Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor Deurloo voelt het bij WK turnen weer als vanouds

Voor Deurloo voelt het bij WK turnen weer als vanouds

ANTWERPEN (ANP) - Turner Bart Deurloo is blij dat hij bij de WK in Antwerpen weer terugkeert op het internationale podium. "Het voelt weer als vanouds", zei Deurloo woensdagavond na de podiumtraining in het Antwerpse Sportpaleis.

De 32-jarige Deurloo kwam tijdens de Olympische Spelen van Tokio voor het laatst internationaal in actie. De Ridderkerker kondigde begin februari zijn afscheid aan en werkte sindsdien als coach binnen de Nederlandse mannenselectie, maar liet begin juni weten dat hij wellicht toch te vroeg gestopt was. Bij de NK eind juni maakte hij een succesvolle rentree met brons in de meerkamp en zilver op voltige. Later deed hij ook mee aan de WK-kwalificaties.

"Ik vond het leuk om hier weer in zo'n grote arena te staan", zei hij nadat de Nederlandse ploeg de training had afgerond. "Aan het begin voel je natuurlijk vooral de focus en kun je er nog niet zo heel erg van genieten, maar op een gegeven moment werd het wat rustiger. Ik doe geen brug en had daar dus even pauze. Toen kon ik even rondkijken en dacht ik: dit is wel weer heel erg leuk. Ik ben blij om hier te staan."

'Puntjes op de i'

Volgens Deurloo zijn hij en zijn teamgenoten Casimir Schmidt, Loran de Munck, Jordi Hagenaar en Jermain Grunberg klaar voor de wedstrijd van zaterdag. Doelstelling van de Nederlandse mannen is een plek bij de beste twaalf landenteams om zodoende een olympisch teamticket af te dwingen. "Het gaat nu om de puntjes op de i zetten in de trainingen", zei Deurloo. "En lekker rusten, goed eten, slapen. Zaterdag wordt een momentopname. Turnen is een moeilijke sport en het wordt erop of eronder. Maar het zal niet aan de voorbereiding hebben gelegen."

Deurloo turnt in Antwerpen op vier toestellen: vloer, sprong, ringen en rek. "Het team staat voorop. Natuurlijk zou het leuk zijn om individueel een rekfinale te halen, maar als we met het team als twaalfde eindigen dan maakt het me verder niet zoveel uit wat er gebeurt", zei Deurloo, die bij de WK van 2017 brons won aan rek.

Meer uit Sport

Schaatser Nuis wint 1000 meter in Calgary in B-groep

CALGARY (ANP) - Kjeld Nuis heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Calgary de 1000 meter in de B-groep gewonnen. De 36-jarige schaatser was in 1.07,13 ruim sneller dan de concurrentie. Piotr Michalski uit Polen werd met 1.07,67 tweede en de Japanner Kazuya Yamada derde met 1.07,76.

4 uur geleden
Verhoeven blijft kickboksen 'op grote podia'

HILVERSUM (ANP) - Rico Verhoeven blijft kickboksen op hoog niveau. Dat zei de 36-jarige Verhoeven op Radio 538, waar hij zijn besluit toelichtte om afstand te doen van zijn wereldtitel zwaargewicht bij Glory. "Ik kan niet al te veel verklappen, maar ik ben in gesprek met verschillende partijen en jullie gaan me zeker nog zien op grote podia", aldus de kickbokser die na 4418 dagen (twaalf jaar) vrijwillig zijn wereldtitel heeft opgegeven.

13 uur geleden
Verstappen zoekt naar betere bandengrip op koude baan Las Vegas

LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen was tevreden over zijn verrichtingen in de twee vrije trainingen bij de Grote Prijs van Las Vegas. "De balans was prima, hoewel we nog wel wat meer bandengrip moeten vinden", liet de coureur van Red Bull na afloop weten via een teambericht.

17 uur geleden
Negende tijd voor Verstappen bij tweede training in Las Vegas

LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen (28) zette op vrijdagochtend in zijn Red Bull de negende tijd op de klok bij de tweede vrije training op het stratencircuit van Las Vegas. Lando Norris van McLaren was de snelste bij de tweede oefensessie van de 22e Grote Prijs van het seizoen. De tweede vrije training werd een tijdje stilgelegd en eindigde ook onder een rode vlag vanwege een loszittende putdeksel.

19 uur geleden
Rechter gaat zich buigen over miljoenenclaim Massa in 'crashgate'

LONDEN (ANP/DPA) - Een rechter in Londen gaat wel degelijk de klacht van de voormalige Formule 1-coureur Felipe Massa naar aanleiding van zijn verloren wereldtitel in 2008 behandelen. De aangeklaagden - autosportbond FIA, rechtenhouder Formule One Management en voormalig eigenaar Bernie Ecclestone - probeerden tevergeefs de zaak te laten seponeren. Massa eist een schadevergoeding van ongeveer 75 miljoen euro.

1 dag geleden
Polman gaat na afscheid bij Oranje handbal in Amerika promoten

ARNHEM (ANP) - Handbalster Estavana Polman is al voorzichtig bezig met haar toekomst na haar carrière als prof. De ervaren Oranje-international is sinds dit jaar ambassadrice van Pro Handball USA, een organisatie die zich richt op het opbouwen van een professionele handbalcompetitie in de Verenigde Staten. Dat zei Polman tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal in aanloop naar het WK handbal.

1 dag geleden
Handbalsters willen op WK in Nederland vooral voorbij kwartfinale

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse handbalsters moeten op het WK in eigen land eindelijk weer eens de laatste vier zien te halen. Dat is de inzet van bondscoach Henrik Signell. De Zweed heeft gezien dat het de afgelopen jaren steeds misging in de kwartfinales op de grote toernooien en wil die tendens doorbreken.

1 dag geleden