Volleybalsters plaatsen zich overtuigend voor halve finales EK
FLORENCE (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich eenvoudig geplaatst voor de halve finales op het EK. Het team van bondscoach Felix Koslowski liet Bulgarije in Florence kansloos: 3-0 (25-11 25-13 25-19). Voor een plek in de finale wacht vrijdag in Brussel mogelijk een confrontatie met Servië. De regerend wereldkampioen treft woensdag Tsjechië in de kwartfinale.
Oranje eindigde twee jaar geleden bij het vorige EK als vierde. De doelstelling van de volleybalsters was nu weer om minimaal de halve eindstrijd te halen. Dat lukte zonder problemen. Bulgarije, de nummer 14 van de wereld, had vanaf het eerste moment niets in te brengen. Nederland nam in de eerste set al snel een ruime voorsprong van 15-5 en verslapte geen moment. De tweede set liet hetzelfde spelbeeld zien. Bulgarije maakte nu slechts twee punten meer.
Nederland, de mondiale nummer 9, kon ook in de derde set de krachten sparen. Na 70 minuten zat de partij er al op. Juliët Lohuis was met 17 punten topscorer aan de kant van Oranje, gevolgd door Nika Daalderop (16 punten) en Celeste Plak (13 punten).
Voor Oranje, de Europese kampioen van 1995, betekende het de 34e zege op Bulgarije in 70 ontmoetingen. In juni won Nederland in de Nations League ook al met 3-0 van de Bulgaarse vrouwen.
Meer uit Sport
SILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.
58 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.
2 uur geledenWADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.
18 uur geledenOTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
1 dag geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
1 dag geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
1 dag geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
1 dag geleden