Volleybalsters verliezen in Nations League ook van China
NAGOYA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben ook hun vierde en laatste wedstrijd van de Nations League verloren. Oranje boog in het Japanse Nagoya in vier sets voor China: 3-1. De setstanden: 27-25 23-25 25-22 25-20.
De jonge ploeg van bondscoach Felix Koslowski verzuimde in de eerste set twee setpoints te benutten en zag China wel toeslaan op 26-25. In de tweede set gaf Oranje twee keer een voorsprong uit handen, maar was met 25-23 toch de sterkste. De speelsters kwamen na het verlies in de derde set nog goed terug in de vierde set. Maar in de slotfase namen de Chinese speelsters toch afstand en benutten op 24-20 hun eerste matchpoint.
Koslowski begon tegen het nog ongeslagen China met Sarah van Aalen, Indy Baijens, Eline Timmerman, Nova Marring, Elles Dambrink, Jolien Knollema en libero Florien Reesink.
Marring
De pas 21-jarige Marring viel op door haar grote aandeel in de aanval van Oranje. Met 21 punten, waaronder vier aces, werd ze topscorer aan de kant van Oranje. Knollema was goed voor 17 punten en Dambrink voor 12.
De ploeg van Koslowski verloor eerder al van Duitsland (3-1), Brazilië (3-0) en de Dominicaanse Republiek (3-2). Nederland speelt deze maand ook nog wedstrijden voor de Nations League in Hongkong en Bangkok.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.
20 uur geledenINZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.
22 uur geledenHOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor eigen publiek in het Brabantse Hoogerheide ook de laatste wereldbekerwedstrijd van het veldritseizoen gewonnen. In zijn thuisrace zette de zevenvoudig wereldkampioen al in de derde ronde aan, waarna zijn concurrentie wederom het nakijken had. Van der Poel verzekerde zich zo van zijn tweede eindzege in de wereldbeker.
22 uur geledenINZELL (ANP) - Jorrit Bergsma heeft het eindklassement van de wereldbeker op de massastart dit seizoen gewonnen. De zege in de laatste wedstrijd in het Duitse Inzell ging naar Metodej Jilek uit Tsjechië. Die voltooide een lange solo en bleef het peloton voor. Mathieu Belloir uit Frankrijk werd tweede en Andrea Giovannini uit Italië derde.
22 uur geleden