Von der Leyen zegt miljardensteun toe na overstromingen
WROCLAW (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft door watersnood geteisterde lidstaten miljardensteun in het vooruitzicht gesteld. Ze zei tijdens een bezoek aan het Poolse Wroclaw dat het in eerste instantie mogelijk moet zijn om 10 miljard euro vrij te maken.
In Midden- en Oost-Europa leidde hevige regenval de afgelopen tijd tot overstromingen. Er vielen meer dan twintig doden en de ravage is op sommige plekken enorm. Ook Wroclaw, een van de grootste steden van Polen, kreeg te maken met hoog water.
Leiders van meerdere getroffen landen hadden in die stad een ontmoeting met Von der Leyen om te praten over hulp. De voorzitter van de commissie, het dagelijks bestuur van de EU, zei later op een gezamenlijk persmoment dat het van groot belang is dat landen snel financiële ondersteuning krijgen.
"Jullie hebben maximale flexibiliteit en snelheid nodig", zei de commissievoorzitter, die stelde dat daarom op een "ongebruikelijke manier" cohesiefondsen worden ingezet om dat mogelijk te maken. "Uitzonderlijke tijden vragen om uitzonderlijke maatregelen."
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.
5 uur geledenCANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.
7 uur geleden