Volkswagen treft schikking met voormalig leidinggevenden
WOLFSBURG (ANP/RTR) - Volkswagen heeft een schikking getroffen met voormalig leidinggevenden van het bedrijf in de kwestie rond het dieselschandaal. Bij elkaar wordt door de bestuurders, waaronder ex-topman Martin Winterkorn, 288 miljoen euro opgehoest om claims in verband met het schandaal af te kopen.
De overeenkomst bestaat voornamelijk uit een betaling van 270 miljoen euro uit de bestuurdersaansprakelijkheidsverzekering. Ook voormalig Audi-baas Rupert Stadler zal moeten bijdragen. De deal moet nog wel worden goedgekeurd op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering op 22 juli.
Volkswagen zei eind maart een schadevergoeding te zullen eisen van Winterkorn en Stadler vanwege het schenden van de zorgplicht. Als onderdeel van de deal zullen Winterkorn en Stadler respectievelijk 11,2 miljoen en 4,1 miljoen euro betalen. Voormalig Audi-bestuurslid Stefan Knirsch stemde in met een schikking van 1 miljoen euro. Oud-bestuurslid Wolfgang Hatz van Porsche draag 1,5 miljoen euro bij.
De schikking komt op het moment dat aanklagers in Berlijn meldden dat ze afzonderlijke aanklachten hadden ingediend tegen Winterkorn. De ex-topman zou voor het Duitse parlement een valse getuigenis hebben afgegeven toen hij zei dat hij niet op de hoogte was van het dieselschandaal voordat de problemen aan het licht kwamen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Bank of America krijgt een boete van 1,2 miljard dollar vanwege het tekortschieten in de aanpak van witwaspraktijken. Dat meldt zakenkrant Financial Times. De bank zou volgens het Amerikaanse ministerie van Financiën verdachte transacties ter waarde van 5 miljard dollar niet op de juiste manier hebben gemeld.
34 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI heeft een "geavanceerd opnameapparaat" ontdekt dat in een van de kantoren van het bedrijf was verstopt. Dat meldt de maker van ChatGPT in een bericht op socialmediaplatform X. OpenAI kwam erachter dat een medewerker het enkele dagen eerder had geplaatst. Die medewerker is daarna ontslagen en gearresteerd.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Apple is dinsdag iets hoger geëindigd op de aandelenbeurzen in New York. De iPhone-maker heeft een reeks producten aangekondigd voor in huis. Een daarvan is de HomeView, een soort iPad waarmee gebruikers hun kalender in de gaten kunnen houden, to-dolijstjes kunnen maken en die helpt bij het bedienen van de deurbel. Apple won 0,1 procent.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Albert Heijn is eerst begonnen met het herstellen van de systemen die te maken hebben met de winkelvoorraad. Dat zei topvrouw Margaret Versteden-Van Duijn van de supermarktketen in het programma Eva. Over de oorzaak van het cybersecurity-incident, zoals AH het zelf noemt, liet ze niks los.
3 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Datingappbedrijf Bumble wordt van de beurs gehaald door het recent opgerichte Ithaca Holdings voor een bedrag van 1,3 miljard dollar, omgerekend ruim 1,1 miljard euro. Dat is veel minder dan de waardering van het bedrijf bij de beursgang in 2021. Bumble kampt, net als andere datingapps, met een dalend aantal gebruikers, omdat jongeren minder trek lijken te hebben in online daten.
5 uur geledenZAANDAM (ANP) - Het onderzoek naar het cyberbeveiligingsincident dat speelt bij Albert Heijn loopt nog, meldt de supermarktketen dinsdagmiddag in een update. "We nemen het cybersecurity-incident zeer serieus en doen zorgvuldig onderzoek naar de aard en oorzaak ervan."
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste beursgraadmeter op het Damrak, is dinsdag met verlies gesloten, vooral door koersverliezen van de chipbedrijven. Supermarktconcern Ahold Delhaize (plus 0,7 procent) toonde een klein herstel na de koersval een dag eerder. De IT-problemen bij Albert Heijn en zusterketens als Etos, het Belgische Delhaize en het Amerikaanse Stop&Shop zijn nog steeds niet opgelost. Het concern zegt geen aanwijzingen te hebben dat gegevens van klanten, medewerkers of andere bedrijven zijn gestolen bij het cyberveiligheidsincident.
5 uur geleden