Volleyballers raken na afgang tegen België zicht op Spelen kwijt
XI'AN (ANP) - De Nederlandse volleyballers raken op het olympisch kwalificatietoernooi in het Chinese Xi'An het zicht op deelname aan de Spelen van Parijs kwijt. De ploeg van bondscoach Roberto Piazza verloor kansloos in drie sets van België, een ploeg die elf plaatsen lager staat op de wereldranglijst. De setstanden waren 25-22 25-19 en 25-15. Het was het tweede verlies in drie wedstrijden, terwijl duels met de toplanden Polen en Argentinië nog volgen.
In Xi'An spelen acht landen om twee olympische tickets. Eerder misten de Nederlandse vrouwen net kwalificatie voor Parijs 2024. Via de wereldranglijst in juni volgend jaar kan ook nog deelname worden afgedwongen. Oranje speelt woensdag om 04.00 uur (Nederlandse tijd) tegen Bulgarije. Daarna volgen nog duels met China, Polen en Argentinië.
Nederland begon slecht aan het duel en keek al snel tegen een achterstand van 3 punten aan. Die werd wel bijgehaald (10-10) maar op voorsprong kwam de ploeg van bondscoach Piazza nooit. Bij 22-22 leek het nog even spannend te worden maar aanvoerder Sam Deroo haalde bij 24-22 de eerste set binnen voor de Belgen, de bescheiden nummer 21 van de wereld.
Piazza hield nog even vast aan zijn basisploeg bestaande uit spelverdeler Wessel Keemink, Nimir Abdelaziz, Gijs Jorna, Fabian Plak, Bennie Tuinstra, Michael Parkinson en libero Robbert Andringa. Bij een achterstand van 21-17 kwam Sil Meijs spelverdeler Keemink vervangen. Ook Maarten van Garderen kwam in het veld ten koste van Jorna. Maar setverlies bleek onvermijdelijk.
Pas in de derde set kwam Nederland op voorsprong, maar lang duurde dat niet. Bij 5-4 kreeg Oranje liefst 8 punten op rij tegen. Het tekende de machteloosheid van de ploeg waarin Abdelaziz zijn faam niet kon waarmaken en bleef steken op 14 punten. Bij 24-14 bezorgde Seppe Rotty na 1 uur en 16 minuten de Belgen de overwinning.
Meer uit Sport
TORONTO (ANP) - Zwemmer Caspar Corbeau heeft bij wereldbekerwedstrijden op de kortebaan in Toronto het wereldrecord op de 200 meter schoolslag verbeterd. De 24-jarige Nederlander won in de Canadese stad in 1.59,52 en is daarmee de eerste zwemmer die onder de 2 minuten duikt.
33 minuten geledenSEPANG (ANP) - Motorcoureur Álex Márquez heeft de Grote Prijs van Maleisië in de MotoGP op zijn naam geschreven. De Spaanse rijder van Gresini-Ducati won de race voor zijn landgenoten Pedro Acosta en Joan Mir en boekte zijn derde zege van het seizoen.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat zijn Red Bull in de Grote Prijs van Mexico beter is dan in de kwalificatie. Daarin moest hij genoegen nemen met een vijfde plaats en veroverde concurrent Lando Norris in de McLaren de pole. "Voor de lange stukken morgen is het lastig te zeggen, maar ik verwacht niet dat het ineens veel beter zal zijn dan de snelheid over één rondje en het wordt moeilijk om in te halen", keek Verstappen somber vooruit.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Lando Norris heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Mexico. De coureur van McLaren was verreweg de snelste op het hooggelegen circuit van Mexico-Stad. Max Verstappen kon niet tippen aan de tijd van Norris. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 moest genoegen nemen met de vijfde tijd.
9 uur geledenSANTIAGO (ANP) - Hetty van de Wouw heeft bij de WK baanwielrennen in Chili haar derde gouden medaille veroverd. De 27-jarige baanrenster uit Kaatsheuvel was na wereldtitels op de teamsprint en de sprint de beste op de kilometer tijdrit. In de finale reed Van de Wouw haar eigen wereldrecord alweer uit de boeken: 1.03,121.
12 uur geledenKAAPSTAD (ANP) - Beachvolleybalsters Katja Stam en Raïsa Schoon hebben op het Elite16-toernooi van Kaapstad de halve finales bereikt. Het Nederlandse koppel, sinds kort weer bij elkaar na blessureleed voor Stam, versloeg in de Zuid-Afrikaanse stad de Italiaanse vrouwen Valentina Gottardi en Reka Orsi Toth: 21-18 21-15.
14 uur geledenBATOEMI (ANP) - Atlete Femke Bol is voor de derde keer in haar carrière gekozen tot beste Europese atlete van het jaar. Ze is de eerste vrouw die de eretitel drie keer heeft gekregen. Bol won de verkiezing ook al in 2022 en 2023.
15 uur geleden