Volleyballers openen EK met duidelijke zege op Montenegro
SKOPJE (ANP) - De Nederlandse volleyballers zijn in Noord-Macedonië het Europees kampioenschap begonnen met een duidelijke overwinning op Montenegro. Het team van bondscoach Roberto Piazza zegevierde in Skopje met 3-0 in sets (25-19 25-18 25-22).
De winst is goed voor de moraal, want vrijdag wacht al de tweede tegenstander in de poule en dat is Polen, de huidige aanvoerder van de wereldranglijst. In de groep treft Nederland ook nog Tsjechië, Denemarken en gastland Noord-Macedonië.
Aanvoerder Nimir Abdelaziz en Fabian Plak waren de uitblinkers in de Nederlandse ploeg, die wat stroef aan de wedstrijd begon en in de eerste set Montenegro een voorsprong zag nemen. Oranje kwam geleidelijk aan in zijn spel en begon tegen het einde van de set te draaien. Met een demarrage van 8 punten op rij nam de nummer 11 van de wereld afstand, om vervolgens met 25-19 te winnen.
Hetzelfde patroon
Het tweede bedrijf verliep goeddeels volgens hetzelfde patroon. Montenegro, de nummer 38 van de wereld, maakte het de Nederlandse ploeg lastig in het eerste deel, maar in het tweede deel was Oranje veel scherper en haalde de set binnen met 25-18. In de derde set hadden de spelers enige tijd last van de laagstaande zon die door een openstaande deur naar binnen scheen, maar de verhoudingen in de wedstrijden veranderden niet meer en ook het derde bedrijf ging naar Oranje, met 25-22.
"De winst met 3-0 is het belangrijkste, ook al was ons niveau nog niet erg hoog" zei Abdelaziz na afloop. "We begonnen niet erg goed en het duurde lang voordat we de kansen gingen benutten."
Eerdere deelnames
De volleyballers doen voor de 28e keer mee aan het EK. De meeste succesvolle deelnames kende Nederland tussen 1989 en 1997. In die periode werd op vijf opeenvolgende EK's een medaille behaald. Na twee keer brons (1989 en 1991) en twee keer zilver (1993 en 1995) behaalde Nederland tijdens het EK van 1997 in eigen land het goud. Op het laatste EK, in 2021, strandde de ploeg in de kwartfinales.
Het EK word gehouden in vier landen. Naast Noord-Macedonië zijn dat Italië, Bulgarije en Israël.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
5 uur geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
6 uur geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
11 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
1 dag geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
1 dag geleden