Voormalig publiekslieveling FC Twente Sørensen (68) overleden
ENSCHEDE (ANP) - Oud-voetballer Jan Sørensen is op 68-jarige leeftijd overleden. De Deense middenvelder was in de jaren tachtig een populaire speler bij FC Twente. De voormalig international speelde in Nederland ook voor Feyenoord, Excelsior en Ajax.
Sørensen werd in 1983 door FC Twente overgenomen van Club Brugge. Hij speelde tachtig wedstrijden voor de club uit Enschede en maakte daarin 21 doelpunten. Volgens de Tukkers was "de creatieve linkspoot de stuwende motor in het elftal, dat zich weer omhoog knokte op het hoogste niveau". "Hij was in moeilijke tijden de ideale kracht voor FC Twente en heeft altijd een speciale band met de club gehouden", aldus de club.
Zondag wordt er voorafgaand aan het duel FC Twente - Go Ahead Eagles in Enschede stilgestaan bij het overlijden.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De gemiddelde kosten voor een blessure in het internationale topvoetbal bedragen 500.000 euro per maand. Dat concluderen Raymond Verheijen en Jan Ekstrand in 'Van Voetbal naar Blessures en Terug', het eerste boek ooit gebaseerd op meer dan 20 jaar wetenschappelijk UEFA-onderzoek naar spelers en ploegen in de Champions League en op het WK.
59 minuten geledenPADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.
9 uur geledenBOGOTÁ (ANP/RTR) - Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.
10 uur geledenLILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.
11 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.
13 uur geleden