Volleyballers raken na afgang tegen België zicht op Spelen kwijt
XI'AN (ANP) - De Nederlandse volleyballers raken op het olympisch kwalificatietoernooi in het Chinese Xi'An het zicht op deelname aan de Spelen van Parijs kwijt. De ploeg van bondscoach Roberto Piazza verloor kansloos in drie sets van België, een ploeg die elf plaatsen lager staat op de wereldranglijst. De setstanden waren 25-22 25-19 en 25-15. Het was het tweede verlies in drie wedstrijden, terwijl duels met de toplanden Polen en Argentinië nog volgen.
In Xi'An spelen acht landen om twee olympische tickets. Eerder misten de Nederlandse vrouwen net kwalificatie voor Parijs 2024. Via de wereldranglijst in juni volgend jaar kan ook nog deelname worden afgedwongen. Oranje speelt woensdag om 04.00 uur (Nederlandse tijd) tegen Bulgarije. Daarna volgen nog duels met China, Polen en Argentinië.
Nederland begon slecht aan het duel en keek al snel tegen een achterstand van 3 punten aan. Die werd wel bijgehaald (10-10) maar op voorsprong kwam de ploeg van bondscoach Piazza nooit. Bij 22-22 leek het nog even spannend te worden maar aanvoerder Sam Deroo haalde bij 24-22 de eerste set binnen voor de Belgen, de bescheiden nummer 21 van de wereld.
Piazza hield nog even vast aan zijn basisploeg bestaande uit spelverdeler Wessel Keemink, Nimir Abdelaziz, Gijs Jorna, Fabian Plak, Bennie Tuinstra, Michael Parkinson en libero Robbert Andringa. Bij een achterstand van 21-17 kwam Sil Meijs spelverdeler Keemink vervangen. Ook Maarten van Garderen kwam in het veld ten koste van Jorna. Maar setverlies bleek onvermijdelijk.
Pas in de derde set kwam Nederland op voorsprong, maar lang duurde dat niet. Bij 5-4 kreeg Oranje liefst 8 punten op rij tegen. Het tekende de machteloosheid van de ploeg waarin Abdelaziz zijn faam niet kon waarmaken en bleef steken op 14 punten. Bij 24-14 bezorgde Seppe Rotty na 1 uur en 16 minuten de Belgen de overwinning.
Meer uit Sport
LUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.
26 minuten geledenJEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.
1 uur geledenMADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
16 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
18 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
23 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
1 dag geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
1 dag geleden