Volledige afsluiting Koudekerkseweg Middelburg voor herinrichting
MIDDELBURG - Momenteel wordt er in Middelburg gewerkt aan de herinrichting van de Koudekerkseweg, tussen het Banckertplein en de Laan der Verenigde Naties. Het was de bedoeling om steeds één rijbaan beschikbaar te houden voor verkeer richting Koudekerke. Naar aanleiding van gevaarlijke verkeerssituaties heeft de gemeente besloten de weg vanaf dinsdag 28 juni toch volledig af te sluiten tussen 7.00 uur en 16.00 uur.
Vanaf 6 juli is de Koudekerkseweg in verband met de aanleg van de rotonde afgesloten voor het doorgaande verkeer tot 6 augustus.
Afwaarderen naar 30km/uur-inrichting
Een uitgangspunt voor het ontwerp van de herinrichting van de Koudekerkseweg is het afwaarderen van een 50 naar een 30 km/uur-inrichting. Naast een klimaatbestendige inrichting wordt de maximumsnelheid dus verlaagd naar 30 km/uur. Een 30 km/uur-inrichting houdt in dat de fietsers op de rijbaan komen. Er is straks geen apart fietspad meer. Klimaatbestendige inrichting houdt in dat stenen, waar mogelijk, vervangen worden door een groene inrichting. Er komen een gelijkwaardige kruising (rechts heeft voorrang) en geaccentueerde (rode) kruisingsvlakken. Er gaat geen vervanging of aanpassing plaatsvinden aan de rijbaan en de parkeerstroken. Op de kruising Koudekerkseweg / Laan der Verenigde Naties, ten slotte, worden de verkeerslichten vervangen door een rotonde.
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG/VLISSINGEN - Op zaterdag 18 en zondag 19 januari is het recreatiebad van het Feel Fit Center gesloten en komt het vrijzwemmen te vervallen. Vanwege een storing aan de ketels is de temperatuur van het zwemwater in het instructiebad en het recreatiebad te laag.
5 uur geledenMIDDELBURG - Vanochtend rond 10.30 uur doemden er opeens vier enorme vaten op in het Kanaal door Walcheren.
7 uur geledenMIDDELBURG - De Middelburgse brandweer is zaterdagochtend in actie gekomen bij een autobrand op het Seisplein in Middelburg. Ondanks de inspanningen van de brandweer is de bestelauto total loss als gevolg van de brand.
7 uur geledenMIDDELBURG - Zaterdag 18 januari is de laatste dag dat er op de Markt in Middelburg geschaatst kan worden. De overdekte schaatsbaan is tot 17.00 uur geopend.
9 uur geledenMIDDELBURG/DOMBURG - Elke week staat op de ontspanningspagina van de Middelburgse & Veerse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Adrie Gideonse, hij maakte deze foto van rijp op een hedera plant.
1 dag geledenVEERE - Voor kunstenaars is Veere een bron van inspiratie. Hedendaagse kunstenaars zien Veere als een geliefde woon- en werkplek. Ook buiten het stadje, in de Gemeente Veere, wonen en werken kunstenaars die zich graag door sfeer van hun leefomgeving laten inspireren. Maar wie zijn die kunstenaars? Hanny Mallekote stelt ze aan u voor in een reeks gesprekken speciaal voor De Bode. Deze keer is ze in gesprek met Emily Niemantsverdriet, kunstschilder uit Koudekerke.
1 dag geledenAndere mensen helpen in combinatie met iets dat je zelf graag doet; vrijwilligster Annelies doet dit bij Resto VanHarte. Ze kookt en bakt heel graag - toetjes zijn haar favoriet - en staat bijna wekelijks in de keuken bij Resto VanHarte.
2 dagen geleden