Voor tweede keer in enkele dagen explosie bij huis in Den Bosch
DEN BOSCH (ANP) - Voor de tweede keer in een paar dagen tijd is er een explosie geweest bij een huis in Den Bosch. Afgelopen nacht was een huis aan de Stapelen doelwit; in de nacht van dinsdag op woensdag ging een explosief af bij een huis aan de Goedenrade. De straten liggen in elkaars verlengde. De politie meldde woensdag al dat de dader toen mogelijk een ander huis als doelwit had. Het nu getroffen huis, aan de Stapelen, is mogelijk het eerder beoogde doelwit, zo stelt de politie zondag.
Volgens Omroep Brabant was de explosie van afgelopen nacht bij het huis van de vriendin van No Surrender-kopstuk Klaas Otto. Otto zou daar regelmatig zijn gezien, aldus de omroep. De politie kan dit niet bevestigen. De politie onderzoekt of er een verband is tussen de explosies, maar zegt meerdere scenario's open te houden. "Mogelijk is de woning die nu door de explosie werd getroffen het eerder beoogde doelwit, maar dat wordt op dit moment verder onderzocht. Het is echter nog te vroeg om deze conclusie definitief te trekken, dus ook andere scenario’s staan nog open."
RTL Boulevard meldde eerder al dat de dader zich bij de eerste explosie in de straatnaam zou hebben vergist en voor de verkeerde woning met hetzelfde huisnummer zou hebben gestaan.
Bij de explosies raakte niemand gewond, aldus de politie. Het huis aan de Stapelen raakte wel licht beschadigd. Het is nog onbekend wat de oorzaak van de ontploffing was. Zondag zal de politie bij het getroffen huis onderzoek doen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Gratis rechtshulp via het Juridisch Loket (JL) voor mensen met een laag inkomen levert de samenleving per geïnvesteerde euro 3 tot 5 euro aan maatschappelijke baten op. Dat blijkt uit een analyse van SEO Economisch Onderzoek in opdracht van het JL die donderdag is gepubliceerd.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Wegens mogelijke gladheid door sneeuwval is ook voor de provincies Flevoland en Noord-Holland code geel afgegeven door het KNMI. De sneeuwbuien trekken van het zuiden van het land richting het noorden. Code geel was al gegeven voor Utrecht, Gelderland, Limburg, Noord-Brabant en Zuid-Holland en geldt vanaf de nacht tot het begin van de donderdagmiddag.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) wil weten waarom de Technische Universiteit Delft de namen van klimaatactivisten heeft doorgegeven aan de politie. De privacytoezichthouder heeft de universiteit en de politie om uitleg gevraagd. Dat bevestigt de waakhond na een bericht van het Hoger Onderwijs Persbureau.
14 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De Provinciale Staten van Friesland steunen het plan om het schaatstoernooi bij de Olympische Spelen in 2030 naar schaatsstadion Thialf te halen. De Friese politiek nam een voorstel aan dat het provinciebestuur oproept de lobby voor Thialf breed te ondersteunen. Ook staan de Staten open voor een financiële bijdrage vanuit de provincie.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft woensdag een 26-jarige man, verdacht van het leveren van het wapen waarmee rapper Bigidagoe is doodgeschoten, op vrije voeten gesteld. Dinsdag eiste het Openbaar Ministerie nog tien jaar gevangenisstraf tegen de man. De advocaat van de verdachte, Willem van Vliet, bevestigt een bericht van Crimesite over de vrijlating.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - NS heeft het afgelopen weekend ongeveer 200.000 mensen van en naar carnavalssteden vervoerd, volgens de vervoerder ongeveer evenveel als vorig jaar. Zij veroorzaakten wel meer viezigheid dan vorig jaar.
14 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Meer mensen gaan met griepachtige klachten naar de huisarts, en daardoor houdt de epidemie aan. Die begon vorige week.
16 uur geleden