is de gevels vergroenen, de kerkmuur doorbreken en verkeer afremmen met verplaatsbaar groen. ‘Voor Slot Oostende willen we in overleg met de eigenaar een pergola neerzetten’, staat in het raadsvoorstel. ‘Die wordt zo’n 3,5 meter hoog en beplant met klimop en zomerbloeiers, zoals clematis of kamperfoelie.’ Het college stelt ook voor de kerkmuur op enkele plekken open te maken, zodat het gras erachter beter zichtbaar wordt. “Als proef willen we op de schuine hoeken de natuursteenblokken over een lengte van vier meter verwijderen”, aldus Pille. “Op een van de hoeken willen we een houten zitting aanbrengen.”
Kermisattractie
Mobiel groen versmalt de rijbaan voor een verkeersremmend effect. ‘Zo ontstaat een zone waar mensen rustig op de kerkmuur kunnen zitten.’ Verkeerskundig wordt het afgeraden een groene rijbaanscheiding te maken, omdat dit de voetgangers en fietsers in het gedrang kan brengen.
“Ook gaan we in gesprek met de kermisexploitanten over het verplaatsen van de grote attractie in de Singelstraat naar een andere plek.”
Naam
Gaat de raad akkoord, dan wordt het plan in twee fases uitgevoerd. Eerst worden de plantenbakken verplaatst, de blokken uit de kerkmuur gehaald en de pergola geplaatst. ‘Mocht dit een goed resultaat geven, dan kunnen er meer pergola’s bijkomen en meer blokken uit de kerkmuur worden weggehaald.’
In overleg met de betrokkenen is ook besloten de Singelstraat geen andere naam te geven. “Goesenaren hebben het vaak over het Kerkplein, maar een naamswijziging brengt veel kosten met zich mee.” Ook is het onwenselijk voor de bedrijven en instellingen dat zij door de adreswijziging tijdelijk onvindbaar zijn.
Meer uit Beveland
's-GRAVENPOLDER - Mevrouw Steijn-Vermue uit 's-Gravenpolder is honderd jaar geworden.
8 uur geledenHEINKENSZAND - Lokaal Impact Fonds Borsele houdt op dinsdag 20 mei een bijeenkomst voor alle verenigingen en stichtingen in De Stenge in Heinkenszand. Het fonds is bedoeld om lokale initiatieven in de gemeente Borsele financieel te steunen. Het gaat om initiatieven die bijdragen aan de leefbaarheid, duurzaamheid en sociale samenhang in de dorpen van Borsele.
9 uur geledenGOES - Op de kruising van de Wijngaardstraat en de Kolveniershof in Goes zijn gisteravond rond 22.30 uur een auto en een elektrische step met elkaar in botsing gekomen.
12 uur geledenGOES - De gemeente Goes behoort tot de duurste gemeenten in Zeeland om te trouwen op vrijdagmiddag. Een bruidspaar betaalt 503 euro voor een vrijdagmiddagceremonie. Daarmee staat Goes op de vijfde plek qua kosten. Middelburg is met 730 euro de duurste gemeente.
16 uur geledenWie kan er mooier vertellen over zijn werk dan degene die er dagelijks mee bezig is? Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er zo mooi aan? En hoe ziet een werkdag eruit? Deze keer in de rubriek 'Op de werkvloer bij': Rubin Timmer (planner/coördinator) en Ferry van Yperen (Lead Engineer) van TA Control Systems.
18 uur geledenGOES - Vrijwilligers bij sportverenigingen in Zeeland kunnen in mei deelnemen aan een cursus tot vertrouwenscontactpersoon (VCP-V). Het Coördinatiepunt Clubondersteuning Zeeland organiseert de training in samenwerking met Centrum Veilige Sport. De bijeenkomsten vinden plaats op woensdagavond 14 en 21 mei.
1 dag geledenGOES - Hulpdiensten zijn afgelopen nacht in actie gekomen nadat een levenloos persoon werd aangetroffen in de buurt van de Westwal in Goes. Het slachtoffer zou zijn gereanimeerd, maar de hulp mocht niet baten. De politie heeft onderzoek gedaan en liet vanochtend weten dat er sprake is van een natuurlijke dood.
1 dag geleden