
Voorlopig geen zonneparken in Borselse landbouwpolders
HEINKENSZAND - De gemeente Borsele gaat komend jaar onderzoeken of ze haar ruimtelijk beleid wil aanpassen op het gebied van zonneparken.
Ze heeft een achterdeurtje in haar huidige omgevingsplan, dat zonneparken in het buitengebied toestaat, gedicht met een zogenaamd voorbereidingsbesluit. Het besluit bevriest ontwikkelingen.
Aanleg
In het omgevingsplan uit 2018 staat dat de aanleg en exploitatie van zonneparken in ‘grootschalige polders’ mogelijk moet zijn. Er is al een aantal zonneparken vergund en gerealiseerd in de gemeente Borsele, maar geen enkele ligt op agrarische grond.
Het college van burgemeester en wethouders denkt echter dat er in de toekomst veel van dit soort aanvragen gaan komen.
De aanvragen voor de aanleg van zonneparken die de komende tijd worden ingediend, worden aangehouden. Komend jaar wil de gemeente duidelijkheid scheppen over het wel of niet toestaan van zonneparken op agrarische gronden.
Provincie
In september ontstond onenigheid over een aanvraag van Solarfields en IB Vogt, die een zonnepark van 60 hectare in de Quarlespolder wilden realiseren. De gemeente hield een deur open, terwijl de provincie fel tegen was.
Meer uit Beveland
KAMPERLAND - Na een nachtelijke achtervolging werd vrijdagnacht een 22-jarige motorrijder uit Spijkenisse door de politie aangehouden in Kamperland. Hij wordt verdacht van het bezitten van drugs, het rijden onder invloed en het maken van overtredingen die in de Wegenverkeerswet staan vermeld. De man zit nog vast.
1 uur geledenGOES - De Heemkundige Kring De Bevelanden heeft een wandelroute gemaakt met de titel 'Bezet, Verzet, Bevrijd! 1940-1945 Sporen van de oorlog in Goes'. Deze oorlogsroute voert langs verschillende panden van verzetsstrijders in de Goese binnenstad. Donderdag 15 mei wordt in het stadskantoor het eerste exemplaar overhandigd aan de Goese burgemeester Cees van den Bos en enkele kinderen van Goese verzetsstrijders.
5 uur geledenGOES - Bij een botsing op de Nansenbaan in Goes zijn donderdag twee auto's beschadigd geraakt. Politie en ambulancedienst werden ingezet.
6 uur geledenHEINKENSZAND - Kunstenaars uit de gemeente Borsele krijgen voortaan de mogelijkheid te exposeren in de hal van het gemeentehuis. Bart Colbo toont als eerste zijn werken in de expositie 'Creatief? Met... siBart'. In het werk van Calbo komen zijn Indische roots en zijn creativiteit samen in een kleurrijk geheel. Wethouder Marga van de Plasse is enthousiast over de expositie: "De exposities van lokale kunstenaars biedt niet alleen podium voor talenten in de gemeente, maar brengt kunst ook dichter bij de Borselse inwoners. Daarnaast maakt het de entree van het gemeentehuis ook een stuk interessanter."
23 uur geledenGOES - Het echtpaar De Nooijer-Dattin uit Goes vierde dinsdag hun 65-jarig huwelijk. Wethouder Joost de Goffau feliciteerde hen namens de gemeente Goes met deze mooie mijpaal.
1 dag geledenGOES - In de Goese kernen is er een openbare 4 mei herdenking. Hieronder een overzicht van de vijf dorpen.
1 dag geledenCOLIJNSPLAAT - Het voltallig college van burgemeester en wethouders van de gemeente Noord-Beveland is aanwezig tijdens Dodenherdenking. De herdenking begint zondag 04 mei om 19.20 en wordt gehouden in de Protestantse kerk in Colijnsplaat. Burgemeester Meeuwisse zal daar een toespraak houden.
1 dag geleden