Voorman Kick Out Zwarte Piet blijft hoopvol na actie in Volendam
DEN HAAG (ANP) - De voorman van Kick Out Zwarte Piet (KOZP), Jerry Afriyie, blijft hoopvol in zijn strijd tegen Zwarte Piet en racisme in Nederland. Dat zei hij zondagavond in een livestream van de actiegroep op Instagram. Daar blikten verschillende aanhangers van KOZP terug op het 10-jarig bestaan van de Zwarte Piet is Racisme-campagne en de demonstratie in Volendam zaterdag.
"Ik ben vooral blij dat we niet op hetzelfde punt staan als tien jaar geleden: er is vooruitgang geboekt", zei Afriyie. "Dat is voor mij een boost om door te gaan. Al is het kruipend, we gaan nog steeds vooruit. Ik blijf hoopvol."
Volendammers bekogelden de demonstranten zaterdag met onder meer eieren, vuurwerk, oliebollen en visafval. Op beelden op sociale media is te zien dat actievoerders ook fysiek werden aangevallen. De politie en boa's beëindigden de demonstratie, die niet was aangemeld bij de gemeente, zei burgemeester Lieke Sievers van Edam-Volendam. Tegen regionale media zei de burgemeester dat de demonstratie volgens haar niet was geëscaleerd, omdat er "geen doden en gewonden waren gevallen".
Geen aanhoudingen
In de livestream van KOZP werd genoemd dat actievoerders blauwe plekken, schrammen en stijve nekken hebben overgehouden aan het protest. Ook zijn meerdere ramen van de twee bussen van de demonstranten beschadigd. Een ruit was zo hard bekogeld, dat die op de terugweg sneuvelde.
Bij de demonstratie is niemand aangehouden, laat een politiewoordvoerder weten. De politie is een onderzoek gestart om "de situatie van zaterdag inzichtelijk te krijgen". Daarbij worden camerabeelden verzameld en uitgekeken. Voor de camera's van NH Nieuws en Hart van Nederland vertelde een vrouw uitgebreid hoe ze als eerste begon met eieren gooien.
Eerder gelastte KOZP een demonstratie in Volendam af bij de sinterklaasintocht op 14 november. Volgens Afriyie liet de burgemeester de nacht ervoor weten dat de intocht niet door zou gaan. KOZP zag daarop af van demonstreren, maar kwam er later achter dat er wel een "soort parade" in Volendam aan de gang was.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft Spanje bedankt voor de hulp bij de repatriëring van de opvarenden van cruiseschip Hondius van rederij Oceanwide Expeditions uit Vlissingen. Een vliegtuig met onder anderen acht Nederlandse passagiers is zondag onderweg van het Spaanse eiland Tenerife naar Eindhoven.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt maandag opnieuw een vliegtuig naar Tenerife om daar een deel van de bemanning van het cruiseschip Hondius op te halen. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
1 uur geledenGRANDILLA DE ABONA (ANP) - De Nederlandse chartervlucht voor opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius is opgestegen vanaf het vliegveld Tenerife Zuid, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Nadat het van boord halen van de opvarenden iets langer duurde dan voorzien, is tegen 16.52 uur Nederlandse tijd het toestel vertrokken richting Eindhoven. Naar verwachting zal het toestel daar na een kleine vijf uur arriveren.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De veertien Spanjaarden die zich bevonden op het Nederlandse cruiseschip Hondius, dat werd getroffen door het hantavirus, zijn aangekomen in Madrid. De groep werd zondag als eerste geëvacueerd van het cruiseschip dat bij Tenerife voor anker ligt.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Activisten van de actiegroep Geef Tegengas zijn zondag opnieuw aan het protesteren in de haven van Rotterdam. Ook zaterdag was er een actie van de groep in het havengebied waarbij de havenspoorlijn werd geblokkeerd.
1 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De eerste Nederlandse opvarenden van de Hondius worden van het schip naar de kant gebracht, ziet ANP ter plaatse. Eerder werden alle Spaanse opvarenden al aan wal gebracht en per bus naar het vliegveld Tenerife Zuid gebracht, meldde het Spaanse ministerie van Volksgezondheid.
2 uur geledenLEIDEN (ANP) - Een 15-jarig meisje uit Oegstgeest is zondag overleden tijdens de halve marathon in Leiden. De organisatie van hardloopevenement Leiden Marathon meldt dat de jonge deelneemster onwel werd op de hoek van de Lage Rijndijk en de Herensingel. "Het meisje is ter plekke behandeld, maar kon niet worden gered." Waardoor ze onwel werd, is onbekend.
2 uur geleden