Voormalig burgemeester en voormalig gemeentesecretaris ereburgers van I?awa
THOLEN - Voormalig burgemeester van Tholen Ger van de Velde-de Wilde en voormalig gemeentesecretaris van Tholen Simon Nieuwkoop zijn tijdens hun bezoek aan Polen op vrijdag 3 juni 2022 officieel benoemd tot ereburgers van de stad I?awa.
Beiden hebben deze benoeming ontvangen als dank voor de langdurige samenwerking en hun persoonlijke toewijding aan de samenwerking tussen I?awa en Tholen. Hun bijzondere inzet voor de ontwikkeling van de stedenband heeft bijgedragen aan een duurzame Nederlands-Poolse vriendschap.
Mevrouw Van de Velde-de Wilde en de heer Nieuwkoop zijn in 2020 al benoemd tot ereburgers. De officiële, fysieke benoeming kon toen vanwege het coronavirus niet plaatsvinden. In plaats daarvan ontvingen zij in 2020 een persoonlijke brief van de Thoolse zustergemeente in Polen, met daarin de hartelijke felicitaties en dankbetuigingen.
Meer uit Tholen
SINT-ANNALAND - Tijdens het Hemelvaartweekend vindt opnieuw de tweejaarlijkse Kunst Kieke-route plaats. De locaties zitten dit keer in Sint-Annaland en Scherpenisse. Bezoekers kunnen een route volgen langs ateliers en woonkamers die speciaal voor de gelegenheid zijn ingericht als expositieruimtes.
1 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Burgemeester Sijbers heeft besloten om twee ruimtes in de loods aan het Klaverveld waar begin april een werkend drugslab werd aangetroffen, voor anderhalf jaar te sluiten. De politie stuitte toen tijdens een inval op een amfetaminelab. De sluiting gaat in op 18 mei 2026.
20 uur geledenSINT-ANNALAND - Streekmuseum De Meestoof in Sint-Annaland krijgt van de Provincie Zeeland een subsidie voor verbeteringen aan de toegankelijkheid van het gebouw. Met het geld wil het streekmuseum de bouw van een buitenlift naar de bovenverdieping realiseren.
21 uur geledenSINT-ANNALAND - Voetbalvereniging Wij Houden Stand (WHS) in Sint-Annaland viert haar 95-jarig bestaan met een feestelijk jubileumweekend op 14, 15 en 16 mei. Op het programma staan onder meer een internationaal jeugdtoernooi, walking football en een feestavond.
1 dag geledenTHOLEN - De Vrijzinnige Geloofsgemeenschap Tholen organiseert op woensdag 13 mei om 10.00 uur een gespreksochtend rond het werk van de Joodse schrijfster Etty Hillesum. De bijeenkomst maakt deel uit van een serie gesprekken over spiritualiteit, levensvragen en inspirerende teksten.
1 dag geledenSTAVENISSE - Wie kent hem niet als de drijvende kracht achter Omroep Tholen. Maar Laban Hage (70) uit Stavenisse is veel meer dan alleen radiomaker. Hij heeft ook een groot voetbalhart en zette zich jarenlang op verschillende manieren in voor het verenigingsleven. Voor al zijn verdiensten werd hij tijdens de jaarlijkse lintjesregen op 24 april benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau.
1 dag geledenTHOLEN - Afgelopen zaterdag trok de jaarlijkse Truckersrit opnieuw veel bekijks op Tholen. Onder een stralende zon reed een stoet van ongeveer negentig trucks over het eiland, terwijl langs de route enthousiast werd gezwaaid door jong en oud. Zowel in de cabines als langs de kant van de weg waren vooral veel blije gezichten te zien.
2 dagen geleden