Volleyballers openen EK met duidelijke zege op Montenegro
SKOPJE (ANP) - De Nederlandse volleyballers zijn in Noord-Macedonië het Europees kampioenschap begonnen met een duidelijke overwinning op Montenegro. Het team van bondscoach Roberto Piazza zegevierde in Skopje met 3-0 in sets (25-19 25-18 25-22).
De winst is goed voor de moraal, want vrijdag wacht al de tweede tegenstander in de poule en dat is Polen, de huidige aanvoerder van de wereldranglijst. In de groep treft Nederland ook nog Tsjechië, Denemarken en gastland Noord-Macedonië.
Aanvoerder Nimir Abdelaziz en Fabian Plak waren de uitblinkers in de Nederlandse ploeg, die wat stroef aan de wedstrijd begon en in de eerste set Montenegro een voorsprong zag nemen. Oranje kwam geleidelijk aan in zijn spel en begon tegen het einde van de set te draaien. Met een demarrage van 8 punten op rij nam de nummer 11 van de wereld afstand, om vervolgens met 25-19 te winnen.
Hetzelfde patroon
Het tweede bedrijf verliep goeddeels volgens hetzelfde patroon. Montenegro, de nummer 38 van de wereld, maakte het de Nederlandse ploeg lastig in het eerste deel, maar in het tweede deel was Oranje veel scherper en haalde de set binnen met 25-18. In de derde set hadden de spelers enige tijd last van de laagstaande zon die door een openstaande deur naar binnen scheen, maar de verhoudingen in de wedstrijden veranderden niet meer en ook het derde bedrijf ging naar Oranje, met 25-22.
"De winst met 3-0 is het belangrijkste, ook al was ons niveau nog niet erg hoog" zei Abdelaziz na afloop. "We begonnen niet erg goed en het duurde lang voordat we de kansen gingen benutten."
Eerdere deelnames
De volleyballers doen voor de 28e keer mee aan het EK. De meeste succesvolle deelnames kende Nederland tussen 1989 en 1997. In die periode werd op vijf opeenvolgende EK's een medaille behaald. Na twee keer brons (1989 en 1991) en twee keer zilver (1993 en 1995) behaalde Nederland tijdens het EK van 1997 in eigen land het goud. Op het laatste EK, in 2021, strandde de ploeg in de kwartfinales.
Het EK word gehouden in vier landen. Naast Noord-Macedonië zijn dat Italië, Bulgarije en Israël.
Meer uit Sport
MONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.
1 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De Marokkaanse voetbalbond FRMF gaat in beroep tegen de straffen die Marokko zijn opgelegd door de Afrikaanse voetbalbond CAF naar aanleiding van ongeregeldheden in de finale van de Afrika Cup in januari.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Lindsey Vonn wil met een gescheurde kruisband aan de Winterspelen deelnemen. "Mijn knie is niet gezwollen en met behulp van een kniebrace heb ik er vertrouwen in dat het gaat lukken", meldde ze tijdens een persconferentie.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Het transport van de schaatsers van het olympisch dorp naar het Milano Speed Skating Stadium in het Ice Skating Park bij de Olympische Spelen in Milaan duurt lang. De route van de plek waar de olympische atleten verblijven naar de Fiera Milano in het westen van de stad duurt al snel een uur, zegt Remy de Wit, de technisch directeur van de schaatsbond KNSB.
3 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - Schaatsster Erin Jackson is komende vrijdag een van de twee vlaggendragers van de Amerikaanse ploeg, tijdens de openingsceremonie van de Olympische Winterspelen in Milaan en Cortina. Bobsleeër Frank Del Duca is de andere. De twee werden gekozen via een stemming onder de Amerikaanse sporters.
3 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De voorbereidingen van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina hebben meer gekost dan aanvankelijk begroot. Dat zei directeur Andrea Varnier van het organisatiecomité op een zitting van het Internationaal Olympisch Comité in Milaan.
4 uur geleden