
Voor Marjon Buren en Ingrid Jongepier is de markt bezoeken vaste prik
VLISSINGEN - De Vlissingse vriendinnen Ingrid Jongepier en Marjon Buren slaan de markt op vrijdag zelden over. Ze gaan niet samen, maar komen elkaar er soms wel tegen. Dat je er onverwachts bekende gezichten ziet, is ook een van de redenen waarom ze fan zijn van de markt. “Ik pas mijn agenda erop aan om hier vrijdags naartoe te kunnen gaan”, vertelt Buren. “Het is echt een ritueeltje.”Vooral fruit kopen de vriendinnen graag op de markt. Voor Jongepier is de markt om de hoek bij haar huis, vertelt ze met een tas vol vitamine c in haar hand. “Dus dat is lekker makkelijk.”
Steunen
Buren en Jongepier houden van de ongedwongen sfeer van de weekmarkt. Die is door het coronavirus nauwelijks verminderd, vinden ze. “Als iemand te dicht bij een ander staat, wordt er wel wat van gezegd, maar dat gebeurt niet zo vaak. Het is nog steeds gezellig”, ervaart Buren. “Ik ben ook blij voor de ondernemers van de markt dat het nog steeds druk is”, zegt Jongepier. “We steunen hen graag. Dat doen we ook met de horeca, door eten af te halen. Daarover stonden we net tips uit te wisselen.”
Winterpenen
Al bijna veertig jaar zijn Jongepier en Buren bevriend en ook al tientallen jaren komen ze op de markt. Lopend langs de kramen zeggen ze regelmatig gedag tegen voorbijgangers. “Vroeger nam ik ook mijn hond mee en die kende iedereen”, illustreert Buren. “Nu koop ik altijd winterpenen voor mijn paard. Die pakken ze al als ze me zien aankomen.”
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - Een persoon is afgelopen nacht ernstig gewond geraakt na een ongeval op een loodsboot bij Vlissingen. Een traumahelikopter moest worden ingezet.
5 uur geledenVLISSINGEN- Bij een eenzijdig ongeval op de Rozengracht is rond middernacht een fietser ten val gekomen. De hulpdiensten kwamen met spoed ter plaatse. Medewerkers van de ambulancedienst verleenden eerste hulp. Daarna werd het slachtoffer met spoed overgebracht naar het ziekenhuis. Waardoor de fietser ten val kwam is niet duidelijk.
2 dagen geledenVLISSINGEN- Twee medewerkers van de Jumbo aan de Papegaaienburg zijn vrijdagavond onwel geworden tijdens het uitvoeren van hun werkzaamheden. De hulpdiensten kwamen met spoed ter plaatse. De brandweer had de oorzaak snel gevonden. In één van de koelingen was sprake van een lekkage. Hierdoor was een gevaarlijke stof gaan lekken waardoor de medewerkers zich niet goed voelden. Medisch personeel van de ambulancedienst keek beide personen na. Het is niet duidelijk of iemand overgebracht is naar het ziekenhuis.
2 dagen geledenVLISSINGEN - Het deelnemersveld voor het 27e HZ Schaaktoernooi is bijna compleet.
2 dagen geledenRITTHEM - In Ritthem vindt zaterdag (5 juli) een wedstrijd ringrijden plaats.
2 dagen geledenVLISSINGEN - Terwijl we massaal klagen over dure boodschappen, hoge energieprijzen en dure benzine gaat bijna 82 procent van de Zeeuwen deze zomer toch 'gewoon' op vakantie. Dat is net iets onder het landelijk gemiddelde. Spanje en Duitsland zijn - naast een trip in eigen land - de populairste bestemmingen. Dat blijkt uit een panelonderzoek van Evisumservice.nl onder 1250 Nederlanders.
3 dagen geledenVLISSINGEN - Op 5 en 19 juli, evenals op 2 en 16 augustus, organiseert wandelvereniging De Vrolijke Tippelaars duin- en strandtochten in en om Vlissingen.
3 dagen geleden