Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor de zomervakantie besluit over Nollebos

Voor de zomervakantie besluit over Nollebos

VLISSINGEN - Voorzitter Frans de Reeper van de Stichting Behoud en Beheer Nollebos/Westduinpark (S.B.B.N.) wil de flora en fauna in het bos beschermen. Ze verzetten zich tegen commerciële activiteiten en een verdere aantasting van het gebied.

Frans wandelt regelmatig door het Nollebos. “Als stichting zijn we de laatste weken in gesprek met verschillende raadsleden om ze te vertellen over het alternatieve plan dat wij als ‘Ons Nollebos’ hebben. Ik verwacht dat er binnenkort een inspreekavond komt, waarbij ook de Vlissingers betrokken worden.” Enthousiast vertelt hij over het plan van Ons Nollebos dat veel goedkoper en eenvoudiger te realiseren is dan het door landschapsarchitecten Bosch & Sabbers, in opdracht van de gemeente, ontwikkelde concept-streefbeeld.” Het college wil vóór de zomervakantie een besluit nemen over het Nollebos, zodat de kwestie tijdens de verkiezingen geen punt meer is. Ons plan is een burgerinitiatief en heeft dezelfde status als dat van het streefbeeld, dus we hebben er goede hoop op. Wij vinden het jammer dat de grootste partij in Vlissingen, de Partij Souburg-Ritthem, niet zo bezig is met het Nollebos. Ik heb Albert Vader toen voorgelegd dat als het Nollebos in Souburg lag en er achtduizend burgers tegen de plannen waren hij er toch ook werk van zou maken?” Frans lacht fijntjes. “Weet je dat Thermen en Beauty Zeeland helemaal geen horeca, twaalf meter hoog hotel en ondergrondse parkeerkelder - kosten 27 miljoen euro - wil?” Waarom dat dan in het concept-streefbeeld staat weet hij ook niet.

BIJDRAGE ELLEN DE VRIEND

Meer uit Vlissingen

Opgeknapt sectorlicht alweer gretig op de kiek

VLISSINGEN - Het sectorlicht is teruggeplaatst op het Keizersbolwerk in Vlissingen en het rode, stalen bouwwerk kan meteen alweer op veel belangstelling rekenen.

15 uur geleden
Langste Mosseltafel keert terug

VLISSINGEN - De boulevard van Vlissingen vormt op donderdag 21 augustus opnieuw het decor voor de Langste Mosseltafel. Tussen 16.00 en 20.00 uur kunnen bezoekers aanschuiven voor een bord verse Zeeuwse mossels, een drankje en live muziek met uitzicht op zee. De opbrengst gaat naar Stichting ALS Nederland.

2 dagen geleden
Tienduizenden genieten van Rescue Zeeland

VLISSINGEN - Vorige week donderdag ontplooide zich op de boulevard en het Badstrand van Vlissingen een indrukwekkend spektakel: Rescue Zeeland 2025 - het grootste hulpverleningsevenement van Nederland - trok volgens de organisatie zo'n 50.000 bezoekers.

2 dagen geleden
Grote zoekactie op zee naar mogelijke drenkeling zonder resultaat beëindigd

VLISSINGEN- Meerdere hulpdiensten werden vrijdagavond opgeroepen om te zoeken naar een persoon die mogelijk ter hoogte van Boulevard Bankert te water was geraakt. Reddingsboten, de kustwacht- en traumahelikoper, Rijkswaterstaat, de strandwacht, het Loodswezen, twee ambulances en de politie waren ter plaatse om hulp te verlenen. Toen er na 45 minuten geen verdere aanwijzingen waren dat er daadwerkelijk iemand in de problemen was gekomen werd de zoekactie beëindigd. De hulpdiensten gaan uit van loos alarm.

4 dagen geleden
Rescue Zeeland met 50.000 bezoekers groot succes

VLISSINGEN - De dertiende editie van Rescue Zeeland, het grootste hulpverleningsevenement van Nederland, is een groot succes. In totaal waren er rond de 50.000 bezoekers, meldt Rescue-woordvoerder Dennis Castel.Gedurende de dag werden er op verschillende locaties demonstraties gehouden. Dit jaar was dat niet alleen op en voor de Boulevard, ook op het parkeerterrein 'P-Cinema' bij de Kenau Hasselaarstraat waren demonstraties. Daarnaast waren er op het Bellamypark allerlei (kinder)activiteiten.Grote demonstraties vonden met name plaats op de Westerschelde. Op het Badstrand gaven de goed getrainde specialisten van de Dienst Speciale Interventies (DSI) een spectaculaire demonstratie. Verder waren er diverse kraampjes te bezoeken en natuurlijk konden bezoekers ook een kijkje nemen bij tal van hulpverleningsvoertuigen uit binnen- en buitenland.Om 17.30 uur startte de gebruikelijke vlootschouw ter afsluiting van het evenement. Alle aanwezige (hulpverlenings)vaartuigen voeren nog één keer langs de boulevard. Daarmee kwam een einde aan een succesvolle dag. De verwachting van de organisatie dat tienduizenden mensen Rescue zouden bezoeken, lijkt in ieder geval uitgekomen. Volgens woordvoerder Dennis Castel kwamen rond de 50.000 mensen op het evenement af.

5 dagen geleden
Vlissinger beklimt alle zeven vulkanen

VLISSINGEN - Wat begint met een nieuwsgierigheid naar hoogte en ijsbijlen, groeit uit tot een ongekende prestatie: Ricardo Kaljouw uit Vlissingen is de eerste persoon uit de Benelux die alle zeven vulkanische toppen van de wereld heeft beklommen.

6 dagen geleden
Vlissingen vol spektakel tijdens Rescue Zeeland

VLISSINGEN - Rescue Zeeland is vandaag in volle gang. De organisatie van het grootschalige hulpverleningsevenement rekent op tienduizenden bezoekers in Vlissingen.

6 dagen geleden