
Voor het eerst in één jaar meer dan 2 miljoen occasions verkocht
BUNNIK (ANP) - In tegenstelling tot nieuwe personenauto's zat de verkoop van tweedehands auto's in crisisjaar 2020 in de lift. In Nederland zijn daardoor voor het eerst meer dan 2 miljoen occasions verkocht in één jaar tijd, meldden dataleverancier RDC en branchevereniging BOVAG.
Volgens BOVAG was de behoefte onder Nederlanders aan persoonlijke vervoermiddelen groot. Reizen met het openbaar vervoer werd immers afgeraden, om zo besmettingen met het coronavirus tegen te gaan. Dat leidde tot een stijging van de occasionverkopen met 2,8 procent tot een totaal van 2.025.309 auto's.
In de maanden maart, april en mei hadden verkopers van tweedehands auto's nog last van de grote onzekerheid die de eerste lockdown teweegbracht. De verkopen daalden in die maanden tot wel 26 procent. In de zomermaanden was er weer sprake van krachtig herstel.
De vakhandel verkocht bijna 1,3 miljoen tweedehands auto's. Bij meer dan acht op de tien verkopen ging het om benzineauto's. Diesels verloren aan populariteit. Elektrische modellen zijn goed voor iets meer dan 1 procent van alle verkochte tweedehands auto's in de vakhandel. Ten opzichte van 2019 verdubbelde hun aantal wel, tot ruim 14.000 stuks.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De voormalige topman van The Estée Lauder Companies Inc, Leonard Lauder, is zaterdag overleden. Dat heeft het bedrijf zondag bekendgemaakt namens de familie. Leonard Lauder was 92 jaar oud.
9 uur geledenBEIJING (ANP) - Verschillende exportbeperkingen die de VS en China elkaar hadden opgelegd op het gebied van nationale veiligheid blijven in stand, ondanks de handelsovereenkomst die de landen afgelopen week hebben gesloten. Dat hebben bronnen die bekend zijn met de details van de deal gemeld aan persbureau Reuters. Ook lijkt een definitieve handelsdeal nog even op zich te laten wachten.
18 uur geledenTAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Taiwan heeft de Chinese techconcerns Huawei Technologies en Semiconductor Manufacturing International Corp (SMIC) op een zwarte lijst geplaatst. Daarmee wordt het voor de Chinese bedrijven moeilijker om toegang te krijgen tot Taiwanese technologieën op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs voor benzine is zaterdag meer dan 1 cent per liter gestegen door de spanningen in het Midden-Oosten. Bij pompen van TotalEnergies en Texaco zijn er zelfs 2 cent per liter bijgekomen, volgt uit gegevens van consumentencollectief UnitedConsumers dat hierover dagelijks cijfers bijhoudt. Ook diesel is duurder dan een dag eerder.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vorig jaar veel verdiend aan inkomsten uit crypto's en zijn golfresorts. Ook uit de verkoop van bijvoorbeeld Trump Sneakers en parfums kwam geld binnen, volgt uit een vrijgekomen document. Het rapport geeft een kijkje in de enorme zakelijke belangen van de miljardair in het Witte Huis.
1 dag geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Boeing heeft zaterdag voor het eerst sinds president Donald Trump begin april een golf aan importheffingen instelde weer een vliegtuig geleverd aan een Chinese luchtvaartmaatschappij. Dit lijkt een teken van toenadering tussen beide landen, nu Washington en Beijing de spanningen proberen te verminderen.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond CNV gaat in op de uitnodiging van NS voor hervatting van het cao-overleg. Daarbij belooft de bond tot in ieder geval woensdag geen nieuwe stakingen aan te kondigen. Het is onduidelijk of de andere bonden voor die tijd al wel met nieuwe acties willen komen.
1 dag geleden