Volleybalbond neemt afscheid van bondscoach vrouwen Caprara
UTRECHT (ANP) - Giovanni Caprara is niet langer bondscoach van de Nederlandse volleybalsters. Volleybalbond Nevobo heeft in overleg met de Italiaan besloten geen nieuw contract aan te gaan.
Caprara werd begin november 2019 aangesteld als nieuwe bondscoach. Hij kreeg de opdracht de vrouwen van Oranje naar de Olympische Spelen van Tokio te loodsen, maar dat lukte niet. Oranje slaagde er in januari op het olympisch kwalificatietoernooi in Apeldoorn niet in plaatsing af te dwingen.
Direct na dat OKT liep het tijdelijke contract van Caprara af. Technisch directeur Joop Alberda kondigde een evaluatie aan alvorens nieuwe afspraken te maken met de Italiaan. Nu is duidelijk dat er geen nieuwe aanstelling komt van Caprara. De Italiaan wenst na vele drukke volleybaljaren voorlopig meer tijd door te brengen met zijn familie.
"Gianni heeft als topcoach jarenlang onder hoge druk moeten presteren", lichtte Alberda toe. "Ik heb begrip voor het feit dat hij nu meer tijd met zijn familie wenst door te brengen en daarom hebben we gezamenlijk besloten de optie om het contract te verlengen niet te lichten. Dat is jammer, maar het nationaal team moet verder en ik ben verantwoordelijk voor de toekomst van het programma."
Meer uit Sport
RIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.
39 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.
7 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.
1 dag geledenINZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.
1 dag geledenHOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor eigen publiek in het Brabantse Hoogerheide ook de laatste wereldbekerwedstrijd van het veldritseizoen gewonnen. In zijn thuisrace zette de zevenvoudig wereldkampioen al in de derde ronde aan, waarna zijn concurrentie wederom het nakijken had. Van der Poel verzekerde zich zo van zijn tweede eindzege in de wereldbeker.
1 dag geleden