Voor vijfde dag op rij een Banksy in Londen
LONDEN (ANP) - In Londen is voor de vijfde dag op rij een kunstwerk van de anonieme Britse straatkunstenaar Banksy verschenen. Op de muur van een fish-and-chipszaak in Walthamstow zijn twee silhouetten van vogels opgedoken. De artiest bevestigde de echtheid ervan op Instagram.
Een van de vogels lijkt op een pelikaan die een vis inslikt. Daarnaast staat een kleinere vogel die met zijn snavel naar een van de vissen op het gele bord van de winkel pikt.
Er verschijnen vaker werken van Banksy in de openbare ruimte. De identiteit van de straatkunstenaar is nog altijd een mysterie.
Deze week werden al meerdere kunstwerken van Banksy in de Britse hoofdstad onthuld. Het waren allemaal silhouetten van dieren. Het ging achtereenvolgens om een geit, olifanten, apen en een wolf. Het kunstwerk van de wolf stond op een satellietschotel. Die werd kort na de onthulling al gestolen.
Meer uit Buitenland
CARDIFF (ANP) - In Wales is voor het eerst een leider benoemd die zijn land zou willen afscheiden van het Verenigd Koninkrijk. Het parlement, de Senedd, heeft de nationalistische Rhun ap Iorwerth gekozen als eerste minister, nadat zijn partij Plaid Cymru vorige week de grootste werd bij de verkiezingen.
14 minuten geledenLONDEN (ANP) - Meer dan honderd Labour-parlementariërs hebben een steunbetuiging aan de Britse premier Keir Starmer getekend. Hij staat onder zware druk om af te treden, maar deze partijgenoten blijven achter hun leider staan.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland werkt aan een actievere vorm van cyberdefensie en wil gaan terugslaan na een toename van cyberaanvallen. Minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt kondigde nieuwe wetgeving aan om dat mogelijk te maken.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Steeds meer parlementariërs van de Britse Labourpartij spreken zich uit voor het vertrek van hun politieke leider, premier Keir Starmer. Omroep BBC meldt dat inmiddels 81 van de 403 Labour-parlementsleden duidelijk hebben gemaakt een andere leider te willen. Dat zijn er voldoende om een leiderschapsverkiezing af te dwingen waarmee ze Starmer opzij kunnen schuiven.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn sinds het ingaan van een staakt-het-vuren vorige maand 380 mensen omgekomen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid tegen persbureau AFP. Onder de doden zouden 22 kinderen en 39 vrouwen zijn.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland bevestigt dat het bestand met Oekraïne ten einde is gekomen en gevechtsoperaties worden hervat. "Het humanitaire staakt-het-vuren is afgelopen", zei een woordvoerder van het Kremlin.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische parlement heeft de oprichting goedgekeurd van een tribunaal voor het berechten van Palestijnen die worden verdacht van deelname aan de aanvallen van 7 oktober 2023. Daar kan ook de doodstraf worden opgelegd.
6 uur geleden