Volop ideeën voor Stimuleringsfonds Samenleven
THOLEN - Inwoners weten de weg naar het stimuleringfonds Samenleven van de gemeente Tholen goed te vinden. Volgens wethouder Jan Harmsen worden er steeds weer erg leuke initiatieven ontplooid dankzij deze subsidiemogelijkheid.
Het stimuleringsfonds is een soort startmotor voor activiteiten die opgestart worden. De gemeente Tholen probeert hiermee een aanjager te zijn voor activiteiten. Er worden strenge eisen gesteld. Zo mag de vereniging of stichting die de aanvraag doet niet ook al subsidie krijgen voor de activiteit vanuit een ander potje. Om die reden werden recent aanvragen van de Oud-Vossemeerse Muziekvereniging voor een cultuur- en concertreis naar Italië afgewezen. De Seniorenvereniging Vossemeer en omgeving vroeg een bijdrage voor de dagbestedingen en hulpverlening in 2019, maar ook daar werd geen gehoor aan gegeven. De aanvraag van Tennisvereniging Eegedima voor het project 'Goed voor je lijf en leden' werd om die reden eveneens niet toegekend. "Het zijn alle drie hele goede en mooie initiatieven, maar ze vallen niet onder dit stimuleringsfonds", zei Harmsen dit voorjaar.
Fietsen en scheepsbouw
Hij is dan ook blij dat recente aanvragen wel gehonoreerd kunnen worden. Scheepsmodelbouwvereniging Tholen krijgt 5000 euro voor de aanleg van een vaste faciliteit in de veste in Tholen en de aanschaf van een mobiel vaarbassin met vier modelbootjes. Stichting Fietsen op Tholen kan 7000 euro tegemoet zien om de wielersport op het eiland te stimuleren.
Meer uit Tholen
SINT PHILIPSLAND/STEENBERGEN - De Slaakbrug (N257) tussen Sint Philipsland en Steenbergen is de komende vijf weken afgesloten voor onderhoud. Rijkswaterstaat vervangt verschillende onderdelen om de brug veilig te houden. Tijdens de werkzaamheden is de hoofdrijbaan dicht, maar de parallelbaan blijft wel open.
4 uur geledenTHOLEN - Van 6 tot en met 12 september is de landelijke collecteweek van het Prinses Beatrix Spierfonds. In deze week zetten mensen in heel Nederland zich in voor de strijd tegen spierziekten. Het Spierfonds zoekt in heel Nederland extra hulp. Wil jij een paar uurtjes iets betekenen voor een ander? Meld je dan aan als collectant.
8 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Een bestuurster van een personenauto is vanmorgen met de schrik vrijgekomen bij een eenzijdig ongeval op de N656 bij Oud-Vossemeer.
1 dag geledenTHOLEN - Bezoekers kunnen zaterdag van 11.00 tot 16.30 uur een kijkje nemen in de ateliers verspreid over de gemeente Tholen. Tijdens de Open Atelierroute openen 18 kunstenaars hun deuren en tonen zij hun werk op de plek waar het wordt gemaakt.
1 dag geledenZEELAND / WEST-BRABANT - De politie hield donderdag 2 juli een grote verkeerscontrole op de A58 en A4 in Zeeland en West-Brabant. Maar liefst 26 politieagenten deden mee aan de actie die van 09.30 tot 16.00 uur duurde en was gericht op het tegengaan van afleiding in het verkeer.
1 dag geleden[Advertorial] BERGEN OP ZOOM - De tandprotheticus is dé specialist voor het maken van een kunstgebit. Of het nu gaat om een volledig gebit, een gebit op implantaten of een plaatje - voor alle uitneembare voorzieningen bent u bij ons aan het juiste adres. Heeft u implantaten of eigen tanden of kiezen dan overleggen we altijd met de tandarts of alles gezond is en we u kunnen behandelen.
1 dag geledenTHOLEN - Tien jaar na de succesvolle taptoe ter gelegenheid van 650 jaar stadsrechten, keert het evenement op zaterdagavond 4 juli terug naar Tholen. Dit jaar staat het in het teken van 660 jaar stadsrechten. Vier showkorpsen zorgen voor een avond vol muziek en beleving op het Terreplein.
2 dagen geleden