Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorman Kick Out Zwarte Piet blijft hoopvol na actie in Volendam

Voorman Kick Out Zwarte Piet blijft hoopvol na actie in Volendam

DEN HAAG (ANP) - De voorman van Kick Out Zwarte Piet (KOZP), Jerry Afriyie, blijft hoopvol in zijn strijd tegen Zwarte Piet en racisme in Nederland. Dat zei hij zondagavond in een livestream van de actiegroep op Instagram. Daar blikten verschillende aanhangers van KOZP terug op het 10-jarig bestaan van de Zwarte Piet is Racisme-campagne en de demonstratie in Volendam zaterdag.

"Ik ben vooral blij dat we niet op hetzelfde punt staan als tien jaar geleden: er is vooruitgang geboekt", zei Afriyie. "Dat is voor mij een boost om door te gaan. Al is het kruipend, we gaan nog steeds vooruit. Ik blijf hoopvol."

Volendammers bekogelden de demonstranten zaterdag met onder meer eieren, vuurwerk, oliebollen en visafval. Op beelden op sociale media is te zien dat actievoerders ook fysiek werden aangevallen. De politie en boa's beƫindigden de demonstratie, die niet was aangemeld bij de gemeente, zei burgemeester Lieke Sievers van Edam-Volendam. Tegen regionale media zei de burgemeester dat de demonstratie volgens haar niet was geƫscaleerd, omdat er "geen doden en gewonden waren gevallen".

Geen aanhoudingen

In de livestream van KOZP werd genoemd dat actievoerders blauwe plekken, schrammen en stijve nekken hebben overgehouden aan het protest. Ook zijn meerdere ramen van de twee bussen van de demonstranten beschadigd. Een ruit was zo hard bekogeld, dat die op de terugweg sneuvelde.

Bij de demonstratie is niemand aangehouden, laat een politiewoordvoerder weten. De politie is een onderzoek gestart om "de situatie van zaterdag inzichtelijk te krijgen". Daarbij worden camerabeelden verzameld en uitgekeken. Voor de camera's van NH Nieuws en Hart van Nederland vertelde een vrouw uitgebreid hoe ze als eerste begon met eieren gooien.

Eerder gelastte KOZP een demonstratie in Volendam af bij de sinterklaasintocht op 14 november. Volgens Afriyie liet de burgemeester de nacht ervoor weten dat de intocht niet door zou gaan. KOZP zag daarop af van demonstreren, maar kwam er later achter dat er wel een "soort parade" in Volendam aan de gang was.

Meer uit Binnenland

Opnieuw man (27) veroordeeld tot celstraf voor rellen Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.

5 uur geleden
Familie IJsselmonde: straf te laag, maar geen hoger beroep

ROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.

6 uur geleden
Jongeren vanaf 16 jaar krijgen hoger minimumloon in 2027

DEN HAAG (ANP) - Jongeren van 16 tot en met 20 jaar gaan in 2027 een hoger minimumloon verdienen. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) verhoogt de bedragen voor die leeftijdsgroepen vanaf 1 januari. De D66-bewindsman voert hiermee het plan van het vorige kabinet uit.

6 uur geleden
Veertien jaar cel en tbs voor drie moorden Rotterdam-IJsselmonde

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft vrijdag de 25-jarige Sendric S. veroordeeld tot veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor drie moorden in de Rotterdamse wijk IJsselmonde.

6 uur geleden
Mauritshuis: rechtszaak erfgenamen Bredius raakt ons in de kern

DEN HAAG (ANP) - De rechtszaak van erfgenamen van kunsthistoricus en oud-museumdirecteur Abraham Bredius tegen het Mauritshuis "raakt ons in de kern". Dat zei Martine Gosselink, de directeur van het Haagse museum, vrijdagochtend in de rechtbank. Bredius was tussen 1889 en 1909 directeur van het museum. Hij liet waardevolle kunstwerken na, waaronder 'Twee Afrikaanse mannen' en 'Saul en David' van Rembrandt. Als voorwaarde stelde hij dat de 25 werken permanent zichtbaar moesten blijven. Maar het museum bewaart de meeste schilderijen momenteel in het depot.

7 uur geleden
Tata Steel moet weer 8,5 miljoen euro betalen om te veel uitstoot

ZAANDAM (ANP) - Tata Steel moet opnieuw een boete van ruim 8,5 miljoen euro betalen. Volgens de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) bleek uit eigen metingen, die in april en mei vorig jaar zijn gedaan, dat uit een van de fabrieken van de staalproducent nog steeds te veel schadelijke stoffen komen. Eind januari vorderde OD NZKG om dezelfde reden ook al 8,5 miljoen, toen op basis van metingen van Tata Steel zelf.

9 uur geleden
Recordhoeveelheid dataverkeer door internetknooppunt Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een belangrijk knooppunt voor internetverkeer in Amsterdam heeft een recordhoeveelheid data verwerkt. Door de systemen van de Amsterdam Internet Exchange stroomde voor het eerst 15 terabit per seconde.

11 uur geleden