Voor het eerst in maand weer coronadode in Australië
MELBOURNE (ANP/RTR) - In Australië is woensdag voor het eerst in een maand tijd een dode als gevolg van het coronavirus gemeld. Volgens de autoriteiten stierf een 80-jarige man in de staat Victoria aan het longvirus.
In Victoria werden de coronamaatregelen net als in de rest van Australië onlangs versoepeld, maar nadat recentelijk nieuwe infecties opdoken zijn er weer beperkingen ingesteld. Zo mogen gezinnen voorlopig maximaal vijf personen op bezoek hebben en mogen er buiten niet meer dan tien mensen bijeenkomen.
Woensdag meldden de autoriteiten twintig nieuwe infecties te hebben geregistreerd in Victoria. De regering vermoedt dat de huidige toename van het aantal infecties is veroorzaakt door familiebijeenkomsten.
De staat, waar ook miljoenenstad Melbourne in ligt, is met bijna 1900 bekende besmettingen goed voor ongeveer een kwart van alle vastgestelde Australische virusgevallen. Het dodental in het land staat op 103.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft in een videoboodschap "goed nieuws" gedeeld over zijn kanker. De vorst zei in een persoonlijk bericht dat zijn behandeling in het nieuwe jaar kan worden afgebouwd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikanen organiseren op 16 december in Doha, de hoofdstad van Qatar, een conferentie met partnerlanden over de geplande internationale stabilisatiemacht (ISF) voor de Palestijnse Gazastrook. Dat hebben twee Amerikaanse functionarissen gemeld. Mogelijk kan een dergelijke vredesmacht volgende maand al worden ingezet.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Europese landen en Oekraïne willen dat de VS eerst veiligheidsgaranties bieden voordat Oekraïne eventueel gebied kan opgeven aan Rusland. De Franse president Emmanuel Macron heeft dat vrijdag laten weten, drie dagen voordat Oekraïne, de Europese bondgenoten van Oekraïne en de top van de EU en van de NAVO bijeenkomen in Berlijn.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Thailand en Cambodja hebben besloten hun opgelaaide strijd over omstreden grensgebied te stoppen. Volgens de bemiddelende Amerikaanse president Trump zijn de Aziatische buurlanden overeengekomen een einde te maken aan de gevechten.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten zijn akkoord met het voorstel de Russische financiële tegoeden in de unie voor onbepaalde tijd te bevriezen. Tot nu toe moest daar elk halfjaar met unanimiteit een nieuw besluit over worden genomen. Op voorstel van de Europese Commissie is een noodbevoegdheid ingezet, waarvoor een gekwalificeerde meerderheid voldoende is. Daarmee wordt een mogelijk veto van Hongarije of andere Poetin-gezinde lidstaten omzeild.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse erfgoedorganisatie wil de bouw van een balzaal aan het Witte Huis voorkomen. National Trust for Historic Preservation heeft een rechtszaak aangespannen om het prestigeproject van de Amerikaanse president Trump te stoppen. De organisatie, die door het parlement is belast met het behoud van historische gebouwen, nam een voormalige advocaat van ex-president Obama in de arm, meldt de krant The Washington Post.
4 uur geledenBERLIJN/KYIV (ANP/DPA/RTR) - De Duitse regering heeft bevestigd dat maandagavond "talrijke" Europese leiders en de top van de NAVO en de EU overleggen met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Ook demissionair premier Dick Schoof is erbij. Het spant erom in de onderhandelingen nu de onderhandelaars steeds meer kleur moeten bekennen en tegelijkertijd het ongeduld in Washington groeit.
5 uur geleden