Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor het eerst in 10 jaar opent NIOZ in Yerseke haar deuren voor publiek

Voor het eerst in 10 jaar opent NIOZ in Yerseke haar deuren voor publiek

YERSEKE - Zaterdag 1 oktober opent NIOZ Zeeonderzoek in Yerseke, voor het eerst in tien jaar, haar deuren voor het publiek in het Weekend van de Wetenschap.

Samen met Expeditie NEXT, het Nationale Wetenschapsfestival voor kinderen, biedt het NIOZ (Koninklijk Nederlands Instituut voor Onderzoek der Zee) een programma voor jong en oud. Kinderen en volwassenen gaan op expeditie langs verschillende activiteiten, zoals demonstraties, lezingen en rondleidingen. Ze kunnen rondkijken op een onderzoeksschip, zelf testen of planten sterker zijn dan golven of unieke zeewiersnoep maken. “Zo ontdekken ze de grote rol van de zee in de toekomst”, vertelt een NIOZ-woordvoerder. 

Water is van levensbelang. “Driekwart van het water op aarde is zee. De zee maakt zuurstof, neemt warmte en CO2 op en geeft ons voedsel en energie. Maar de zee is ook gevaarlijk. Een Watersnoodramp zoals 70 jaar geleden willen we natuurlijk nooit meer. Door klimaatverandering verandert de zee en dit beïnvloedt het leven in de zee.” NIOZ-wetenschappers onderzoeken hoe het land beter te beschermen is tegen de stijgende zeespiegel en hoe we slimmer kunnen omgaan met veranderingen in de natuur. 

Renovatie

Klaas Timmermans, hoofd van het NIOZ in Yerseke, is trots op de recent afgeronde renovatie van het centrum in Yerseke. “Hier wordt al 65 jaar baanbrekend en essentieel onderzoek gedaan aan de Nederlandse delta en kustgebieden. We zijn hierdoor nauw verbonden met de regio, onder andere door onderzoekers die lectoren zijn op de HZ University of Applied Sciences en University College Roosevelt (UCR). Onze onderzoekers delen deze dag graag hun passie met nieuwsgierige kinderen, families, studenten en iedereen van jong tot oud.” Het Weekend heeft als doel wetenschap toegankelijk te maken voor een breed publiek. De NIOZ-woordvoerder vertelt dat het centrum niet zo vaak toegankelijk is, omdat een open dag veel organisatie vergt. Daarbij maakt de coronapandemie publieke activiteiten ook lange tijd onmogelijk. Maar 1 oktober is iedereen tussen 10.00 en 16.00 uur welkom bij het NIOZ aan de Korringaweg 7 in Yerseke. Kijk voor meer informatie over deze gratis toegankelijke dag op www.nioz.nl/opendag.

Meer uit Reimerswaal

Muziekvereniging Ons Genoegen brengt ‘Mythes en Legendes’ tot leven

KAPELLE - Muziekvereniging 'Ons Genoegen' uit Kapelle geeft op zaterdag 1 november een najaarsconcert in dorpshuis De Vroone. Het harmonieorkest speelt deze avond onder leiding van dirigent Ralf Goddrie werken rond het thema 'Mythes en Legendes'.

14 uur geleden
Jachtseizoen voor jeugd met politie en boa’s

KAPELLE - Jongerenwerkers van LINK organiseren op vrijdag 24 oktober de activiteit Jachtseizoen voor kinderen van 10 tot en met 14 jaar. Het spel vindt plaats rond gemeenschapshuizen De Vroone in Kapelle en De Wemel in Wemeldinge.

1 dag geleden
TenneT werkt aan verkabeling hoogspanningslijn bij Krabbendijke

KRABBENDIJKE - De voorbereidingen voor het ondergronds brengen van een deel van de hoogspanningsverbinding bij Krabbendijke zijn in volle gang. Netbeheerder TenneT legt hier over een traject van ongeveer vier kilometer een 380 kV-kabelverbinding aan.

1 dag geleden
Autobedrijf Lokerse breidt uit met schadeherstel en vernieuwde wasstraat

KRUININGEN - Het is geen toeval dat autobedrijf Lokerse al generaties lang mee draait in Kruiningen. Sinds de oprichting in 1956 is het bedrijf langzaam maar gestaag gegroeid, zich steeds aanpassend aan veranderende mobiliteit en klantbehoefte. Onder leiding van Martijn Lokerse blijft het bedrijf zich ontwikkelen. Sinds kort kwamen daar twee nieuwe onderdelen bij: Schade Vakman en een vernieuwde wasstraat.

1 dag geleden
Twee Reimerswaalse namen op stembiljet Tweede Kamerverkiezingen

REIMERSWAAL - Bij de komende Tweede Kamerverkiezingen, op woensdag 29 oktober, staan twee inwoners van de gemeente Reimerswaal op het landelijke stembiljet. Daarmee is de gemeente ook dit jaar lokaal vertegenwoordigd bij de verkiezingen.

2 dagen geleden
Nieuwe vrienden maken met mountainbiken

BERGEN OP ZOOM - De mountainbikevereniging Mellowbikers organiseert op zondag 19 oktober een open rit voor iedereen die graag buiten op de fiets zit. De zogenoemde Open Mellow Rit is bedoeld voor zowel ervaren mountainbikers als mensen die kennis willen maken met de sport of de vereniging.

2 dagen geleden
“Mediawijsheid is steeds belangrijker geworden op scholen”

GOES - In Da Vinci Cinema vond donderdag de kick-off plaats van MoviemakerZ. In dit project gaan bijna tweehonderd leerlingen uit de bovenbouw van vijf basisscholen uit de gemeenten Borsele, Goes en Tholen aan de slag met een lessenreeks waarin zij de basisbeginselen van film aangeleerd krijgen. Ook worden zij meer bewust gemaakt van nieuwe media. Zij gaan zelf een kort filmpje maken en de winnaars van het beste filmpje worden tijdens de première beloond met de gouden zeester-bokaal.

3 dagen geleden