Volleybalsters openen OKT met pijnlijke nederlaag tegen Canada
NINGBO (ANP) - De Nederlandse volleybalsters zijn het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in het Chinese Ningbo begonnen met een even onnodige als pijnlijke nederlaag. Canada versloeg de ploeg van bondscoach Felix Koslowski in een vijfsetter: 32-30 19-25 15-25 25-17 15-13.
Oranje neemt het zondag (04.00 uur Nederlandse tijd) op tegen Tsjechië. Aan het toernooi nemen acht landen deel. De beste twee plaatsen zich voor de Olympische Spelen van Parijs van volgend jaar. Nederland zou zich ook nog op basis van de wereldranglijst kunnen kwalificeren, maar dat wordt pas komende zomer duidelijk.
Op het toernooi in Ningbo zijn Servië (3e) en gastland China (6e) de hoogst geplaatste landen op de ranking. Nederland bezet momenteel de negende positie, Canada staat elfde.
Begin
Koslowski startte met Sarah van Aalen, Marrit Jasper, Juliët Lohuis, Celeste Plak, Nika Daalderop, Indy Baijens en libero Florien Reesink in de basis. Na een valse start (0-3) verliep de eerste set gelijk op. Het eerste setpunt was bij 24-23 voor Nederland, gevolgd door nog een kans bij 25-24. Daarna keerden de kansen en bij hun zesde setpunt sloegen de Canadese vrouwen toe. Daalderop slaagde er niet in een blok te omzeilen: 30-32.
Oranje werd vooral blokkerend beter en liep in de tweede set weg naar een voorsprong van 8 punten: 18-10. Canada kwam dankzij een verhoogde servicedruk terug tot op 3 punten (21-18), maar bij het tweede setpunt voor Nederland sleepte Lohuis de set binnen. Een geplaatste bal kon door Andrea Mitrovic niet worden verwerkt.
Haperend Oranje
Met name dankzij een sterke opslagserie van Lohuis kwam Nederland in de derde set snel op een 10-2-voorsprong. Bij 24-15 werd het eerste setpunt meteen benut, opnieuw door een verdedigende chaos bij de Canadese vrouwen.
Maar Nederland liet Canada terug in de wedstrijd komen. Bij een achterstand van 8-5 haalde Koslowski zijn speelsters voor een time-out naar de kant, maar het spelbeeld veranderde niet. Canada denderde door en had bij 24-17 zeven setpunten. Het eerste werd meteen benut.
In de beslissende vijfde set nam Nederland voor het eerst een voorsprong van 2 punten bij 8-6. Bij 10-8 leek de zege dichtbij, maar een plots haperend Oranje kreeg 5 punten op rij tegen. Het werd nog wel 13-13, maar bij 14-13 voor de Canadese vrouwen werd het eerst wedstrijdpunt meteen benut. Plak (23) en Daalderop (21) waren het productiefst aan Nederlandse kant.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
2 uur geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
3 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
5 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.
6 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.
8 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.
12 uur geleden