Volleybalsters plaatsen zich overtuigend voor halve finales EK
FLORENCE (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich eenvoudig geplaatst voor de halve finales op het EK. Het team van bondscoach Felix Koslowski liet Bulgarije in Florence kansloos: 3-0 (25-11 25-13 25-19). Voor een plek in de finale wacht vrijdag in Brussel mogelijk een confrontatie met Servië. De regerend wereldkampioen treft woensdag Tsjechië in de kwartfinale.
Oranje eindigde twee jaar geleden bij het vorige EK als vierde. De doelstelling van de volleybalsters was nu weer om minimaal de halve eindstrijd te halen. Dat lukte zonder problemen. Bulgarije, de nummer 14 van de wereld, had vanaf het eerste moment niets in te brengen. Nederland nam in de eerste set al snel een ruime voorsprong van 15-5 en verslapte geen moment. De tweede set liet hetzelfde spelbeeld zien. Bulgarije maakte nu slechts twee punten meer.
Nederland, de mondiale nummer 9, kon ook in de derde set de krachten sparen. Na 70 minuten zat de partij er al op. Juliët Lohuis was met 17 punten topscorer aan de kant van Oranje, gevolgd door Nika Daalderop (16 punten) en Celeste Plak (13 punten).
Voor Oranje, de Europese kampioen van 1995, betekende het de 34e zege op Bulgarije in 70 ontmoetingen. In juni won Nederland in de Nations League ook al met 3-0 van de Bulgaarse vrouwen.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland is op de voorlaatste dag van de Winterspelen in Milaan naar de derde plaats in het medailleklassement gestegen. Dat was te danken aan langebaanschaatsers Jorrit Bergsma en Marijke Groenewoud, die beiden de massastart wonnen.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft tijdens de Spelen in Milaan het recordaantal gouden medailles voor Nederland naar tien gebracht. De 27-jarige regerend wereldkampioene bleef in het Milano Speed Skating Stadium in de sprint Ivanie Blondin uit Canada en Mia Manganello uit de Verenigde Staten voor.
3 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Taymir Burnet (33) heeft het Nederlands record op de 60 meter indoor verbeterd. In Apeldoorn liep hij naar een tijd van 6,51 seconden, vier honderdsten sneller dan het oude record van Elvis Afrifa.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben voor een record gezorgd. Schaatser Jorrit Bergsma bezorgde TeamNL zaterdag met een zege op de massastart de negende gouden medaille.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Spelen in Milaan met de titel op de massastart Nederland aan een recordaantal gouden medailles op de Winterspelen geholpen. De 40-jarige schaatser bleef na een lange aanval met de Deen Viktor Hald Thorup het peloton voor en liet zijn medevluchter met nog drie ronden te gaan achter.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft zich bij de Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de finale van de massastart. In het Milano Speed Skating Stadium won de regerend wereldkampioene op de massastart haar halve finale. Ook tweevoudig olympisch kampioene Francesca Lollobrigida bereikte de eindstrijd.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Bente Kerkhoff heeft bij haar debuut op de Olympische Spelen de finale van de massastart bereikt. De 24-jarige schaatsster eindigde als achtste in haar halve finale, waar een plek bij de beste acht nodig was om de eindstrijd te bereiken. De halve finale werd gewonnen door Ayano Sato uit Japan.
4 uur geleden