Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Von der Leyen zegt miljardensteun toe na overstromingen

Von der Leyen zegt miljardensteun toe na overstromingen

WROCLAW (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft door watersnood geteisterde lidstaten miljardensteun in het vooruitzicht gesteld. Ze zei tijdens een bezoek aan het Poolse Wroclaw dat het in eerste instantie mogelijk moet zijn om 10 miljard euro vrij te maken.

In Midden- en Oost-Europa leidde hevige regenval de afgelopen tijd tot overstromingen. Er vielen meer dan twintig doden en de ravage is op sommige plekken enorm. Ook Wroclaw, een van de grootste steden van Polen, kreeg te maken met hoog water.

Leiders van meerdere getroffen landen hadden in die stad een ontmoeting met Von der Leyen om te praten over hulp. De voorzitter van de commissie, het dagelijks bestuur van de EU, zei later op een gezamenlijk persmoment dat het van groot belang is dat landen snel financiële ondersteuning krijgen.

"Jullie hebben maximale flexibiliteit en snelheid nodig", zei de commissievoorzitter, die stelde dat daarom op een "ongebruikelijke manier" cohesiefondsen worden ingezet om dat mogelijk te maken. "Uitzonderlijke tijden vragen om uitzonderlijke maatregelen."

Meer uit Buitenland

Polen neemt veiligheidsmaatregelen na spoorsabotage

WARSCHAU (ANP/RTR/AFP) - Polen verhoogt het dreigingsniveau op bepaalde spoorlijnen en gaat het leger inzetten om belangrijke infrastructuur te beschermen. Premier Donald Tusk heeft dit bekendgemaakt na spoorsabotage die schade heeft veroorzaakt aan een spoorlijn richting Oekraïne.

10 minuten geleden
Britse veiligheidsdienst waarschuwt voor Chinese spionage

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse veiligheidsdienst MI5 heeft parlementsleden gewaarschuwd voor nieuwe Chinese pogingen om informatie te verzamelen en activiteiten te beïnvloeden.

22 minuten geleden
Syrië vervolgt verdachten grootschalig geweld in maart

ALEPPO (ANP/DPA/RTR) - In Syrië is dinsdag het eerste proces tegen vermeende betrokkenen bij het dodelijke geweld aan de kust van afgelopen maart begonnen. Verdachten staan volgens ingewijden onder meer terecht voor moord en plunderingen.

38 minuten geleden
Netanyahu roept op tot verdrijving van Hamas uit regio

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft opgeroepen tot de verdrijving van Hamas uit de regio. Zijn opmerking komt een dag nadat de VN-Veiligheidsraad zich heeft geschaard achter het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump.

1 uur geleden
Polen: alles wijst naar Rusland bij explosie op spoorlijn

WARSCHAU (ANP/DPA/RTR) - Polen geeft Rusland de schuld van de explosie op een strategisch belangrijke spoorlijn zondag. "Alles wijst erop dat Russische agenten hierachter zitten", zei een overheidswoordvoerder na een bijeenkomst van het Nationaal Veiligheidscomité. De Poolse regering gaat ervan uit dat de explosie bedoeld was om een trein op te blazen.

1 uur geleden
Arrestaties in onderzoek aanslag op officier van justitie België

BRUSSEL (ANP) - Acht verdachten zijn dinsdag opgepakt in een onderzoek naar een complot om een aanslag te plegen op de Belgische officier van justitie Julien Moinil. De acht worden door de Belgische onderzoeksrechter verhoord. De verdachten zouden actief zijn in het Albanese criminele milieu, meldt het Belgische Openbaar Ministerie (OM).

1 uur geleden
Israël: vredesplan Trump zal 'vrede en welvaart' brengen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt dat het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump "vrede en welvaart" zal brengen. De VN-Veiligheidsraad keurde dat plan maandagavond goed.

3 uur geleden