Volleyballers raken na afgang tegen België zicht op Spelen kwijt
XI'AN (ANP) - De Nederlandse volleyballers raken op het olympisch kwalificatietoernooi in het Chinese Xi'An het zicht op deelname aan de Spelen van Parijs kwijt. De ploeg van bondscoach Roberto Piazza verloor kansloos in drie sets van België, een ploeg die elf plaatsen lager staat op de wereldranglijst. De setstanden waren 25-22 25-19 en 25-15. Het was het tweede verlies in drie wedstrijden, terwijl duels met de toplanden Polen en Argentinië nog volgen.
In Xi'An spelen acht landen om twee olympische tickets. Eerder misten de Nederlandse vrouwen net kwalificatie voor Parijs 2024. Via de wereldranglijst in juni volgend jaar kan ook nog deelname worden afgedwongen. Oranje speelt woensdag om 04.00 uur (Nederlandse tijd) tegen Bulgarije. Daarna volgen nog duels met China, Polen en Argentinië.
Nederland begon slecht aan het duel en keek al snel tegen een achterstand van 3 punten aan. Die werd wel bijgehaald (10-10) maar op voorsprong kwam de ploeg van bondscoach Piazza nooit. Bij 22-22 leek het nog even spannend te worden maar aanvoerder Sam Deroo haalde bij 24-22 de eerste set binnen voor de Belgen, de bescheiden nummer 21 van de wereld.
Piazza hield nog even vast aan zijn basisploeg bestaande uit spelverdeler Wessel Keemink, Nimir Abdelaziz, Gijs Jorna, Fabian Plak, Bennie Tuinstra, Michael Parkinson en libero Robbert Andringa. Bij een achterstand van 21-17 kwam Sil Meijs spelverdeler Keemink vervangen. Ook Maarten van Garderen kwam in het veld ten koste van Jorna. Maar setverlies bleek onvermijdelijk.
Pas in de derde set kwam Nederland op voorsprong, maar lang duurde dat niet. Bij 5-4 kreeg Oranje liefst 8 punten op rij tegen. Het tekende de machteloosheid van de ploeg waarin Abdelaziz zijn faam niet kon waarmaken en bleef steken op 14 punten. Bij 24-14 bezorgde Seppe Rotty na 1 uur en 16 minuten de Belgen de overwinning.
Meer uit Sport
CATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
20 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
23 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
1 dag geleden