Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volleybalsters openen OKT met pijnlijke nederlaag tegen Canada

Volleybalsters openen OKT met pijnlijke nederlaag tegen Canada

NINGBO (ANP) - De Nederlandse volleybalsters zijn het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in het Chinese Ningbo begonnen met een even onnodige als pijnlijke nederlaag. Canada versloeg de ploeg van bondscoach Felix Koslowski in een vijfsetter: 32-30 19-25 15-25 25-17 15-13.

Oranje neemt het zondag (04.00 uur Nederlandse tijd) op tegen Tsjechië. Aan het toernooi nemen acht landen deel. De beste twee plaatsen zich voor de Olympische Spelen van Parijs van volgend jaar. Nederland zou zich ook nog op basis van de wereldranglijst kunnen kwalificeren, maar dat wordt pas komende zomer duidelijk.

Op het toernooi in Ningbo zijn Servië (3e) en gastland China (6e) de hoogst geplaatste landen op de ranking. Nederland bezet momenteel de negende positie, Canada staat elfde.

Begin

Koslowski startte met Sarah van Aalen, Marrit Jasper, Juliët Lohuis, Celeste Plak, Nika Daalderop, Indy Baijens en libero Florien Reesink in de basis. Na een valse start (0-3) verliep de eerste set gelijk op. Het eerste setpunt was bij 24-23 voor Nederland, gevolgd door nog een kans bij 25-24. Daarna keerden de kansen en bij hun zesde setpunt sloegen de Canadese vrouwen toe. Daalderop slaagde er niet in een blok te omzeilen: 30-32.

Oranje werd vooral blokkerend beter en liep in de tweede set weg naar een voorsprong van 8 punten: 18-10. Canada kwam dankzij een verhoogde servicedruk terug tot op 3 punten (21-18), maar bij het tweede setpunt voor Nederland sleepte Lohuis de set binnen. Een geplaatste bal kon door Andrea Mitrovic niet worden verwerkt.

Haperend Oranje

Met name dankzij een sterke opslagserie van Lohuis kwam Nederland in de derde set snel op een 10-2-voorsprong. Bij 24-15 werd het eerste setpunt meteen benut, opnieuw door een verdedigende chaos bij de Canadese vrouwen.

Maar Nederland liet Canada terug in de wedstrijd komen. Bij een achterstand van 8-5 haalde Koslowski zijn speelsters voor een time-out naar de kant, maar het spelbeeld veranderde niet. Canada denderde door en had bij 24-17 zeven setpunten. Het eerste werd meteen benut.

In de beslissende vijfde set nam Nederland voor het eerst een voorsprong van 2 punten bij 8-6. Bij 10-8 leek de zege dichtbij, maar een plots haperend Oranje kreeg 5 punten op rij tegen. Het werd nog wel 13-13, maar bij 14-13 voor de Canadese vrouwen werd het eerst wedstrijdpunt meteen benut. Plak (23) en Daalderop (21) waren het productiefst aan Nederlandse kant.

Meer uit Sport

Norris laat tranen lopen na behalen wereldtitel Formule 1

ABU DHABI (ANP) - Lando Norris liet zijn tranen de vrije loop bij de eerste woorden die hij sprak na het behalen van de wereldtitel in de Formule 1. "Ik had niet gedacht dat ik zou huilen, ik voel me net een loser", zei hij in het interview op de baan van Abu Dhabi. "Het is zo'n lange reis geweest, ik wil vooral mijn ouders bedanken en iedereen bij McLaren."

6 minuten geleden
Verstappen kan sterke comeback niet bekronen met vijfde WK-titel

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen kon in Abu Dhabi een ongekende comeback in het seizoen net niet bekronen met een vijfde wereldtitel. Niet eerder in de historie van de Formule 1 maakte een coureur een achterstand van 104 punten goed in het kampioenschap. Dat lukte Verstappen net niet. Hij won wel de slotrace en kwam 2 punten tekort op Lando Norris van McLaren, die genoeg had aan de derde plaats om zijn eerste titel te veroveren.

15 minuten geleden
Schaatsster Groenewoud wint massastart in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen haar eerste zege van het seizoen op de massastart geboekt. De 26-jarige Friezin won de sprint na zestien ronden in Thialf voor de Amerikaanse Mia Manganello en Park Ji-woo uit Zuid-Korea.

17 minuten geleden
Verstappen na kwijtraken wereldtitel: wees niet te teleurgesteld

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen vindt dat de mensen bij Red Bull niet te lang mogen treuren over het kwijtraken van de titel in de Formule 1. "Wees niet te teleurgesteld, dat ben ik zeker niet. We mogen trots zijn op onze comeback. Iedereen bedankt. Ook Honda voor de afgelopen jaren. We hebben het in stijl afgesloten", sprak de coureur over de boordradio na zijn zege in de slotrace in Abu Dhabi.

24 minuten geleden
Verstappen blijft met vier titels vierde op eeuwige ranglijst

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen blijft door het mislopen van de titel in de slotrace van Abu Dhabi op vier wereldtitels staan. De 28-jarige Limburger deelt daarmee de vierde plaats op de eeuwige ranglijst van de Formule 1 met de Fransman Alain Prost en de Duitser Sebastian Vettel. Verstappen won in zijn Formule 1-carrière, die in 2015 begon, in totaal 71 grands prix, meer dan Vettel (53) en Prost (51).

25 minuten geleden
Norris elfde Britse wereldkampioen in Formule 1

ABU DHABI (ANP) - Lando Norris is de elfde wereldkampioen in de Formule 1 die afkomstig is uit Groot-Brittannië. Hij is de opvolger van Lewis Hamilton, die zijn laatste van zeven titels won in 2020.

26 minuten geleden
Verstappen raakt ondanks zege in slotrace titel kwijt aan Norris

ABU DHABI (ANP) - Lando Norris heeft in de laatste race van het seizoen Max Verstappen onttroond als wereldkampioen in de Formule 1. De 26-jarige coureur van McLaren finishte als derde in de Grote Prijs van Abu Dhabi en die plek was precies genoeg om zijn eerste titel in de koningsklasse veilig te stellen.

35 minuten geleden