Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volleybalsters openen OKT met pijnlijke nederlaag tegen Canada

Volleybalsters openen OKT met pijnlijke nederlaag tegen Canada

NINGBO (ANP) - De Nederlandse volleybalsters zijn het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in het Chinese Ningbo begonnen met een even onnodige als pijnlijke nederlaag. Canada versloeg de ploeg van bondscoach Felix Koslowski in een vijfsetter: 32-30 19-25 15-25 25-17 15-13.

Oranje neemt het zondag (04.00 uur Nederlandse tijd) op tegen Tsjechië. Aan het toernooi nemen acht landen deel. De beste twee plaatsen zich voor de Olympische Spelen van Parijs van volgend jaar. Nederland zou zich ook nog op basis van de wereldranglijst kunnen kwalificeren, maar dat wordt pas komende zomer duidelijk.

Op het toernooi in Ningbo zijn Servië (3e) en gastland China (6e) de hoogst geplaatste landen op de ranking. Nederland bezet momenteel de negende positie, Canada staat elfde.

Begin

Koslowski startte met Sarah van Aalen, Marrit Jasper, Juliët Lohuis, Celeste Plak, Nika Daalderop, Indy Baijens en libero Florien Reesink in de basis. Na een valse start (0-3) verliep de eerste set gelijk op. Het eerste setpunt was bij 24-23 voor Nederland, gevolgd door nog een kans bij 25-24. Daarna keerden de kansen en bij hun zesde setpunt sloegen de Canadese vrouwen toe. Daalderop slaagde er niet in een blok te omzeilen: 30-32.

Oranje werd vooral blokkerend beter en liep in de tweede set weg naar een voorsprong van 8 punten: 18-10. Canada kwam dankzij een verhoogde servicedruk terug tot op 3 punten (21-18), maar bij het tweede setpunt voor Nederland sleepte Lohuis de set binnen. Een geplaatste bal kon door Andrea Mitrovic niet worden verwerkt.

Haperend Oranje

Met name dankzij een sterke opslagserie van Lohuis kwam Nederland in de derde set snel op een 10-2-voorsprong. Bij 24-15 werd het eerste setpunt meteen benut, opnieuw door een verdedigende chaos bij de Canadese vrouwen.

Maar Nederland liet Canada terug in de wedstrijd komen. Bij een achterstand van 8-5 haalde Koslowski zijn speelsters voor een time-out naar de kant, maar het spelbeeld veranderde niet. Canada denderde door en had bij 24-17 zeven setpunten. Het eerste werd meteen benut.

In de beslissende vijfde set nam Nederland voor het eerst een voorsprong van 2 punten bij 8-6. Bij 10-8 leek de zege dichtbij, maar een plots haperend Oranje kreeg 5 punten op rij tegen. Het werd nog wel 13-13, maar bij 14-13 voor de Canadese vrouwen werd het eerst wedstrijdpunt meteen benut. Plak (23) en Daalderop (21) waren het productiefst aan Nederlandse kant.

Meer uit Sport

Griekspoor niet naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor is uitgeschakeld op de Australian Open. De 29-jarige Noord-Hollander ging in Melbourne in de eerste ronde in drie sets (6-2 6-3 6-2) ten onder tegen Ethan Quinn. De Amerikaan is de huidige nummer 80 van de wereldranglijst.

1 uur geleden
Handballers definitief uitgeschakeld voor hoofdronde EK

MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers zijn definitief uitgeschakeld voor een plek in de hoofdronde van het Europees kampioenschap door de zege van gastland Zweden op Georgië. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson kan niet meer bij de eerste twee van de poule eindigen. Zweden en Kroatië plaatsten zich voor de tweede fase met elk 4 punten na twee overwinningen. Nederland heeft 0 punten.

8 uur geleden
Handballers lijden dure nederlaag tegen Kroatië op EK

MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun tweede groepswedstrijd op het Europees kampioenschap verloren. De mannen van bondscoach Staffan Olsson bogen in het Zweedse Malmö met 35-29 voor Kroatië. De nederlaag heeft grote gevolgen, want de ploeg is zo goed als zeker uitgeschakeld voor een plek in de tweede groepsfase.

10 uur geleden
Ook viermansbob mag naar Olympische Spelen in Milaan

ARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.

13 uur geleden
Snowboardster Van Vreden kwalificeert zich voor Olympische Spelen

PAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.

15 uur geleden
Tennisser Djokovic zonder problemen verder op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.

16 uur geleden
Swiatek begint jacht op 'career grand slam' met moeizame zege

MELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.

18 uur geleden