Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volledige heropening Britse economie ligt op schema

Volledige heropening Britse economie ligt op schema

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het plan van premier Boris Johnson om de Britse economie te heropenen ligt op schema. Door het succesvolle vaccinprogramma zijn er al 60 miljoen prikken gezet en daardoor ziet de regering het zitten om de coronamaatregelen vanaf 21 juni volledig op te heffen.

Uit cijfers blijkt dat ongeveer 72 procent van de Britse volwassenen een eerste dosis van een vaccin heeft gekregen, en 43 procent beide doses al heeft gekregen. De zorgen om de opkomst van de nieuwe, Indiase variant zijn wat getemperd doordat uit een onderzoek blijkt dat bepaalde vaccins "zeer effectief" zijn. Jenny Harries van de Britse Health Services Agency heeft tegen de BBC gezegd dat ze denkt dat de vooruitzichten voor versoepelingen op 21 juni "er goed uitzien", op voorwaarde dat de mensen voorzichtig blijven.

Minister van Volksgezondheid Matt Hancock zegt dat hij "steeds meer vertrouwen" heeft in het tijdschema dat kan worden gehaald. "De cijfers laten zien dat het vaccin na twee doses effectief werkt, en we weten allemaal dat het vaccin onze uitweg is", zei Hancock tegen Sky News.

Zondag was minister van Binnenlandse Zaken Priti Patel voorzichtiger. Zij zei dat hoewel de gegevens er "positief" uitzien, dit niet betekent dat het "helemaal groen licht" is. Een definitief besluit voor de datum van 21 juni zal in de komende weken worden genomen. Johnson geeft de Britten de komende dagen een update en zal waarschijnlijk aangeven dat de routekaart op schema ligt.

Meer uit Financieel

Nibud: overheid moet nu nadenken over steun voor huishoudens

UTRECHT (ANP) - Voorlichtingsinstituut Nibud roept de overheid op om "op tijd na te denken" over gerichte maatregelen om huishoudens te ondersteunen. Daarmee kan voorkomen worden dat de mensen die het minst te besteden hebben in de knel komen, stelt het Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting.

49 minuten geleden
Energiebedrijf Qatar kan contracten niet nakomen door aanvallen

DOA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Olie- en gasconcern QatarEnergy heeft gewaarschuwd dat het door overmacht afspraken uit een aantal lng-contracten niet kan nakomen door schade na aanvallen. Het gaat om langetermijncontracten die het Qatarese staatsbedrijf heeft met klanten in Italië, België, Zuid-Korea en China.

1 uur geleden
President van de Filipijnen roept 'nationale energiecrisis' uit

MANILA (ANP/AFP) - De Filipijnse president Ferdinand Marcos heeft dinsdag de noodtoestand uitgeroepen vanwege een "nationale energiecrisis". Door de oorlog in het Midden-Oosten is de toevoer van olie en gas ontregeld. De Filipijnen zijn sterk afhankelijk van de import van brandstof uit die regio.

1 uur geleden
Zakenbank Jefferies stijgt op Wall Street door overnamespeculatie

NEW YORK (ANP) - Jefferies Financial Group behoorde dinsdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Volgens zakenkrant Financial Times werkt de Japanse kredietverstrekker Sumitomo Mitsui Financial Group (SMFG) aan plannen voor een mogelijke overname van de Amerikaanse investeringsbank. Jefferies is een belangrijke partner van SMFG en het Japanse bedrijf heeft al een groot belang in de Amerikaanse bank. Het aandeel Jefferies, dat dit jaar ongeveer een derde in waarde is gedaald, steeg meer dan 4 procent.

1 uur geleden
VW roept bijna 100.000 elektrische auto's terug om accuprobleem

WOLFSBURG (ANP/RTR) - Volkswagen roept bijna 100.000 elektrische auto's terug vanwege mogelijke problemen met batterijmodules, maakte de Duitse transportautoriteit KBA dinsdag bekend. In Nederland moeten ongeveer 4000 auto's terug naar de garage ter controle.

1 uur geleden
Iran heeft gaslevering aan Turkije gestopt, meldt Bloomberg

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Iran heeft de export van aardgas naar Turkije stopgezet, nadat Israël vorige week het South Pars-gasveld had aangevallen. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. South Pars is het grootste gasveld ter wereld, Iran deelt het veld met Qatar.

1 uur geleden
Boerenorganisaties EU en Australië niet blij met vrijhandelsdeal

BRUSSEL (ANP) - Brancheverenigingen voor boeren uit Europa en Australië hebben hun onvrede geuit over het vrijhandelsakkoord dat de Europese Unie en Australië afgelopen nacht sloten. Daarin is onder meer afgesproken dat Australië de komende jaren meer rundvlees naar de EU mag exporteren en dat een deel wordt vrijgesteld van importheffingen. Ook de uitvoer van suiker en lamsvlees naar de EU wordt eenvoudiger.

3 uur geleden