Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volleyballers laten wereldkampioen Italië op EK wankelen

Volleyballers laten wereldkampioen Italië op EK wankelen

BARI (ANP) - De Nederlandse volleyballers zijn er op het Europees kampioenschap net niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finales. Het team van bondscoach Roberto Piazza was in Bari dicht bij een stunt tegen Italië, de regerend wereldkampioen en Europees kampioen. In een meeslepende wedstrijd ging Oranje in vijf sets onderuit: 25-19 17-25 16-25 25-23 12-15.

Nederland strandde twee jaar geleden, tijdens het vorige EK, ook in de kwartfinales. Toen was Servië met 3-0 te sterk.

Italië treft in de halve eindstrijd Frankrijk, de regerend olympisch kampioen. Slovenië en Polen staan in de andere halve finale tegenover elkaar.

Nimir Abdelaziz was de grote uitblinker aan de kant van Oranje, dat uitstekend aan de wedstrijd begon en de eerste set overtuigend naar zich toe trok. Italië herstelde zich voor eigen publiek overtuigend en gaf de Nederlandse volleyballers in de tweede en derde set het nakijken. Oranje leek op weg naar een nederlaag in vier sets, maar dankzij een reeks van 5 punten op rij van Abdelaziz, sleepte het er alsnog een vijfde set uit. Daarin nam het team van Piazza zelfs even een voorsprong, maar Italië sloeg op de belangrijke punten toe en voorkwam een verrassende uitschakeling.

Het was de zeventiende keer dat Nederland en Italië op het EK tegenover elkaar stonden. Oranje won vier keer, in 2009 voor het laatst.

Meer uit Sport

Zverev maakt einde aan opmars Blockx en treft Sinner in Madrid

MADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.

4 uur geleden
Franse kampioen Godon boekt tweede zege in Ronde van Romandië

ORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.

8 uur geleden
Sinner bereikt voor het eerst finale van tennistoernooi Madrid

MADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.

8 uur geleden
Antonelli ziet aanpassingen in Formule 1 als 'goede eerste stap'

MIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.

1 dag geleden
Pogacar sprint naar nieuwe ritzege in Ronde van Romandië

VUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.

1 dag geleden
Belgische tennisser Blockx klopt titelverdediger Ruud in Madrid

MADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.

1 dag geleden
Van der Poel wil naar Tour de France en WK mountainbike

BENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.

1 dag geleden