Voorlopig geen veranderingen bij ophalen plastic en restafval
THOLEN - De gemeente Tholen gaat niet meedoen aan de proef van afvalverwerker AVR om het plastic voortaan niet meer door inwoners te laten scheiden van het restafval, maar om dit later in de fabriek te laten doen. Dat laat het college van burgemeester en wethouders weten op vragen van Theo Korevaar (SP).
Vier andere Zeeuwse gemeenten gaan wel meedoen aan deze proef en Theo Korevaar wilde weten of de gemeente Tholen ook zou aansluiten. Bij deze proef hoeven inwoners het restafval zelf niet meer te scheiden, maar kunnen ze dat gewoon bij het restafval gooien. Later, in de fabriek, wordt dit dan alsnog eruit gefilterd. Deze manier van afval scheiden noemt men ook wel nascheiding. De gemeente Tholen gaat hier echter niet aan meedoen, want de gemeente heeft voor zichzelf al een plan bedacht om het afval de komende jaren aan te pakken.
Daling restafval
"Gemeente Tholen heeft met het laag frequent inzamelsysteem momenteel al een inzamelresultaat van 162 kg fijn restafval per inwoner per jaar." De verwachting is dat dit met extra inzetten op het scheiden van GFT richting de 100 kilogram per inwoner kan gaan. "Het laatste half jaar van 2018, na het uitreiken van de kleine gft-bakjes voor in de keuken, lijkt de hoeveelheid restafval nog verder gedaald." De gemeente Tholen wil de komende tijd dan ook eerst extra focus leggen op de GFT-stroom, zodat dit niet meer tussen het restafval komt. "Een droge hoeveelheid restafval biedt in de toekomst ook veel grotere mogelijkheden voor nascheiding."
Nascheiding
Als dat eenmaal gelukt is, dan pas wil de gemeente Tholen gaan bekijken of het nascheiden van plastic en drankkartons in te zetten is om de doelstellingen te realiseren. "Het scheidingspercentage plastic en drankkartons in de gemeente Tholen varieert de laatste twee jaren tussen de 55 - 72 procent. Als we de nog aanwezig kilogrammen plastic en drankkartons in het restafval bekijken, dit is 15 kilogram per persoon, staan we als gemeente Tholen derde in de provinciale lijst. Dit is een zeer goede score, het gemiddelde aantal nog aanwezige kilogrammen over de provincie Zeeland is 27 kilogram per persoon. "Echter de tijd is op dit moment voor de gemeente Tholen niet juist." De pilot die nu voor een aantal andere Zeeuwse gemeenten mogelijk gaat lopen, biedt de gemeente Tholen de mogelijkheid te kijken of de kosten afwegen tegen de milieuwinst. "We zullen de ervaringen van de andere Zeeuwse gemeenten die wel gekozen hebben voor nascheiding zeker goed blijven volgen om zo te zien of het genoemde percentage werkelijk gehaald wordt. Eventueel kunnen we dan in een later stadium een nieuwe weloverwogen keus maken." Grotere gemeenten zoals Rotterdam, Utrecht en Den Haag maken al wél gebruik van dit systeem. Maar, deze gemeenten hebben veel hoogbouw waar een vorm van bronscheiding onmogelijk of zeer lastig is.
Meer uit Tholen
THOLEN - Op zaterdagochtend 23 mei klinkt weer het geronk van motoren door Tholen. Oude trekkers, glimmend opgepoetst of juist trots gedragen door jaren werk op het land, verzamelen zich voor de jaarlijkse rondrit van de Oldtimer Trekker Vereniging OTMMZ. Rond half tien staan de eerste deelnemers al klaar bij de Bergse Diepsluis voor koffie en een Zeeuwse bolus, terwijl langs de dijk langzaam een stoet van zo'n tachtig oldtimer trekkers groeit.
1 uur geleden[Advertorial] - BERGEN OP ZOOM/PUTTE - Wereldwijd wordt tijdens de Week van de Tandprotheticus aandacht gevraagd voor een bijzonder beroep dat voor veel mensen van grote betekenis is, maar waarvan niet iedereen precies weet wat het inhoudt. Een mooi moment om stil te staan bij het vak van tandprotheticus. Want wat doet een tandprotheticus eigenlijk? Wanneer kunt u er terecht? En hoe wordt een kunstgebit tegenwoordig gemaakt?
5 uur geledenSINT-ANNALAND - De Koninklijke Fanfare Accelerando bestaat 145 jaar en viert dit bijzondere jubileum met een feestelijke reünie op vrijdag 12 juni 2026. Oud-leden, leerlingen en iedereen die zich betrokken voelt bij de vereniging zijn van harte uitgenodigd om dit moment samen te beleven. Met deze hoge leeftijd is het de oudste muziekvereniging in de gemeente Tholen. Echter nog piepjong wat betreft uitstraling, muzikaliteit en organisatietalent. Zo ook voor het de te organiseren reünie voor de honderden (oud-)muzikanten die actief zijn geweest bij onze vereniging.
22 uur geledenTHOLEN - De Thoolse Floraroute wordt op vrijdag 22 mei tijdens de Dag van de Biodiversiteit officieel geopend op de Landtong in Tholen, langs de Schelde-Rijnweg richting De Punt, ter hoogte van het keermiddel. De opening vindt plaats om 14.00 uur en is vrij toegankelijk voor belangstellenden.
1 dag geledenPOORTVLIET - Ella de Rooij-van de Vreede (53) uit Poortvliet is tijdens de lintjesregen op 24 april benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Zij zet zich al jarenlang in als mantelzorger en vrijwilliger bij De Schutse, maar is ook organisator van de Truckersrit Tholen. De onderscheiding kwam volledig onverwacht voor haar.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - "Gelukkig spelen we in de competitie beter dan de afgelopen dagen in het toernooi. Meedoen is belangrijker dan winnen. Het zijn nu ook wel hele goede internationale teams waar we tegen moeten spelen. Op één wedstrijd na hebben we helaas alles verloren", zo vertellen Liam Borst en Finn van der Graaf.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND - Op zaterdag 23 mei starten meer dan tweehonderd teams aan de Roparun. Dag en nacht leggen zij kilometers af om geld in te zamelen voor palliatieve zorg voor mensen met kanker. Teamcaptain Mustafa Khuder reist dit weekend met zijn team Vrienden van Siem naar Frankrijk voor de estafetteloop. Het team uit Tholen deed vorig jaar voor het eerst mee en had de smaak meteen te pakken.
2 dagen geleden