Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volvo legt vrachtwagenproductie wekenlang stil vanwege chiptekort

Volvo legt vrachtwagenproductie wekenlang stil vanwege chiptekort

GÖTEBORG (ANP/BLOOMBERG/BELGA) - Volvo moet de vrachtwagenproductie in het tweede kwartaal wekenlang stilleggen vanwege een tekort aan computerchips. Het Zweedse bedrijf verwacht dat ook andere onderdelen zullen worden getroffen door de schaarste. Per fabriek verwacht Volvo een productievertraging van tussen de twee en vier weken in het tweede kwartaal.

De Amerikaanse autofabrikant Ford liet maandag weten dat het een productielocatie in Ohio heeft stilgelegd waar onder meer busjes en onderdelen van vrachtwagens worden gemaakt. Ook hier is de reden het wereldwijde tekort aan chips. Volvo Cars, de autofabrikant die is afgesplitst van vrachtwagenmaker Volvo, kondigde ook al fabricagestops aan. De autofabriek van het bedrijf in het Belgische Gent, waar onder meer de elektrische XC40 wordt gebouwd, sluit eind deze week en hoelang dat zal duren is nog niet bekend.

De autosector kampt al langer met chiptekorten. Dat komt door een zeer sterk toegenomen vraag naar apparatuur voor thuiswerk en entertainment in coronatijd, zoals computers, laptops en spelconsoles. Andere automakers zoals Toyota, Honda en Nissan waren eerder al genoodzaakt de productie stil te leggen.

Techbedrijven zoals Samsung merkten ook al de impact van het tekort aan halfgeleiders. Samsung zei onlangs al te overwegen de lancering van een nieuw model smartphone daarom uit te stellen. Volgens Samsung is er sprake van een "ernstige onbalans" in de halfgeleidersector.

Meer uit Financieel

EU reserveert helft van staalquotum voor vaste handelspartners

BRUSSEL (ANP) - De EU verdeelt de helft van haar 18,3 miljoen ton aan importquotum voor staal zonder importtarief aan landen waarmee ze een vrijehandelsovereenkomst heeft. Dat maakt de Europese Commissie bekend een dag voordat de nieuwe staaltarieven ingaan.

55 minuten geleden
Bankenvereniging: onlinefraude maatschappelijk probleem

AMSTERDAM (ANP) - Onlinefraude is een maatschappelijk probleem met vaak ingrijpende financiële en emotionele gevolgen voor de slachtoffers. Dat zegt de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) in een reactie op een onderzoek van De Nederlandsche Bank (DNB), waaruit blijkt dat fraude in het betalingsverkeer vorig jaar flink is toegenomen. De NVB zegt dat deze cijfers dit nog eens verder onderstrepen.

1 uur geleden
Wereldwijde handel in lng groeit dit jaar niet, verwacht Shell

LONDEN (ANP) - De wereldwijde handel in vloeibaar gemaakt aardgas (lng) blijft dit jaar naar verwachting gelijk aan vorig jaar. Dat meldt Shell in een prognose. Het olie- en gasbedrijf had eigenlijk gerekend op een aanzienlijke toename, maar de aanvoer van lng is flink verstoord door het conflict in het Midden-Oosten en de blokkade van de Straat van Hormuz.

1 uur geleden
Wereldbank laat doelstelling voor klimaatfinanciering vallen

WASHINGTON (ANP) - De Wereldbank laat een klimaatdoelstelling vallen rondom zijn financiering. Het wereldwijde instituut voor ontwikkelingssamenwerking streeft er niet langer naar dat minstens 45 procent van het verstrekte geld ook positieve effecten heeft voor het klimaat.

1 uur geleden
Consumentenbond: toename betalingsfraude heel slecht nieuws

DEN HAAG (ANP) - De flinke toename van fraude in het Nederlandse betalingsverkeer is "heel slecht nieuws", zegt de Consumentenbond. Volgens onderzoek van De Nederlandsche Bank (DNB) nam het aantal frauduleuze transacties bij overschrijvingen, kaartbetalingen en contante geldopnames vorig jaar met 30 procent toe. Het schadebedrag steeg met 22 procent tot 198 miljoen euro.

1 uur geleden
Toerismebureau: Nederlanders passen vaker vakantie aan om weer

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse vakantiegangers letten meer op het weer op hun bestemming dan een jaar geleden. Dat meldt het Nederlands Bureau voor Toerisme & Congressen (NBTC) na onderzoek eerder deze maand onder mensen uit verschillende landen.

2 uur geleden
Beurs Amsterdam begint met winst dankzij chipaandelen

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met winst aan de handelsdag begonnen. Wereldwijd maakten chipaandelen op de financiële markten weer een opmars, wat ook zijn weerslag had op chipfondsen ASML, Besi en ASMI in de AEX. Ook ebben zorgen over oplopende inflatie weg nu vijandelijkheden tussen de Verenigde Staten en Iran niet voor grote problemen voor de scheepvaart lijken te hebben gezorgd.

2 uur geleden