Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volop ideeën voor Stimuleringsfonds Samenleven

Volop ideeën voor Stimuleringsfonds Samenleven

THOLEN - Inwoners weten de weg naar het stimuleringfonds Samenleven van de gemeente Tholen goed te vinden. Volgens wethouder Jan Harmsen worden er steeds weer erg leuke initiatieven ontplooid dankzij deze subsidiemogelijkheid.

Het stimuleringsfonds is een soort startmotor voor activiteiten die opgestart worden. De gemeente Tholen probeert hiermee een aanjager te zijn voor activiteiten. Er worden strenge eisen gesteld. Zo mag de vereniging of stichting die de aanvraag doet niet ook al subsidie krijgen voor de activiteit vanuit een ander potje. Om die reden werden recent aanvragen van de Oud-Vossemeerse Muziekvereniging voor een cultuur- en concertreis naar Italië afgewezen. De Seniorenvereniging Vossemeer en omgeving vroeg een bijdrage voor de dagbestedingen en hulpverlening in 2019, maar ook daar werd geen gehoor aan gegeven. De aanvraag van Tennisvereniging Eegedima voor het project 'Goed voor je lijf en leden' werd om die reden eveneens niet toegekend. "Het zijn alle drie hele goede en mooie initiatieven, maar ze vallen niet onder dit stimuleringsfonds", zei Harmsen dit voorjaar.

Fietsen en scheepsbouw

Hij is dan ook blij dat recente aanvragen wel gehonoreerd kunnen worden. Scheepsmodelbouwvereniging Tholen krijgt 5000 euro voor de aanleg van een vaste faciliteit in de veste in Tholen en de aanschaf van een mobiel vaarbassin met vier modelbootjes. Stichting Fietsen op Tholen kan 7000 euro tegemoet zien om de wielersport op het eiland te stimuleren. 

Meer uit Tholen

Thools Mannen Ensemble sluit zomerconcerten van dit seizoen af

THOLEN - Het Thools Mannen Ensemble verzorgt zaterdag 24 oktober het laatste zomerconcert van 2026 in de RK kerk in Tholen. Het concert begint om 14.30 uur en bevat een mix van klassieke en christelijke nummers.

9 uur geleden
Steunactie opgezet voor The Saloon in Tholen na tweede vernieling in korte tijd

THOLEN - Een crowdfundingsactie moet kapperszaak The Saloon in Tholen helpen na de tweede vernieling in korte tijd. Een steunbetuiger zamelt geld in voor eigenaar Karzan Karim.

13 uur geleden
Tweede kinderboek van Smerdiekenaar Dolores Bijl krijgt bijzondere overhandiging

SINT-MAARTENSDIJK - Wat begon met een haas in het dorpswapen van Sint-Maartensdijk, groeide uit tot een reeks vrolijke verhalen en avonturen. Dolores Bijl uit Sint-Maartensdijk brengt haar tweede kinderboek uit. Het nieuwe boek, Het raadsel van de waterpomp, speelt zich af in het Smerdiek van 1791.

17 uur geleden
Storm Austen is onderweg: ‘Zware windstoten en overvloedige regenval’

ZEELAND - Er is een storm onderweg naar Nederland. De storm heeft de naam Austen gekregen. Zowel zware windstoten als overvloedige regenval kunnen overlast veroorzaken.

1 dag geleden
Bakkerij van Oost in Tholen bakt de lekkerste speculaas met amandelen van Zeeland

THOLEN - Ambachtsbakker van Oost uit Tholen maakt de lekkerste speculaas met amandelen van Zeeland. Een vakjury en een consumentenpanel kozen de speculaas met amandelen als winnaar tijdens de landelijke Beko Speculaaskeuring, waar 300 producten van ambachtelijke bakkers meededen.

1 dag geleden
Bout (98) overleefde de treinramp bij Eindewege: ‘Ik weet dat ik het er goed heb afgebracht’

THOLEN - "Morgen ben ik thuis", zei Iman Bout (98) tegen zijn vrouw Cornelia. Een dag later, op 27 oktober 1976, zat de Tholenaar na een lange nachtdienst in de trein naar huis. Tussen Goes en Middelburg botste die in dichte mist op een goederentrein. Bout overleefde de ramp en hielp gewonden. De herinneringen van die ochtend draagt hij nog altijd met zich mee.

1 dag geleden
Staking streekvervoer van de baan: bussen rijden donderdag volgens dienstregeling

ZEELAND - De staking in het streekvervoer van donderdag 22 oktober gaat niet door. FNV Streekvervoer schort de acties tijdelijk op tot 7 november, omdat werkgevers hun loonbod verbeterden en een deel van hun voorstellen introkken.

1 dag geleden