Volleyballers winnen tweede wedstrijd OKT van Mexico
XI'AN (ANP) - De Nederlandse volleyballers hebben hun tweede wedstrijd van het olympische kwalificatietoernooi in het Chinese Xi'an gewonnen. De ploeg van bondscoach Roberto Piazza was met 3-0 te sterk voor Mexico. De setstanden waren 25-19 25-19 25-16. Oranje begon het toernooi met een nipte nederlaag tegen Canada.
Tegen Mexico, de nummer 21 op de wereldranglijst, kwam Nederland niet in de problemen. Oranje staat elf plaatsen hoger op de mondiale ranking.
Piazza begon de wedstrijd tegen de Mexicanen met Wessel Keemink, Nimir Abdelaziz, Gijs Jorna en Maarten van Garderen, Twan Wiltenburg, Fabian Plak en libero Robbert Andringa. De bondscoach verving ten opzichte van de eerste wedstrijd Van Garderen boven Bennie Tuinstra en in het midden kreeg Wiltenburg de voorkeur boven Michael Parkinson. Ondanks het verschil op de wereldranglijst kon Nederland in de eerste set niet meteen afstand nemen. Mede dankzij een aantal fouten van de tegenstander liep Nederland halverwege de set uit naar 18-12 en gaf deze marge niet meer weg.
Rustdag
In de tweede set kwam Oranje al snel drie punten los (13-10). Bij een stand van 19-13 leek de Mexicaanse coach er weinig vertrouwen meer in te hebben en gooide zijn bord met aantekeningen weg. Nederland maakte het daarna met 25-19 af. In het begin van de derde set ging het nog wel even gelijk op tot 5-5. Maar door een goede servicebeurt van Jorna liep Oranje uit en besliste de wedstrijd daarna met 25-16.
De mannen van Piazza hebben maandag een rustdag. Daarna neemt Oranje het dinsdag op tegen België. Bulgarije, China, Polen en Argentinië zijn de andere tegenstanders in de groep. De beste twee landen plaatsen zich voor de Spelen volgend jaar in Parijs.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.
38 minuten geledenDOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.
1 uur geledenLEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.
2 uur geledenSALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
15 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
17 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
19 uur geleden