Volleybalsters winnen op EK ook vijfde en laatste groepswedstrijd
TALLINN (ANP) - De Nederlandse volleybalvrouwen hebben op het Europees kampioenschap ook de vijfde en laatste wedstrijd in de poulefase gewonnen. Het team van bondscoach Felix Koslowski was in Tallinn met 3-0 te sterk voor Finland. De setstanden waren 25-18 25-21 25-17.
Oranje versloeg eerder Spanje, Slowakije en Estland met 3-0. Alleen Frankrijk wist dinsdag een set te pakken tegen Nederland, dat het zondag in de achtste finales in Florence opneemt tegen Zwitserland, dat als vierde eindigde in poule B.
Een tegenvaller voor de formatie van Koslowski was het uitvallen van Nova Marring. De speelster van de Duitse topclub SSC Palmberg Schwerin liep in de beginfase van de tweede set een enkelblessure op. Koslowski startte naast Marring met Laura Dijkema, Elles Dambrink, Marrit Jasper, Juliƫt Lohuis en Kirsten Knip. "We hebben het voordeel dat we in meerdere opstellingen kunnen starten omdat we veel goede speelsters hebben. Ik zou wel dom zijn om daar geen gebruik van te maken", legde de bondscoach uit.
Jasper was met 17 punten de meeste trefzekere speelster aan de kant van Oranje.
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.
6 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.
12 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.
1 dag geleden