Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor Oranje gaat WK met kraker tegen Argentinië pas echt beginnen

Voor Oranje gaat WK met kraker tegen Argentinië pas echt beginnen

DOHA (ANP) - Met een wedstrijd in de kwartfinale tegen Argentinië gaat het WK vrijdagavond voor Louis van Gaal en zijn Nederlands elftal pas echt van start. "Ik wil geen afbreuk doen aan de andere landen die wij al hebben verslagen", zei de bondscoach op een afsluitende persconferentie. "Maar Argentinië is in mijn ogen een topland, met topvoetballers. Argentinië en eventueel Brazilië in de volgende ronde zijn toch andere landen dan die we hier al ontmoet hebben."

In een zaal met honderden journalisten maakte Van Gaal een show van zijn persconferentie. Hij probeerde Memphis Depay op zijn mond te zoenen om aan te tonen dat hij ook goed omgaat met spelers die hij bij Manchester United heeft gepasseerd. Ook noemde hij zichzelf een jonge God van 71 jaar. Wat een verschil met zijn Argentijnse collega Lionel Scaloni, die bijna alle vragen ontweek en veel nietszeggende antwoorden gaf.

Nederland en Argentinië hebben elkaar vaker ontmoet op het WK. Soms liep het goed af voor Oranje, zoals op het WK van 1974 (4-0) en op de mondiale eindronde van 1998 (2-1), met een weergaloze treffer van Dennis Bergkamp. Maar Argentinië versloeg Nederland in de finale van het WK van 1978 na verlenging (3-1) en acht jaar geleden nam de tweevoudig wereldkampioen na een halve eindstrijd zonder doelpunten de strafschoppen beter.

Eerdere ontmoetingen niet te vergelijken

"Maar al die wedstrijden zijn niet te vergelijken met dit duel", zei Van Gaal. "In 1974 en 1978 was voetbal nog een open spel. Maar dat is het niet meer. Daar kan je van vinden wat je vindt. Maar zo is het voetbal geëvolueerd. Het blijft altijd mogelijk om beslissende momenten te krijgen. Ook momenten die je je over jaren nog zal herinneren. Ik weet dat er kritiek is op ons spel. Maar als we ons plan goed uitvoeren, dan spelen we juist aanvallend. Net zoals Brazilië hier, al hebben die veel prachtige aanvallers."

Van Gaal wilde niet veel zeggen over zijn strijdplan voor het weerzien met de Argentijnen. Maar de bondscoach weet dat hij meer kans op succes heeft als Lionel Messi weinig aan de bal komt. Marten de Roon krijgt waarschijnlijk de opdracht om de Argentijnse vedette op het middenveld voor de voeten te lopen. Centrale verdedigers Virgil van Dijk, Jurriën Timber en Nathan Aké zullen proberen om Messi zover mogelijk van het doel van keeper Andries Noppert weg te houden.

Weinig wijzigingen

Van Gaal zal zijn basisformatie van de achtste finale tegen de Verenigde Staten niet op veel plaatsen wijzigen. Mogelijk keert Steven Bergwijn terug in het elftal. In dat geval zal Cody Gakpo als aanvallende middenvelder gaan voetballen. Davy Klaassen zou dan op de bank moeten plaatsnemen.

Meer uit Voetbal

KNVB schrapt alle wedstrijden in amateurvoetbal om winterweer

ZEIST (ANP) - Alle wedstrijden in het amateurvoetbal die voor zaterdag 10 en zondag 11 januari op het programma stonden zijn afgelast. Dat heeft de KNVB vanwege de winterse omstandigheden besloten. Eerder werden alle wedstrijden in het betaald voetbal van vrijdag afgelast.

4 uur geleden
NEC - FC Utrecht en vijf duels eerste divisie op vrijdag afgelast

ZEIST (ANP) - De eredivisiewedstrijd tussen NEC en FC Utrecht en de vijf duels uit de eerste divisie van vrijdag gaan niet door. Dat heeft de KNVB besloten om het verwachte winterse weer.

4 uur geleden
Go Ahead Eagles verlengt trainingskamp door winterweer

ESTEPONA (ANP) - Go Ahead Eagles verlengt vanwege het winterweer in Nederland zijn trainingskamp in het Zuid-Spaanse Estepona tot en met vrijdag. De club uit Deventer zou eigenlijk woensdag terugkeren uit Spanje. Door de aanhoudende sneeuwval in ons land worden veel vluchten geschrapt.

7 uur geleden
Juventus klimt met ruime zege op Sassuolo naar vierde plaats

SASSUOLO (ANP) - Juventus is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti won ruim bij Sassuolo: 0-3.

19 uur geleden
Titelverdediger Ivoorkust via Burkina Faso verder op Afrika Cup

MARRAKESH (ANP) - Ivoorkust heeft zich als achtste en laatste land geplaatst voor de kwartfinales van de Afrika Cup. De titelverdediger won in Marrakesh met 3-0 van Burkina Faso.

19 uur geleden
Real Madrid zonder geblesseerde Mbappé naar Saudi-Arabië

MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid reist zonder Kylian Mbappé naar Saudi-Arabië voor de Spaanse Supercup. De 27-jarige aanvaller is nog niet hersteld van een knieblessure en ontbreekt in de selectie van trainer Xabi Alonso. Mbappé kon door zijn blessure zondag ook al niet meedoen in de met 5-1 gewonnen competitiewedstrijd tegen Real Betis.

21 uur geleden
Algerije met Hadj Moussa naar kwartfinales van de Afrika Cup

RABAT (ANP) - Feyenoord begint zondag zonder Anis Hadj Moussa aan de hervatting van de Eredivisie. De Algerijn plaatste zich dinsdagavond samen met Ramiz Zerrouki van FC Twente voor de kwartfinales van de Afrika Cup. Algerije won in Rabat na verlenging met 1-0 van de Democratische Republiek Congo en treft Nigeria in de strijd om een plek bij de laatste vier. Hadj Moussa mist dat duel door een schorsing.

21 uur geleden