Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volleyballers laten wereldkampioen Italië op EK wankelen

Volleyballers laten wereldkampioen Italië op EK wankelen

BARI (ANP) - De Nederlandse volleyballers zijn er op het Europees kampioenschap net niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finales. Het team van bondscoach Roberto Piazza was in Bari dicht bij een stunt tegen Italië, de regerend wereldkampioen en Europees kampioen. In een meeslepende wedstrijd ging Oranje in vijf sets onderuit: 25-19 17-25 16-25 25-23 12-15.

Nederland strandde twee jaar geleden, tijdens het vorige EK, ook in de kwartfinales. Toen was Servië met 3-0 te sterk.

Italië treft in de halve eindstrijd Frankrijk, de regerend olympisch kampioen. Slovenië en Polen staan in de andere halve finale tegenover elkaar.

Nimir Abdelaziz was de grote uitblinker aan de kant van Oranje, dat uitstekend aan de wedstrijd begon en de eerste set overtuigend naar zich toe trok. Italië herstelde zich voor eigen publiek overtuigend en gaf de Nederlandse volleyballers in de tweede en derde set het nakijken. Oranje leek op weg naar een nederlaag in vier sets, maar dankzij een reeks van 5 punten op rij van Abdelaziz, sleepte het er alsnog een vijfde set uit. Daarin nam het team van Piazza zelfs even een voorsprong, maar Italië sloeg op de belangrijke punten toe en voorkwam een verrassende uitschakeling.

Het was de zeventiende keer dat Nederland en Italië op het EK tegenover elkaar stonden. Oranje won vier keer, in 2009 voor het laatst.

Meer uit Sport

Verhoeven maakt indruk maar verliest uiteindelijk van Usyk

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven is er niet in geslaagd in korte tijd geschiedenis te schrijven als bokser. De voormalige kickbokser bood Oleksandr Usyk meer dan goed partij, maar kon de onbetwiste zwaargewichtkampioen niet onttronen in hun gevecht om de wereldtitel van de prestigieuze bond WBC. Vlak bij de verlichte piramiden van Gizeh ging hij in de elfde van twaalf ronden naar de grond, waarna de scheidsrechter het gevecht beëindigde.

4 uur geleden
Verstappen zesde in kwalificatie GP Canada, pole voor Russell

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Canada als zesde geëindigd. Mercedes-coureur George Russell veroverde poleposition op het circuit Gilles Villeneuve in Montreal, na eerder op de dag ook al de sprintrace te hebben gewonnen. De Brit was met 1.12,578 nipt sneller dan teamgenoot en WK-leider Kimi Antonelli, die op zijn beurt weer net wereldkampioen Lando Norris achter zich hield.

6 uur geleden
Volleybalsters verslaan ook Frankrijk in Four Nations Cup

APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.

10 uur geleden
Vingegaard grijpt met derde ritzege roze trui in Giro d'Italia

PILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.

13 uur geleden
Bredewold bezorgt SD Worx-Protime derde zege in Ronde van Burgos

MEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.

14 uur geleden
Eerste titel voor Kroatische tennisster Marcinko

RABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.

14 uur geleden
Hockeysters Amsterdam en Den Bosch spelen gelijk in eerste finale

AMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.

15 uur geleden