Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Von der Leyen zegt miljardensteun toe na overstromingen

Von der Leyen zegt miljardensteun toe na overstromingen

WROCLAW (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft door watersnood geteisterde lidstaten miljardensteun in het vooruitzicht gesteld. Ze zei tijdens een bezoek aan het Poolse Wroclaw dat het in eerste instantie mogelijk moet zijn om 10 miljard euro vrij te maken.

In Midden- en Oost-Europa leidde hevige regenval de afgelopen tijd tot overstromingen. Er vielen meer dan twintig doden en de ravage is op sommige plekken enorm. Ook Wroclaw, een van de grootste steden van Polen, kreeg te maken met hoog water.

Leiders van meerdere getroffen landen hadden in die stad een ontmoeting met Von der Leyen om te praten over hulp. De voorzitter van de commissie, het dagelijks bestuur van de EU, zei later op een gezamenlijk persmoment dat het van groot belang is dat landen snel financiële ondersteuning krijgen.

"Jullie hebben maximale flexibiliteit en snelheid nodig", zei de commissievoorzitter, die stelde dat daarom op een "ongebruikelijke manier" cohesiefondsen worden ingezet om dat mogelijk te maken. "Uitzonderlijke tijden vragen om uitzonderlijke maatregelen."

Meer uit Buitenland

Gewonden door frontale botsing tussen treinen in Denemarken

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Meerdere personen zijn gewond geraakt bij een frontale botsing tussen twee treinen in Denemarken. Het ongeluk gebeurde bij Hillerød, een stad op ongeveer 30 kilometer ten noorden van Kopenhagen.

38 minuten geleden
VS: 31 schepen tegengehouden bij blokkade Iraanse havens

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben tijdens hun blokkade van Iraanse havens 31 schepen tegengehouden. Die kregen de opdracht om te keren of terug naar hun havens te gaan, aldus CENTCOM, het Amerikaanse militaire commando in de regio.

48 minuten geleden
Meerdere doden en gewonden bij Russische aanval op Dnipro

DNIPRO (ANP/AFP) - Zeker twee mensen zijn omgekomen bij een Russische aanval op de Oekraïense stad Dnipro. Bij de aanval vielen ook acht gewonden en één persoon wordt nog vermist.

2 uur geleden
Olieprijzen stijgen door onzekere vooruitzichten wapenstilstand

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs is voor de vierde dag op rij gestegen, nu de Verenigde Staten en Iran verwikkeld blijven in een strijd om de controle over de Straat van Hormuz.

5 uur geleden
Amerikaanse minister van Marine verlaat onmiddellijk functie

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Marine, John Phelan, vertrekt per direct. Dat meldt het Pentagon. Het geeft geen uitleg voor het plotselinge vertrek.

7 uur geleden
Aanval op hulpverleners bij reddingspoging journalist in Libanon

TAYRI (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben aan zeker twee mensen het leven gekost. Volgens bronnen zijn ook journalisten en hulpverleners getroffen.

12 uur geleden
Trump noemt referendum in Virginia doorgestoken kaart

WASHINGTON (ANP) - Het referendum over de kiesdistricten in de Amerikaanse staat Virginia was volgens president Donald Trump doorgestoken kaart. De kiezers stemden dinsdag in met een kieskaart die bij de volgende verkiezingen in november waarschijnlijk in het voordeel werkt van de Democraten. Trump stelde een dag later op Truth Social dat het briefstemmen verdacht verliep, zonder bewijs te leveren.

12 uur geleden