Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorarrest 15-jarige verdachte tramincident met 2 weken verlengd

Voorarrest 15-jarige verdachte tramincident met 2 weken verlengd

DEN HAAG (ANP) - Het voorarrest van de 15-jarige jongen die wordt verdacht van betrokkenheid bij het tramincident in Den Haag waarbij een man om het leven kwam is met twee weken verlengd. Dat heeft de rechter-commissaris vrijdag bepaald.

De jongen wordt verdacht van het duwen van het slachtoffer. Daarna viel de 39-jarige man uit Polen en kwam hij onder een tram terecht die kwam aanrijden.

Twee andere Hagenaren die waren aangehouden, een jongen van 15 en een man van 18, zijn donderdag vrijgelaten en worden niet langer verdacht van "het veroorzaken van een dodelijk incident". Het OM verdenkt ze er wel van de plaats van het ongeluk te hebben verlaten zonder hulp te bieden aan het slachtoffer.

Dodelijk ongeval

Het dodelijke ongeval vond maandagavond plaats op de Rijswijkse Landingslaan. Het slachtoffer, dat geen vaste woon- of verblijfplaats had, had de jongens meerdere keren opgezocht. De 15-jarige verdachte duwde de man uiteindelijk en moet volgens de instantie geweten hebben dat de tram er toen aan kwam.

Een van de twee 15-jarigen meldde zich diezelfde avond nog bij de politie. De andere tiener en de man van 18 deden datzelfde de ochtend daarop. Of de van doodslag verdachte jongen zich maandagavond of op dinsdag meldde, is niet bekendgemaakt.

Meer uit Binnenland

Tweede minderjarige opgepakt voor steken jongen van 14 in Breda

BREDA (ANP) - Voor het steken van een 14-jarige jongen in Breda is vrijdagochtend een tweede verdachte aangehouden. Het gaat, net als bij de eerste verdachte, om een minderjarige jongen uit Breda.

12 minuten geleden
Politie: vluchtauto na schietpartij Schoonhoven richting Lopik

SCHOONHOVEN (ANP) - De politie zegt beelden te hebben van de auto waarin de vermoedelijke dader van het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker is gevlucht. Het gaat om een Toyota Yaris, die wegreed richting Lopik.

13 minuten geleden
Verdachten ontkennen betrokkenheid bij MDMA-dode

UTRECHT (ANP) - Twee mannen die worden verdacht van twee ernstige incidenten met het per ongeluk consumeren van vloeibare MDMA ontkennen iedere betrokkenheid bij de zaak. Bij een van de incidenten dronken twee treinschoonmakers in Utrecht uit flesjes die zij hadden gevonden in een in de trein achtergelaten tas. Een 49-jarige schoonmaker overleed daardoor. De ander belandde op de intensive care en kampt nog steeds met de gevolgen.

14 minuten geleden
Jongens aangehouden in gebied extra toezicht om joodse instelling

HEEMSTEDE (ANP) - De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag twee jongens van 14 en 17 jaar aangehouden op de Adriaan Pauwlaan in Heemstede wegens "een verdachte situatie". Ze werden opgemerkt door de politie, die in dat gebied extra toezicht houdt omdat er in de buurt een joodse instelling is.

25 minuten geleden
Aanhouding voor mishandeling Amsterdamse fractievoorzitter JA21

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een man aangehouden voor de mishandeling van de Amsterdamse JA21-fractievoorzitter Kevin Kreuger. Hij wordt verdacht van openlijke geweldpleging, poging tot doodslag en diefstal met geweld in vereniging. Naar drie andere verdachten wordt nog gezocht.

28 minuten geleden
Hoge Veluwe opent jarenlang afgesloten ecoduct voor edelherten

OTTERLO (ANP) - Nationaal Park De Hoge Veluwe heeft een ecoduct dat jaren was afgesloten met een hoog hek recent weer geopend. Dierenorganisaties vroegen de provincie Gelderland herhaaldelijk om het park te dwingen het "ijzeren gordijn" weg te halen, maar de provincie weigerde op te treden. De Hoge Veluwe heeft nu zelf besloten om de natuurbrug over een provinciale weg in de buurt van Otterlo weer te openen. Volgens een woordvoerder heeft dat "helemaal niets" te maken met de handhavingsverzoeken.

40 minuten geleden
Voortvluchtige man in Utrecht heeft een vuurwapen

UTRECHT (ANP) - De man die vrijdag aan zijn begeleiders is ontsnapt in het Diakonessenhuis in Utrecht heeft een vuurwapen. De politie heeft dat bevestigd. Ze herhaalt de oproep om de man niet zelf te benaderen, maar 112 te bellen.

56 minuten geleden