Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volleyballers laten wereldkampioen Italië op EK wankelen

Volleyballers laten wereldkampioen Italië op EK wankelen

BARI (ANP) - De Nederlandse volleyballers zijn er op het Europees kampioenschap net niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finales. Het team van bondscoach Roberto Piazza was in Bari dicht bij een stunt tegen Italië, de regerend wereldkampioen en Europees kampioen. In een meeslepende wedstrijd ging Oranje in vijf sets onderuit: 25-19 17-25 16-25 25-23 12-15.

Nederland strandde twee jaar geleden, tijdens het vorige EK, ook in de kwartfinales. Toen was Servië met 3-0 te sterk.

Italië treft in de halve eindstrijd Frankrijk, de regerend olympisch kampioen. Slovenië en Polen staan in de andere halve finale tegenover elkaar.

Nimir Abdelaziz was de grote uitblinker aan de kant van Oranje, dat uitstekend aan de wedstrijd begon en de eerste set overtuigend naar zich toe trok. Italië herstelde zich voor eigen publiek overtuigend en gaf de Nederlandse volleyballers in de tweede en derde set het nakijken. Oranje leek op weg naar een nederlaag in vier sets, maar dankzij een reeks van 5 punten op rij van Abdelaziz, sleepte het er alsnog een vijfde set uit. Daarin nam het team van Piazza zelfs even een voorsprong, maar Italië sloeg op de belangrijke punten toe en voorkwam een verrassende uitschakeling.

Het was de zeventiende keer dat Nederland en Italië op het EK tegenover elkaar stonden. Oranje won vier keer, in 2009 voor het laatst.

Meer uit Sport

Kickbokser Kromah verdedigt in juni voor het eerst wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.

12 uur geleden
Chicago Bulls ontslaat guard Ivey om 'schadelijk' gedrag

CHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".

14 uur geleden
Eerste kaarten Olympische Spelen van LA op 9 april in de verkoop

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.

1 dag geleden
Tennisser De Jong uitgeschakeld in eerste ronde Marrakech

MARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.

1 dag geleden
Keniaanse atleet Korir vijf jaar geschorst om doping

MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.

1 dag geleden
Tennisser De Jong nog net in top 100 wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.

1 dag geleden
Tennisser Sinner wint in Miami derde masterstoernooi op rij

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.

1 dag geleden