Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor mishandeling opgepakte spelers Legia Warschau weer vrij

Voor mishandeling opgepakte spelers Legia Warschau weer vrij

ALKMAAR (ANP) - De twee spelers van de Poolse club Legia Warschau die donderdagavond werden opgepakt na de wedstrijd tegen AZ, zijn weer op vrije voeten. Dit meldt de politie. "Ze blijven nog wel verdachte." Eerder werd al bekend dat ze werden vastgezet op verdenking van mishandeling van personeel van AZ.

Aanhangers van Legia Warschau bestormden donderdagavond de toegangspoort van het stadion. Een ME'er raakte bewusteloos en twee anderen raakten lichtgewond. In het hoofdgebouw zouden de twee spelers van de club het personeel van AZ dusdanig hebben verwond dat "medische zorg nodig was". Het gaat om de spelers Radovan Pankov en Josué Pesqueira. De politie meldt dat zij aan het einde van vrijdagmiddag het politiebureau mochten verlaten. Hun advocaat zegt tegen De Telegraaf dat de twee weer mochten terugkeren naar Polen, een woordvoerder van de politie kon niets zeggen over eventuele voorwaarden. "Het onderzoek gaat door."

Legia Warschau neemt het zondag in de Poolse competitie om 17.30 uur op tegen Raków Częstochowa. Legia staat tweede, Raków derde. "We willen de wedstrijd van zondag niet uitstellen", zei voorzitter Dariusz Mioduski vrijdag tijdens een ingelaste persconferentie. Als de twee spelers dan nog in Nederland waren, had dat de verhoudingen nog verder op scherp gezet. De Nederlandse ambassadeur in Warschau is al door het Poolse ministerie van Buitenlandse Zaken op het matje geroepen. Volgende week zijn er verkiezingen voor het parlement in Polen.

De gemeente Alkmaar, de politie, AZ en het Openbaar Ministerie hebben laten weten "dit ernstige incident" hoog op te nemen. "In de Poolse media wordt het beeld geschetst dat spelers het slachtoffer waren van optreden van de ME, maar dit is geenszins het geval. Het waren de spelers die geweld gebruikten. Een aanhouding is een zwaar middel, dit doet de politie niet zonder reden. Zeker niet bij spelers na een internationale wedstrijd."

Meer uit Voetbal

Jurriën Timber traint na blessure nog apart bij Oranje

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is de voorbereiding op de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League begonnen zonder Jurriën Timber. De net van een blessure herstelde verdediger van Arsenal werkte aan de rand van het veld in Zeist een training af op de hometrainer, met naast zich assistent Ruud van Nistelrooij.

2 uur geleden
Engeland ziet vijf spelers afhaken voor komende interlandperiode

LONDEN (ANP/RTR) - Bondscoach Thomas Tuchel van Engeland kan voor de komende interlands niet beschikken over Cole Palmer, Declan Rice, Marcus Rashford, Tino Livramento en Kobbie Mainoo. De vijf hebben zich geblesseerd afgemeld voor de wedstrijden in de Nations League tegen Spanje, Tsjechië, Kroatië en nogmaals Tsjechië.

5 uur geleden
Spaanse bondscoach De la Fuente verlengt contract tot na EK 2032

MADRID (ANP/RTR) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje heeft zijn contract bij de Spaanse voetbalbond (RFEF) verlengd tot en met het EK van 2032. Dat maakte de RFEF bekend. De 65-jarige coach won met Spanje onder meer het afgelopen WK.

6 uur geleden
Van Dijk was er na gesprek met Xavi snel uit om door te gaan

ZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk was er na een gesprek met de nieuwe bondscoach Xavi Hernández snel uit om langer door te gaan als international. Dat vertelt de 35-jarige verdediger maandag in gesprek met ESPN.

7 uur geleden
Xavi ziet belangrijke rol voor bij Oranje teruggekeerde Veerman

ZEIST (ANP) - Xavi Hernández ziet bij het Nederlands elftal een belangrijke rol weggelegd voor Joey Veerman. De middenvelder van Borussia Dortmund raakte na het EK van 2024 buiten beeld bij de toenmalige bondscoach Ronald Koeman, maar is door zijn Spaanse vervanger direct weer bij de selectie gehaald.

8 uur geleden
Xavi belooft dat Oranje gaat spelen met passie en intensiteit

ZEIST (ANP) - Xavi Hernández wil nog niet veel kwijt over de manier waarop hij met het Nederlands elftal wil gaan voetballen. "We zullen het initiatief proberen te nemen. Ik kan beloven dat we met passie en intensiteit zullen spelen. Ik kan geen resultaten beloven", aldus Xavi, die vorige maand werd aangesteld als opvolger van Ronald Koeman.

8 uur geleden
Blessure AS Roma-aanvaller Malen valt mee

ZEIST (ANP) - De blessure die aanvaller Donyell Malen van AS Roma afgelopen weekend opliep, lijkt mee te vallen. Dat maakte bondscoach Xavi Hernández van het Nederlands elftal maandag duidelijk op een persconferentie.

8 uur geleden