Volop ideeën voor Stimuleringsfonds Samenleven
THOLEN - Inwoners weten de weg naar het stimuleringfonds Samenleven van de gemeente Tholen goed te vinden. Volgens wethouder Jan Harmsen worden er steeds weer erg leuke initiatieven ontplooid dankzij deze subsidiemogelijkheid.
Het stimuleringsfonds is een soort startmotor voor activiteiten die opgestart worden. De gemeente Tholen probeert hiermee een aanjager te zijn voor activiteiten. Er worden strenge eisen gesteld. Zo mag de vereniging of stichting die de aanvraag doet niet ook al subsidie krijgen voor de activiteit vanuit een ander potje. Om die reden werden recent aanvragen van de Oud-Vossemeerse Muziekvereniging voor een cultuur- en concertreis naar Italië afgewezen. De Seniorenvereniging Vossemeer en omgeving vroeg een bijdrage voor de dagbestedingen en hulpverlening in 2019, maar ook daar werd geen gehoor aan gegeven. De aanvraag van Tennisvereniging Eegedima voor het project 'Goed voor je lijf en leden' werd om die reden eveneens niet toegekend. "Het zijn alle drie hele goede en mooie initiatieven, maar ze vallen niet onder dit stimuleringsfonds", zei Harmsen dit voorjaar.
Fietsen en scheepsbouw
Hij is dan ook blij dat recente aanvragen wel gehonoreerd kunnen worden. Scheepsmodelbouwvereniging Tholen krijgt 5000 euro voor de aanleg van een vaste faciliteit in de veste in Tholen en de aanschaf van een mobiel vaarbassin met vier modelbootjes. Stichting Fietsen op Tholen kan 7000 euro tegemoet zien om de wielersport op het eiland te stimuleren.
Meer uit Tholen
BERGEN OP ZOOM- De politie heeft gisteren een 44-jarige man uit Tholen aangehouden. De man wordt verdacht van het plegen van een woninginbraak aan de Schaepmanlaan in Bergen op Zoom. De inbraak vond plaats op 14 augustus van dit jaar.
1 uur geledenTHOLEN - Deelname aan een beurs is een kostbaar en arbeidsintensief traject. Door samen te werken op een plein kunnen zaken in gezamenlijkheid worden geregeld. Dat ontzorgt de deelnemers. Dit is de basis van het Tholen Plein wat voor de vierde keer op rij wordt georganiseerd tijdens Contacta in de Zeelandhallen van Goes.
5 uur geledenTHOLEN - De gemeente houdt op dinsdag 3 november een informatieavond over het Masterplan Tholen. Inwoners kunnen de plannen zien voor de Meulvliet, het Calvijn College en Tholense Boys en vragen stellen. Iedereen is welkom.
9 uur geledenTHOLEN - Car Tuning Zeeland houdt komende zaterdag 31 oktober de laatste meeting van het seizoen. Het is een Halloween-editie op de Oesterdam. Bezoekers zijn welkom van 19.00 tot 23.00 uur. De toegang is gratis.
1 dag geledenSCHERPENISSE - De Stichting Ontspanning Gehandicapten houdt zaterdag 31 oktober een tweedehands boekenmarkt in clubgebouw 'Ons Huis' aan de Langeweg 34. De opbrengst gaat naar de soosavond voor mensen met een verstandelijke beperking.
1 dag geledenTHOLEN - De gemeente Tholen en Stichting Tholen Beter Bekend organiseren opnieuw een fotowedstrijd. Inwoners en bezoekers kunnen tot en met 16 november maximaal twee foto's insturen. De winnaars sieren de omslag van de nieuwe gemeentegids
1 dag geledenTHOLEN - Stichting Tholen Sterk organiseert zaterdag 31 oktober de jaarlijkse lampionnen- en lichtjesoptocht in Tholen. Naar verwachting lopen ruim duizend deelnemers mee. De route wijkt dit jaar af wegens wegwerkzaamheden.
2 dagen geleden