Volleyballers winnen tweede wedstrijd OKT van Mexico
XI'AN (ANP) - De Nederlandse volleyballers hebben hun tweede wedstrijd van het olympische kwalificatietoernooi in het Chinese Xi'an gewonnen. De ploeg van bondscoach Roberto Piazza was met 3-0 te sterk voor Mexico. De setstanden waren 25-19 25-19 25-16. Oranje begon het toernooi met een nipte nederlaag tegen Canada.
Tegen Mexico, de nummer 21 op de wereldranglijst, kwam Nederland niet in de problemen. Oranje staat elf plaatsen hoger op de mondiale ranking.
Piazza begon de wedstrijd tegen de Mexicanen met Wessel Keemink, Nimir Abdelaziz, Gijs Jorna en Maarten van Garderen, Twan Wiltenburg, Fabian Plak en libero Robbert Andringa. De bondscoach verving ten opzichte van de eerste wedstrijd Van Garderen boven Bennie Tuinstra en in het midden kreeg Wiltenburg de voorkeur boven Michael Parkinson. Ondanks het verschil op de wereldranglijst kon Nederland in de eerste set niet meteen afstand nemen. Mede dankzij een aantal fouten van de tegenstander liep Nederland halverwege de set uit naar 18-12 en gaf deze marge niet meer weg.
Rustdag
In de tweede set kwam Oranje al snel drie punten los (13-10). Bij een stand van 19-13 leek de Mexicaanse coach er weinig vertrouwen meer in te hebben en gooide zijn bord met aantekeningen weg. Nederland maakte het daarna met 25-19 af. In het begin van de derde set ging het nog wel even gelijk op tot 5-5. Maar door een goede servicebeurt van Jorna liep Oranje uit en besliste de wedstrijd daarna met 25-16.
De mannen van Piazza hebben maandag een rustdag. Daarna neemt Oranje het dinsdag op tegen België. Bulgarije, China, Polen en Argentinië zijn de andere tegenstanders in de groep. De beste twee landen plaatsen zich voor de Spelen volgend jaar in Parijs.
Meer uit Sport
HERNING (ANP) - De Deense handballers hebben na de wereld- en olympische titel de Europese titel aan de erelijst toegevoegd. Denemarken won de finale van het EK in eigen land met 34-27 van Duitsland. Simon Pytlick was topschutter met acht doelpunten.
5 minuten geledenHULST (ANP) - Mathieu van der Poel is in het Zeeuwse Hulst voor de achtste keer, en voor de vierde keer op rij, wereldkampioen veldrijden geworden. Hij maakte halverwege de tweede van acht ronden het verschil met de rest van het veld en bouwde zijn voorsprong uit tot 35 seconden aan de eindstreep. Zijn landgenoot Tibor Del Grosso werd tweede, voor de Belg Thibau Nys.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz haalde veel kracht en inspiratie uit de aanwezigheid van landgenoot Rafael Nadal bij zijn gewonnen Australian Open-finale. "Dit is een heel speciaal moment, een droom die uitkomt. En om eerlijk te zijn maakte de aanwezigheid van 'Rafa' het nog bijzonderder", zei Alcaraz (22) na zijn eerste titel in Melbourne, waardoor de Spanjaard nu als jongste ooit alle vier de grandslamtoernooien heeft gewonnen.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic was vol lof over Carlos Alcaraz na de finale van de Australian Open, waarin hij in vier sets werd verslagen door de zestien jaar jongere Spanjaard. "Het is historisch, legendarisch wat je hebt gedaan", zei de 24-voudig grandslamwinnaar tijdens de prijsuitreiking. Alcaraz werd als 22-jarige de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De belangstelling van Nederlanders om wedstrijden te bezoeken tijdens de komende Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo is volgens NOC*NSF behoorlijk groot. Er zijn nu 42.000 kaarten verkocht, meldt de sportkoepel. Het zijn cijfers die afkomstig zijn van de organisatie.
7 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft ten koste van Novak Djokovic voor het eerst de Australian Open gewonnen: 2-6 6-2 6-3 7-5. De 22-jarige Spanjaard is daarmee de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien. Zijn landgenoot Rafael Nadal was 24 toen hij zijn 'career grand slam' had binnengehaald.
8 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.
1 dag geleden