Volvo roept duizenden elektrische auto's terug, ook in Nederland
GÖTEBORG (ANP/BLOOMBERG) - Volvo roept bijna alle 72.000 elektrische auto's van het model EX30 terug om een mogelijke softwarefout. Dat meldt het Zweedse bedrijf maandag. Door de softwarefout zouden de snelheidsmeters van de stationwagens in een testmodus belanden bij het starten van de motor. In Nederland zijn ruim 4600 EX30-modellen van Volvo geregistreerd, volgens het kentekenregister van de RDW. Afgelopen maand werden er ruim duizend verkocht. Om de fout op te lossen, is er een software-update nodig die op afstand uitgevoerd kan worden.
Het is niet voor het eerst dat Volvo te maken heeft met softwareproblemen bij zijn auto's. Vorig jaar moest de lancering van de EX90, een grotere stationwagen, uitgesteld worden door soortgelijke problemen.
Duitse EX30-eigenaren hebben al een brief van Volvo ontvangen met een excuus voor de softwarefout en instructies om het tijdelijk op te lossen, tot de software-update volledig is uitgerold. Volvo houdt er rekening mee dat niet alle modellen op afstand geüpdatet kunnen worden en verwijst eigenaren daarom naar hun lokale Volvo-dealer voor een afspraak. "Eventuele werkzaamheden die voortvloeien uit deze campagne zijn voor u uiteraard gratis", schrijft de Duitse tak.
Dashboard
De EX30 beschikt niet over een traditioneel dashboard dat de meeste auto's hebben. De snelheidsmeter en de toerenteller zijn niet achter het stuur te vinden, maar op een groot verticaal scherm in het midden, dat gelijk de enige grote informatiebron is voor bestuurders. Door de softwarefout springt dat scherm soms op een testmodus waardoor er geen belangrijke informatie weergeven wordt, maar een regenboog om de kleurweergave te testen.
"Veel auto's in Nederland hebben de update al", zegt een woordvoerder van Volvo Car Nederland na vragen van het ANP. "Exacte aantallen hebben we niet, maar het gaat nog om een klein aantal auto's dat de update nog moet krijgen. Klanten zijn uiteraard welkom bij de dealer als het niet lukt."
Meer uit Financieel
MILAAN (ANP/RTR) - Oplichters hebben met AI-middelen 95 miljoen euro weten buit te maken bij de private tak van een van de Italiaanse grootbanken, Intesa Sanpaolo. Hoewel meer dan de helft van het verduisterde geld inmiddels terug is, is nog altijd circa 36 miljoen euro spoorloos.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Unie kampt met een energieprijscrisis door de gevolgen van de Iranoorlog voor de olie- en gasmarkten. Dat schrijft Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) vrijdag in een brief die is ingezien door persbureau Reuters. Hij roept lidstaten daarin op maatregelen te overwegen om de vraag naar energie te beperken.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met plussen gesloten. De hoop op een einde aan de Iranoorlog en lagere olieprijzen zorgden voor optimisme op de beursvloeren.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Medeoprichter van Microsoft Bill Gates gelooft dat kunstmatige intelligentie tot de dood van een miljard mensen kan leiden. Dat zei hij vrijdag in een interview met nieuwszender NBC. Gates vindt dat de Verenigde Staten met wetgeving moeten komen om de risico's van de technologie te verminderen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie mag AI-bedrijf Anthropic uitsluiten van opdrachten omdat de techonderneming een nationaal veiligheidsrisico zou vormen. Dat heeft een hof van beroep in Washington D.C. geoordeeld in een rechtszaak over het conflict tussen Anthropic en de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie geeft importeurs van olie en gas mogelijk een jaar langer de tijd om zich voor te bereiden op nieuwe regels rond methaanuitstoot. Vanaf 2027 moet de invoer van fossiele brandstoffen in de Europese Unie voldoen aan monitoring- en rapportageregels, die zijn bedoeld om de methaanuitstoot te verminderen. Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) zei vrijdag dat de EU de invoering ervan mogelijk uitstelt tot 2028.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met een plus de handel uitgegaan. De lagere olieprijzen hielpen het sentiment op de aandelenbeurs in Amsterdam. Olie- en gasconcern Shell en oliedienstverlener SBM Offshore stonden bij de verliezers in de hoofdindex en zakten 0,9 procent en 1,9 procent.
7 uur geleden