Von der Leyen zegt miljardensteun toe na overstromingen
WROCLAW (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft door watersnood geteisterde lidstaten miljardensteun in het vooruitzicht gesteld. Ze zei tijdens een bezoek aan het Poolse Wroclaw dat het in eerste instantie mogelijk moet zijn om 10 miljard euro vrij te maken.
In Midden- en Oost-Europa leidde hevige regenval de afgelopen tijd tot overstromingen. Er vielen meer dan twintig doden en de ravage is op sommige plekken enorm. Ook Wroclaw, een van de grootste steden van Polen, kreeg te maken met hoog water.
Leiders van meerdere getroffen landen hadden in die stad een ontmoeting met Von der Leyen om te praten over hulp. De voorzitter van de commissie, het dagelijks bestuur van de EU, zei later op een gezamenlijk persmoment dat het van groot belang is dat landen snel financiële ondersteuning krijgen.
"Jullie hebben maximale flexibiliteit en snelheid nodig", zei de commissievoorzitter, die stelde dat daarom op een "ongebruikelijke manier" cohesiefondsen worden ingezet om dat mogelijk te maken. "Uitzonderlijke tijden vragen om uitzonderlijke maatregelen."
Meer uit Buitenland
TEGUCIGALPA (ANP) - De presidentiële verkiezingen in Honduras zijn volgens de eerste telling geëindigd in een "technische gelijkstand". Presidentskandidaat Nasry Asfura van de conservatieve Nationale Partij had 39,91 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste rivaal Salvador Nasralla, eveneens een rechtse kandidaat, had 39,89 procent van de stemmen.
4 minuten geledenPOKROVSK (ANP/DPA/RTR) - Rusland zegt de Oost-Oekraïense stad Pokrovsk te hebben veroverd. Die strategisch belangrijke stad werd al meer dan een jaar belegerd. Oekraïne heeft de inname niet bevestigd.
3 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de aanvallen met zeedrones op twee olieschepen op de Zwarte Zee een "zorgwekkende escalatie" genoemd. Die aanvallen van afgelopen vrijdag werden opgeëist door een anonieme Oekraïense veiligheidsbron, die zei dat de schepen ondanks Europese sancties Russische olie vervoerden.
6 uur geledenKINGSTON (ANP/RTR/AFP) - Jamaica krijgt 6,7 miljard dollar aan steun nadat orkaan Melissa in oktober over het eiland was geraasd. Het geld van internationale instanties is bedoeld om de wederopbouw de komende drie jaar te financieren.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse filmmaker Jafar Panahi is bij verstek veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar wegens "propaganda-activiteiten" tegen de staat, meldt zijn advocaat. De advocaat laat weten dat Panahi in beroep gaat tegen de veroordeling. In mei won Panahi een prestigieuze Gouden Palm tijdens het Filmfestival van Cannes voor de film It Was Just an Accident.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Brussel heeft extra veiligheidsmaatregelen genomen om de kerststal op de Grote Markt beter te beschermen. Directe aanleiding is de diefstal van het hoofd van het kindje Jezus uit de kerststal het afgelopen weekend.
8 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Afgelopen weekend zijn in Nigeria meer dan dertig mensen ontvoerd door gewapende groepen. De ontvoeringen vonden onder andere plaats in de noordelijke regio Kano, waar deze tot nu toe nauwelijks voorkwamen.
8 uur geleden