Voor het eerst in maand weer coronadode in Australië
MELBOURNE (ANP/RTR) - In Australië is woensdag voor het eerst in een maand tijd een dode als gevolg van het coronavirus gemeld. Volgens de autoriteiten stierf een 80-jarige man in de staat Victoria aan het longvirus.
In Victoria werden de coronamaatregelen net als in de rest van Australië onlangs versoepeld, maar nadat recentelijk nieuwe infecties opdoken zijn er weer beperkingen ingesteld. Zo mogen gezinnen voorlopig maximaal vijf personen op bezoek hebben en mogen er buiten niet meer dan tien mensen bijeenkomen.
Woensdag meldden de autoriteiten twintig nieuwe infecties te hebben geregistreerd in Victoria. De regering vermoedt dat de huidige toename van het aantal infecties is veroorzaakt door familiebijeenkomsten.
De staat, waar ook miljoenenstad Melbourne in ligt, is met bijna 1900 bekende besmettingen goed voor ongeveer een kwart van alle vastgestelde Australische virusgevallen. Het dodental in het land staat op 103.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De VS schorten de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen tien dagen langer op, tot 6 april. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran. De onderhandelingen met dat land zouden "zeer goed verlopen", aldus Trump.
5 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is niet onder druk gezet bij het besluit om Zuid-Afrika niet uit te nodigen voor een bijeenkomst van de G7 in juni, heeft buitenlandminister Jean-Noël Barrot benadrukt in de marge van een overleg van de G7. De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa zei eerder op donderdag dat zijn uitnodiging was ingetrokken, volgens hem onder druk van de VS.
26 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - The Academy of Motion Picture Arts and Sciences, de organisatie achter de Oscars, neemt na 27 jaar afscheid van het wereldberoemde Dolby Theatre in Los Angeles. Vanaf 2029 worden de filmprijzen een paar kilometer verderop uitgereikt in het Peacock Theater, onderdeel van evenementencomplex L.A. Live.
38 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De wapens die door bondgenoten van Oekraïne in de Verenigde Staten zijn gekocht, gaan gewoon naar Oekraïne, verzekert de NAVO. Het bondgenootschap reageert op berichten dat de VS bijvoorbeeld schaarse luchtverdedigingsraketten liever naar het Midden-Oosten zouden willen sturen om Iraanse raketten en drones af te slaan.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is voor de tweede keer voor de rechter verschenen in New York. Volgens zijn advocaat hebben Maduro en zijn vrouw geen geld voor hun eigen verdediging, omdat de VS de betalingen blokkeren.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft als "geschenk" toegestaan dat in totaal tien olietankers door de Straat van Hormuz mochten varen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen de pers.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het vijftienpuntenplan dat de VS hebben voorgelegd aan Iran, is ontvangen en leidde tot "sterke en positieve berichten en gesprekken". Dat zegt de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff in een toelichting over de toenadering die de VS hebben gezocht tot Iran.
4 uur geleden