Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor vijfde dag op rij een Banksy in Londen

Voor vijfde dag op rij een Banksy in Londen

LONDEN (ANP) - In Londen is voor de vijfde dag op rij een kunstwerk van de anonieme Britse straatkunstenaar Banksy verschenen. Op de muur van een fish-and-chipszaak in Walthamstow zijn twee silhouetten van vogels opgedoken. De artiest bevestigde de echtheid ervan op Instagram.

Een van de vogels lijkt op een pelikaan die een vis inslikt. Daarnaast staat een kleinere vogel die met zijn snavel naar een van de vissen op het gele bord van de winkel pikt.

Er verschijnen vaker werken van Banksy in de openbare ruimte. De identiteit van de straatkunstenaar is nog altijd een mysterie.

Deze week werden al meerdere kunstwerken van Banksy in de Britse hoofdstad onthuld. Het waren allemaal silhouetten van dieren. Het ging achtereenvolgens om een geit, olifanten, apen en een wolf. Het kunstwerk van de wolf stond op een satellietschotel. Die werd kort na de onthulling al gestolen.

Meer uit Buitenland

Australië verhoogt defensiebudget onder druk VS en dreiging China

CANBERRA (ANP/AFP) - Australië schroeft zijn defensiebudget binnen zeven jaar op naar 3 procent van de omvang van zijn economie. Het land vreest de groeiende macht van China én voelt de druk van de Verenigde Staten, die vinden dat bondgenoten daartegen meer moeten doen.

8 minuten geleden
Israëlische minister: Netanyahu zal Libanese president spreken

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister Gila Gamliel meldt dat premier Benjamin Netanyahu een gesprek zal hebben met de Libanese president Joseph Aoun. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde dat overleg eerder al aan, maar een officiële Libanese bron zei vervolgens dat Libanon daar niet van op de hoogte was.

15 minuten geleden
Zelensky blijft aandringen op druk op Rusland

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky blijft aandringen op druk op Rusland. "Een nieuwe nacht heeft bewezen dat Rusland geen versoepeling van het mondiale beleid of opheffing van sancties verdient", verklaart hij na nieuwe fatale aanvallen.

27 minuten geleden
Frankrijk laat tanker van Russische schaduwvloot gaan na betaling

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse marine heeft de olietanker Deyna na bijna vier weken laten gaan. Het vaartuig behoort volgens Frankrijk tot de Russische schaduwvloot. Maar nu de eigenaar een boete heeft betaald, kan het schip doorvaren.

59 minuten geleden
Turkse arrestatiebevelen na onlineberichten over schietpartijen

ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse politie heeft arrestatiebevelen voor 83 personen uitgevaardigd, omdat zij zich op sociale media op de verkeerde manier zouden hebben uitgelaten over twee dodelijke schietpartijen in het land. Het geweld vond dinsdag en woensdag plaats op scholen.

1 uur geleden
Libanon weet niets van gesprek met Israëlische leiders

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese regering is niet op de hoogte van een gepland contact tussen Israëlische en Libanese leiders, zegt een functionaris tegen persbureau AFP en nieuwszender Al Jazeera. De Amerikaanse president Donald Trump schreef op Truth Social dat zo'n gesprek deze donderdag nog plaats zou vinden, maar Libanon zegt daar niet over te zijn geïnformeerd.

2 uur geleden
Aantal doden in Oekraïne door Russische aanvallen blijft oplopen

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Bij Russische aanvallen op Oekraïne zijn in de nacht van woensdag op donderdag minstens veertien mensen om het leven gekomen. Dat melden de lokale autoriteiten donderdag.

3 uur geleden