Volkswagen had nog veel last van verstoringen in leveringsketen
WOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen had afgelopen jaar nog veel last van verstoringen in de leveringsketen. Het bedrijf, bekend van merken als VW, Seat, Skoda en Audi, had daardoor meer geld vastzitten in voorraden van grondstoffen, onderdelen maar ook voltooide voertuigen. Dat maakte Volkswagen bekend bij de publicatie van voorlopige cijfers. Tijdens dit jaar normaliseert de situatie, voorzien de Duitsers.
De omzet kwam afgelopen jaar uit op 279 miljard euro. De operationele winst bedroeg rond de 22,5 miljard euro. Beide getallen kwamen overeen met de laatst uitgesproken verwachtingen van VW. Volgende week komt de Duitse automaker met volledige resultaten.
Begin dit jaar maakte Volkswagen al bekend dat het aantal verkochte voertuigen vorig jaar flink lager lag dan in 2021. In totaal leverde het bedrijf zo'n 8,3 miljoen wagens af, 7 procent minder dan een jaar eerder. Luxemerken als Bentley, Lamborghini en Porsche groeiden, maar Seat en zustermerk Cupra en ook Skoda verkochten veel minder. Ook VW zag de verkopen teruglopen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - ACM keurt de overname van de overige aandelen van HEMA door de familie Van Eerd goed. Daarmee komt de winkelketen volledig in handen van de familie die ook eigenaar is van supermarktketen Jumbo.
23 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - HEMA maakt zijn bekende rookworst weer volgens het originele recept. Ruim een jaar terug was de winkelketen overgestapt op een ander recept, bij een andere leverancier, om te voldoen aan het Beter Leven Keurmerk. "Het bleek echter een uitdaging om die herkenbare HEMA-smaak volledig te behouden", erkent HEMA nu.
27 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat onderzoek doen naar socialmediaplatform X en chatbot Grok, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert. Dat zou in overtreding zijn van de Europese techregels. Zowel Grok als X is eigendom van Elon Musk.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) maakt zich zorgen over de afname van de concurrentie in Nederland in het afgelopen decennium. De toezichthouder wijst op de nadelen voor consumenten, want voldoende concurrentie dwingt bedrijven om de prijzen laag te houden, de kwaliteit te verbeteren en te blijven innoveren. De ACM zegt met nieuwe bevoegdheden beter te kunnen ingrijpen.
43 minuten geledenWENEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie bij de komende vergadering naar verwachting opnieuw ongewijzigd. Dat melden bronnen bij OPEC+ aan persbureau Bloomberg. De organisatie, met Saudi-Arabiƫ en Rusland als belangrijkste leden, vergadert op zondag 1 februari via videoverbinding over de productie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het lijkt erop dat de aangepaste tijdlijnen op Facebook en Instagram blijven. Eigenaar Meta Platforms heeft bijna alle bezwaren tegen de uitspraak van de rechtbank in Amsterdam hierover op het laatste moment ingetrokken. Dit bevestigt een woordvoerder van Bits of Freedom (BoF), dat zich inzet voor burgerrechten en privacy, na berichtgeving door BNR op de dag dat het hoger beroep van Meta wordt behandeld.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een meerderheid van de EU-lidstaten is maandag akkoord gegaan met een importverbod van Russisch vloeibaar gas (lng) per 1 januari 2027. Ook is ingestemd met het stopzetten van de import van al het Russische gas per 30 september 2027.
1 uur geleden