Volop ideeën voor Stimuleringsfonds Samenleven
THOLEN - Inwoners weten de weg naar het stimuleringfonds Samenleven van de gemeente Tholen goed te vinden. Volgens wethouder Jan Harmsen worden er steeds weer erg leuke initiatieven ontplooid dankzij deze subsidiemogelijkheid.
Het stimuleringsfonds is een soort startmotor voor activiteiten die opgestart worden. De gemeente Tholen probeert hiermee een aanjager te zijn voor activiteiten. Er worden strenge eisen gesteld. Zo mag de vereniging of stichting die de aanvraag doet niet ook al subsidie krijgen voor de activiteit vanuit een ander potje. Om die reden werden recent aanvragen van de Oud-Vossemeerse Muziekvereniging voor een cultuur- en concertreis naar Italië afgewezen. De Seniorenvereniging Vossemeer en omgeving vroeg een bijdrage voor de dagbestedingen en hulpverlening in 2019, maar ook daar werd geen gehoor aan gegeven. De aanvraag van Tennisvereniging Eegedima voor het project 'Goed voor je lijf en leden' werd om die reden eveneens niet toegekend. "Het zijn alle drie hele goede en mooie initiatieven, maar ze vallen niet onder dit stimuleringsfonds", zei Harmsen dit voorjaar.
Fietsen en scheepsbouw
Hij is dan ook blij dat recente aanvragen wel gehonoreerd kunnen worden. Scheepsmodelbouwvereniging Tholen krijgt 5000 euro voor de aanleg van een vaste faciliteit in de veste in Tholen en de aanschaf van een mobiel vaarbassin met vier modelbootjes. Stichting Fietsen op Tholen kan 7000 euro tegemoet zien om de wielersport op het eiland te stimuleren.
Meer uit Tholen
BERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Hasan Gulmez van Nerd Valley.
12 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Piet Alkema die de spotlight mocht vangen.
15 uur geledenSINT PHILIPSLAND - Van maandag 19 tot en met woensdag 21 oktober vindt in Sint Philipsland alweer de 21e editie van de Voetbalschool plaats. Jaarlijks ontvangt de organisatie gasttrainers uit het betaald voetbal, die deelnemers een leerzame en onvergetelijke ervaring bezorgen. Ook dit jaar zijn er weer enkele bekende namen van de partij.
1 dag geledenZEELAND - Weggebruikers die later deze maand richting Zeeland reizen, moeten rekening houden met nachtelijke afsluitingen. Rijkswaterstaat voert onderhoud uit aan de Vlaketunnel in de A58 en het Dampoortaquaduct in de N57. Beide zijn twee nachten in beide richtingen afgesloten.
1 dag geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Het Bravis ziekenhuis heeft de financiering rond voor de nieuwbouw op De Bulkenaar in Roosendaal. Het ziekenhuis heeft een overeenkomst gesloten met de Europese Investeringsbank (EIB), ABN AMRO, Rabobank en het Waarborgfonds voor de Zorgsector. De bouw start over enkele weken en momenteel wordt de voorbereidende werkzaamheden volop verricht. Als alles volgens planning verloopt, opent het nieuwe ziekenhuis in 2030 zijn deuren.
2 dagen geledenTHOLEN - Het veelbelovende Pianoduo Marianne Hansen en Maureen van IJzerloo sluit op zaterdag 12 september de reeks stadhuisconcerten van dit jaar af. Het concert in het oude stadhuis van Tholen begint om 16.30 uur en staat in het teken van het programma An Orchestra in Four Hands.
2 dagen geledenTHOLEN - Het Leger des Heils gaat van 22 tot en met 28 november langs de deuren tijdens de jaarlijkse collecte. Ook in Tholen worden collectanten gezocht. Met de opbrengst wil de organisatie mensen helpen die te maken hebben met eenzaamheid, financiële problemen of andere vormen van kwetsbaarheid.
2 dagen geleden