Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voormalige Martinair-piloten sluiten cao-akkoord met KLM

Voormalige Martinair-piloten sluiten cao-akkoord met KLM

AMSTERDAM (ANP) - Vakbond AVV en KLM hebben vrijdag een principe-akkoord gesloten voor een nieuwe cao voor de voormalige Martinair-piloten, meldt AVV zaterdagavond. De ongeveer 150 vrachtvliegers zien hun salaris dit jaar met 33 procent stijgen en krijgen een werkgelegenheidsbescherming tot april 2026. De stakingen die sinds 1 februari werden gehouden, zijn beƫindigd.

"Dit is een fantastisch resultaat waarmee de vliegers weer vertrouwen kunnen krijgen in de toekomst. Ook is duidelijk dat de acties effectief waren. Ik ben trots op onze leden die dit met hun inzet voor elkaar hebben gebokst", zegt AVV-voorzitter Martin Pikaart.

De vrachtpiloten werden ontslagen toen Martinair opging in KLM, maar kwamen jaren later op last van de rechter toch weer in dienst. Ze eisten dat ze dezelfde rechten en het hetzelfde loon zouden krijgen als de overige piloten. Maar KLM wilde daar niet aan en kreeg daarin gelijk bij de rechter. Daarop werd besloten tot stakingen.

Ontslagbescherming 'cruciaal'

Pikaart zegt dat vooral dat de ontslagbescherming belangrijk is. "Deze is cruciaal voor de vliegers, omdat in het eerste kwartaal van 2026 de opleidingen beginnen voor de nieuwe Airbus toestellen die KLM heeft aangekocht. Op deze manier voorkomen we dat KLM voor een tweede keer deze groep vliegers gaat ontslaan."

De lonen stijgen dit jaar structureel met 18 procent en de piloten krijgen een eenmalige uitkering van 11 procent als compensatie voor jarenlange stilstand. Ook hebben ze recht op dezelfde winstdeling als de overige KLM-piloten. Opgeteld levert dat naar verwachting een loonstijging van 33 procent op in 2024. Ook de pensioenen stijgen.

Goedkeuring

Het akkoord moet nog voorgelegd worden aan de leden.

Meer uit Financieel

Von der Leyen wijst extra importheffing VS van de hand

JEREVAN (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie wijst een importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens door de VS van de hand. "Een deal is een deal", antwoordde ze tijdens een persconferentie in Jerevan op de vraag wat ze van het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump vindt.

15 minuten geleden
ING schikt Belgische witwaszaak voor 1,6 miljoen euro

BRUSSEL (ANP/BELGA) - ING schikt de Belgische witwaszaak rond oud-politicus Didier Reynders voor 1,6 miljoen euro. Dat heeft het Brusselse parket naar buiten gebracht.

27 minuten geleden
Musk wil misleidingszaak rond Twitter afkopen voor 1,5 miljoen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk wil een rechtszaak over mogelijke misleiding van beleggers afsluiten door 1,5 miljoen dollar te betalen. De Amerikaanse beurswaakhond, de Securities and Exchange Commission (SEC), klaagde 's werelds rijkste persoon aan omdat hij in 2022 te laat meldde dat hij een belang in berichtenplatform Twitter had opgebouwd. Hoewel hij bereid is een boete te betalen, ontkent Musk schuldig te zijn, meldt de SEC.

41 minuten geleden
Benzineprijs kruipt verder omhoog naar nieuw record

EINDHOVEN (ANP/BLOOMBERG) - De adviesprijs voor benzine in Nederland is dinsdag verder gestegen. Daarmee is benzine op Bevrijdingsdag duurder dan ooit, volgt uit cijfers van consumentencollectief UnitedConsumers.

1 uur geleden
Belgische supers mogen volgend jaar weer sigaretten verkopen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische supermarkten mogen volgend jaar weer sigaretten verkopen. Volksgezondheidsminister Frank Vandenbroucke legt zich volgens Belgische media neer bij een uitspraak hierover van het Grondwettelijk Hof over het tabaksverbod.

2 uur geleden
Beurs Amsterdam begint Bevrijdingsdag met bescheiden winst

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een bescheiden winst aan de handelsdag begonnen. Beleggers op de financiƫle markten verwerkten een heropleving van gevechten in de wateren rondom Iran een dag eerder. Buiten Nederland kwam een aantal grote beursgenoteerde bedrijven met kwartaalcijfers, waarbij brouwer AB InBev goede sier maakte.

2 uur geleden
Albert Heijn rust externe beveiligers uit met bodycams

ZAANDAM (ANP) - In vier winkels van Albert Heijn in Amsterdam en Rotterdam gaan beveiligers bodycams dragen. Volgens Albert Heijn draait het om een proef om beter te kunnen omgaan met agressie en bedreigende situaties in de supermarkt.

2 uur geleden