Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorbereiding van Van Rouwendaal eindigt in halve finales 200 rug

Voorbereiding van Van Rouwendaal eindigt in halve finales 200 rug

TOKIO (ANP) - Zwemster Sharon van Rouwendaal hoopte op de olympische 200 meter rugslag haar prestatie uit 2012 te verbeteren, maar dat lukte niet. De 27-jarige Van Rouwendaal eindigde in de halve finales met 2.12,98 als laatste. Ze gebruikte de rugslagraces in het Tokyo Aquatics Centre puur als voorbereiding de 10 kilometer in het open water, komende woensdag. Van Rouwendaal wil dan haar olympische titel prolongeren.

Enigszins tot haar eigen verbazing wist Van Rouwendaal zich donderdagavond in de series met 2.11,24 plaatsen voor de halve finales, zij het wel als laatste. "Ik ben er nu toch, dan ga ik ook wel een rondje verder", zei ze toen op de van haar bekende luchtige wijze. Van Rouwendaal was verrast dat ze zonder specifieke training tot de beste zestien zwemsters op dit nummer behoorde. "Het is best een beetje teleurstellend dat zo'n tijd genoeg is. Op de Spelen van 2012 gaf ik mijn leven voor de 200 rug en nu sta ik ook in de halve finales. Mijn doel? Nou, in 2012 werd ik elfde op deze afstand. Ik ga voor beter."

Dat lukte niet. Van Rouwendaal werd zestiende en laatste. Vanaf maandag mag ze trainen in het Odaiba Marine Park, waar woensdag om 06.30 uur Japanse tijd - in Nederland is het 7 uur vroeger - de openwaterwedstrijd begint. "Ik voel me topfit. Ik moet tactisch slim zijn, niet te veel fouten maken. En dan zien we het wel."

Meer uit Sport

Parijs-Roubaix nog te vroeg voor Vlaanderen-winnares Vollering

OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."

5 uur geleden
Pogacar kijkt uit naar historische recordpoging in Parijs-Roubaix

OUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."

6 uur geleden
Vollering moest diep gaan voor zege in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."

6 uur geleden
Vollering voegt zich in rijtje Nederlandse winnaars in Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.

6 uur geleden
Vollering wint voor het eerst Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.

7 uur geleden
Van der Poel kan leven met plek twee achter 'fenomeen' Pogacar

OUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."

7 uur geleden
Pogacar vervolgt recordjacht met winst in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Met zijn derde overwinning in de Ronde van Vlaanderen is Tadej Pogacar gedeeld recordhouder van die koers geworden. De Sloveen deelt de eer met onder anderen Mathieu van der Poel, Tom Boonen en Fabian Cancellara. In totaal wonnen acht mannen de Ronde drie keer. Pogacar was in 2023 en 2025 ook de beste in Vlaanderen.

7 uur geleden