Volleyballers winnen tweede wedstrijd OKT van Mexico
XI'AN (ANP) - De Nederlandse volleyballers hebben hun tweede wedstrijd van het olympische kwalificatietoernooi in het Chinese Xi'an gewonnen. De ploeg van bondscoach Roberto Piazza was met 3-0 te sterk voor Mexico. De setstanden waren 25-19 25-19 25-16. Oranje begon het toernooi met een nipte nederlaag tegen Canada.
Tegen Mexico, de nummer 21 op de wereldranglijst, kwam Nederland niet in de problemen. Oranje staat elf plaatsen hoger op de mondiale ranking.
Piazza begon de wedstrijd tegen de Mexicanen met Wessel Keemink, Nimir Abdelaziz, Gijs Jorna en Maarten van Garderen, Twan Wiltenburg, Fabian Plak en libero Robbert Andringa. De bondscoach verving ten opzichte van de eerste wedstrijd Van Garderen boven Bennie Tuinstra en in het midden kreeg Wiltenburg de voorkeur boven Michael Parkinson. Ondanks het verschil op de wereldranglijst kon Nederland in de eerste set niet meteen afstand nemen. Mede dankzij een aantal fouten van de tegenstander liep Nederland halverwege de set uit naar 18-12 en gaf deze marge niet meer weg.
Rustdag
In de tweede set kwam Oranje al snel drie punten los (13-10). Bij een stand van 19-13 leek de Mexicaanse coach er weinig vertrouwen meer in te hebben en gooide zijn bord met aantekeningen weg. Nederland maakte het daarna met 25-19 af. In het begin van de derde set ging het nog wel even gelijk op tot 5-5. Maar door een goede servicebeurt van Jorna liep Oranje uit en besliste de wedstrijd daarna met 25-16.
De mannen van Piazza hebben maandag een rustdag. Daarna neemt Oranje het dinsdag op tegen België. Bulgarije, China, Polen en Argentinië zijn de andere tegenstanders in de groep. De beste twee landen plaatsen zich voor de Spelen volgend jaar in Parijs.
Meer uit Sport
OUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer de Ronde van Vlaanderen gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië kwam alleen over de eindstreep in Oudenaarde nadat hij zijn concurrenten een voor een van zich had afgeschud. Mathieu van der Poel werd tweede, de derde plaats was voor Remco Evenepoel.
44 minuten geledenOUDENAARDE (ANP/Belga) - De wielrenners die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen het rode licht van een spoorwegovergang negeerden, worden strafrechtelijk vervolgd. Dat meldt het Belgische persbureau Belga op basis van de openbaar aanklager van de provincie Oost-Vlaanderen. Het gaat om enkele tientallen renners.
2 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy wil in de voetsporen treden van Tiger Woods, Jack Nicklaus en Nick Faldo, grootheden in de sport die de Masters twee keer achter elkaar wonnen. "Ik weet dat prolongeren van de Masters-titel vrij zeldzaam is, maar het is wel iets wat ik heel graag wil", zei de 36-jarige Noord-Ier in aanloop naar het fameuze majortoernooi, dat donderdag begint. "Ik heb het toernooi al eens gewonnen en ik denk dat dat het wat makkelijker maakt om opnieuw te winnen."
2 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Lorena Wiebes is er "nog niet helemaal" aan gewend dat ze tot de topfavorieten behoort in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei de Nederlands kampioen voor de start van de koers in Oudenaarde.
4 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel beseft dat het niet makkelijk wordt om voor de vierde keer de Ronde van Vlaanderen te winnen. Dat zei de Nederlandse wielrenner bij de start van de Vlaamse voorjaarsklassieker in Antwerpen bij Sporza. Hij tipt Tadej Pogacar als de favoriet. De Sloveen won vorig jaar en in 2023.
6 uur geledenEIJSDEN (ANP/BELGA) - Wielrenner Tibor Del Grosso heeft de eendagskoers NXT Classic gewonnen. De 22-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech versloeg in Zuid-Limburg de Zwitserse kampioen Mauro Schmid in een sprint met twee. De Deen Casper Pedersen eindigde op de derde plaats.
23 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is in de eerste ronde van de kwalificaties voor het masterstoernooi van Monte Carlo gestrand. De mondiale nummer 99 verloor in Monaco met 5-7 6-1 1-6 van de Chileen Cristian Garín, die één plaats lager op de wereldranglijst staat.
1 dag geleden