'Volkswagen overweegt beursgang van Porsche'
STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen, het moederbedrijf van autofabrikant Porsche, overweegt een beursgang van het luxe-automerk. Dat meldt het Duitse zakenblad Manager Magazin op basis van ingewijden.
Als Porsche naar de beurs zou gaan, zou maximaal een kwart van de aandelen geplaatst kunnen worden. De waarde daarvan wordt geschat op 20 tot 25 miljard euro, aldus het zakenblad.
De beursgang zou dit jaar nog niet plaatsvinden, schrijft het blad op basis van een niet nader genoemd lid van het bestuur van Volkswagen. Een woordvoerder van Volkswagen wilde tegenover persbureau Bloomberg nog niet reageren op het verhaal.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Economen van Rabobank hebben de groeiverwachtingen voor veel Nederlandse sectoren verlaagd door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten en de blokkade van de Straat van Hormuz. Sectoren als vervoer en industrie worden volgens de economen bovengemiddeld geraakt door de hogere energieprijzen en groeien nu nog maar mondjesmaat.
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - NSI stopt definitief met de ontwikkeling van het kantoorpand Well House aan de Amsterdamse Zuidas. Het plan voor een houten kantoorgebouw werd begin 2023 al voorlopig stopgezet vanwege onder meer oplopende bouwkosten. Ook een alternatieve of afgeslankte versie is geen optie, meldt de vastgoedinvesteerder vrijdag.
42 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Vrouwen krijgen nog altijd minder financiering voor hun onderneming dan mannelijke ondernemers. Dat meldt Code-V, de Nederlandse Code Stimuleren Vrouwelijk Ondernemerschap, in het tweede jaarlijkse nationale onderzoek naar de verdeling van ondernemersfinanciering tussen vrouwen en mannen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in mei op jaarbasis afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 287 bedrijven failliet. Dat zijn 66 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 19 procent. Ten opzichte van april daalde het aantal faillissementen met 1 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer mensen ontvingen in de eerste drie maanden van dit jaar een bijstandsuitkering dan een kwartaal eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gevolgen van de mogelijk recordbrekende beursgang van SpaceX voor de Nederlandse beurs zijn beperkt, zeggen analisten tegen het ANP in aanloop naar het beursdebuut. Op de lange termijn kan de invloed van de beursgang van het ruimtevaart-, satelliet- en AI-bedrijf van Elon Musk mogelijk een stuk groter zijn.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke plussen de handelsdag uitgegaan. Bij beleggers werd de hoop aangewakkerd op een spoedig einde aan de Iranoorlog, nadat de Amerikaanse president Donald Trump geplande aanvallen op Iran afblies en zinspeelde op een akkoord.
10 uur geleden