Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorjaarsproductie Zeeuwse Komedie: Impersant

Voorjaarsproductie Zeeuwse Komedie: Impersant

VLISSINGEN - Twee zussen met uiteenlopende karakters komen wekelijks bij elkaar om te kaarten en ‘impersant’ te praten over over alles wat hen bezighoudt. Wat verbindt de twee? Welke familieverbanden zijn er? En hebben de dames meer overeenkomsten dan vooraf gedacht? Met veel humor wordt een beeld neergezet waar we onszelf en anderen in kunnen herkennen.

De van origine in het Tilburgs geschreven voorstelling ‘Meepesaant’ werd in 2011 voor het eerst op de planken gebracht. De schrijvers Marc-Marie Huijbregts en Marcel Musters, speelden toen zelf de hoofdrollen. Hans Puik heeft een Zeeuwse bewerking geschreven met als titel ‘Impersant’, wat zoveel betekent als ‘ondertussen’ of ’tegelijkertijd’ en is afgeleid van het Franse woord ‘en passant’.

Impersant vertelt het tragikomische verhaal van de Vlissingse zussen Riet van den Biggelaar-Van Oosterhout (gespeeld door Jolanda Kasse) en Sjan van Oosterhout (gespeeld door Anneke van Jaarsveld). Zachtaardige Riet en dominante Sjan hebben elkaar door familieomstandigheden harder nodig dan ooit. Maar; of ze dat bevatten is nog maar de vraag. Een ding is zeker, het wordt een voorstelling met een lach en een traan.

De premiere vindt plaats op Paaszondag 17 april in de Muziekkazerne in Vlissingen. Het is de eerste keer dat een voorstelling van De Zeeuwse Komedie hier plaatsvindt. De laatste twee voorstellingen worden gespeeld in de bioscoopzaal van Scheldehof, in de voormalige Plaatwerkerij. Hiermee biedt De Zeeuwse Komedie de mogelijkheid de voorstelling ook te komen bekijken in de nieuwe wijk Het Scheldekwartier in Vlissingen.

Tickets en meer informatie via www.zeeuwsekomedie.nl.

Meer uit Vlissingen

Vlissingse taaldocente Tsarina speelt hoofdrol in ‘Doof’ bij Film by the Sea

VLISSINGEN - Voor de Vlissingse taaldocente en actrice Tsarina heeft filmfestival Film by the Sea dit jaar een bijzonder tintje. Ze speelt de hoofdrol in Doof van regisseur Ben Flore uit Goes. Deze film gaat zaterdag (20 september) in première tijdens de dag voor Zeeuwse producties op het filmfestival.

3 uur geleden
Kom badmintonnen bij De Astroïden in Oost-Souburg

OOST-SOUBURG - B.C. De Astroïden in Oost-Souburg doet mee aan de landelijke actie om mensen te laten kennismaken met de badmintonsport.

6 uur geleden
Woongebouw van vier lagen voorzien in Scheldestraat

VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen verleent medewerking aan de sloop van het bedrijfspand aan de Scheldestraat 98 in Vlissingen voor woningbouw.

1 dag geleden
Plan voor zestien huurappartementen in De Zwaan in Oost-Souburg

OOST-SOUBURG - Woningcorporatie Zeeuwland wil het pand van De Zwaan, middenin Oost-Souburg, kopen om er zestien huurappartementen in te maken. De gemeente Vlissingen staat hier positief tegenover. "Het gaat om kleine socialehuurappartementen voor starters en alleenstaanden", vertelt burgemeester Bas van den Tillaar. "Dit is een moeilijk te bedienen groep, dus we vinden dit een goed plan."

1 dag geleden
Deltaband Vlissingen zoekt versterking

VLISSINGEN - Deltaband Vlissingen is dé Show & Marchingband van Zeeland. De enthousiaste leden van de band zorgen wekelijks voor ontspanning en plezier tijdens hun repetitieavond. Muziek, zoals de Deltaband het brengt is topsport. Zowel lichamelijk als geestelijke inspanning wordt er van een muzikant gevraagd. 

1 dag geleden
Anak Indië te zien bij Film by the Sea

VLISSINGEN - Op donderdag 18 september is Anak Indië te zien op het film- en literatuurfestival van Film by the Sea in Vlissingen.

1 dag geleden
Gewonde naar ziekenhuis na autobotsing Bermweg in Oost-Souburg

OOST-SOUBURG - Een automobiliste is dinsdagmiddag gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht na een botsing met een andere auto in de Bermweg in Oost-Souburg.

2 dagen geleden