Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorlichtingsacties bij Bevelandse autobedrijven

Voorlichtingsacties bij Bevelandse autobedrijven

Om ondernemers in de autobranche bewust te maken van ondermijnende criminaliteit waren er vorige week acties in de gemeenten Goes, Kapelle, Noord-Beveland, Schouwen-Duiveland en Borsele. Deze acties vonden plaats in samenwerking met onder meer de gemeenten, politie, Belastingdienst, RDW en het Landelijk Informatiecentrum Voertuigcriminaliteit.

De actieweek was volgens de betrokken partijen een succes. ‘Naast de bewustwording bij ondernemers over het onderwerp was er ook aandacht voor meldingsbereidheid en de wijze waarop criminaliteit kan worden gemeld’, laat de politie maandag weten.

Ondermijnende criminaliteit heeft invloed op alle ondernemers die op een bedrijventerrein gevestigd zijn. Het kan leiden tot oneerlijke concurrentie, beïnvloedt de goede naam van het terrein en de gevestigde bedrijven en zorgt voor onveiligheid. De betrokken gemeenten willen georganiseerde criminaliteit een halt toeroepen. ‘Mede door deze actieweek laten we zien dat we als overheid gezamenlijk optreden tegen georganiseerde criminaliteit.’

Resultaten

De actieweek is niet onopgemerkt gebleven. Er zijn zeven bedrijventerreinen bezocht waar controles zijn uitgevoerd bij bedrijven in de autobranche, er zijn 30 bedrijven gecontroleerd en er is met ruim 40 ondernemers gesproken. Wijkagenten hebben contacten aangehaald met de ondernemers en uitleg gegeven over wat de diverse signalen zijn die op ondermijnende criminaliteit kunnen duiden. Tijdens de controles zijn er ook een aantal overtredingen op milieugebied geconstateerd en enkele bedrijven krijgen verscherpt toezicht door de RDW. Eventuele verbanden tussen de autobedrijven die zijn bezocht, worden nog nader onderzocht door de betrokken organisaties.

Ondernemers en inwoners die iets merkwaardigs zien op een bedrijventerrein kunnen dit melden bij de politie. Dat kan via het telefoonnummer 0900-8844, Meld Misdaad Anoniem 0800-7000 of via www.meldmisdaadanoniem.nl. 

Meer uit Beveland

Ondergrondse containers Wolfertsplein worden verplaatst

WOLPHAARTSDIJK - De gemeente Goes verplaatst de ondergrondse afvalcontainers aan het Wolfertsplein naar de Hoofdstraat, tegenover Boon's supermarkt. Het college van burgemeester en wethouders heeft dit besloten om het plantsoen bij het Wolfertsplein opnieuw in te richten en tegemoet te komen aan bewoners die al langer klachten hebben over de huidige locatie.

7 uur geleden
Onderzoek in Vlissingen en Kloetinge leidt tot vier aanhoudingen en vondsten drugs en vuurwapen

VLISSINGEN/KLOETINGE - Twee Vlissingers, een man uit Kloetinge en een Kapelse vrouw zijn dinsdagavond aangehouden bij de politie-inval in een woning aan de Aagje Dekenstraat in Vlissingen. Ze worden verdacht van handel en bezit van drugs en het voorhanden hebben van een vuurwapen. Ook is er een drugslab gevonden in een woning.

12 uur geleden
Nieuwe expositie in gemeentehuis Borsele

HEINKENSZAND - Heel de maand september is in de hal van het gemeentehuis werk te bewonderen van glaskunstenaar Rinus Rentmeester. 

14 uur geleden
Boegbeelden WEA Stadsloop nemen afscheid tijdens 28e editie

GOES - Vrijdagavond 12 september staat de Goese binnenstad opnieuw in het teken van de WEA Stadsloop. Voor twee iconen van het evenement wordt deze 28e editie echter een bijzondere: Ferdy Weemaes (69) en Acronius Kramer (72) doen na bijna dertig jaar een stapje terug. "Het is mooi geweest. Er is een tijd van komen en een tijd van gaan," zeggen de organisatoren.

16 uur geleden
Internationale BMX’er Mark Vos wil urban coach worden in Goes

GOES - Voor BMX'er en urban-sportliefhebber Mark Vos (41) draait alles om vrijheid, uitdaging en het overwinnen van angst. Wat begon met een crossfietsje met witte bandjes in 1989 groeide uit tot een levenslange passie. "Voor mij is BMX altijd meer geweest dan een sport," vertelt Mark. "Het is een manier om jezelf uit te dagen, je angsten te overwinnen en je grenzen te verleggen. Dat gevoel wil ik nu doorgeven aan een nieuwe generatie."

1 dag geleden
Treinverkeer stil na aanrijding Krabbendijke

KRABBENDIJKE - Vanwege een aanrijding op een spoorwegovergang in Krabbendijke is het treinverkeer op het traject Vlissingen-Roosendaal momenteel verstoord.

1 dag geleden
Gemeente geeft groen licht voor herstel broedeiland Katse Plaat

KATS - De gemeente Noord-Beveland heeft besloten dat de aanleg van een nieuw broedeiland bij de Katse Plaat mag doorgaan. Een bezwaar van een omwonende tegen de vergunning is door het college van burgemeester en wethouders ongegrond verklaard.

1 dag geleden