Volkssterrenwacht Philippus Lansbergen in Molenwaterpark voor gedeeltelijke zonsverduistering
MIDDELBURG - Op dinsdag 25 oktober vindt er een gedeeltelijke zonsverduistering plaats die ook vanuit Nederland goed te volgen is. Volkssterrenwacht Philippus Lansbergen in Middelburg gaat die dag met telescopen, voorzien van goede zonnefilters bij het Molenwaterpark in Middelburg staan. Iedereen die dat wil mag komen kijken.
De Volkssterrenwacht staat er vanaf 10:30 uur. De gedeeltelijke verduistering begint om11:08 uur. Om 12:03 uur is het maximum. De zon is dan voor ongeveer 30 procent bedekt door de maan. Even na 13:00 uur is de eclips ten einde. De organisatie hoopt uiteraard om mooi helder weer!
Eclips-avond
Op vrijdagavond 21 oktober organiseert de sterrenwacht een speciale ‘eclips-avond’. Leden vertellen dan van alles oververduisteringen en hoe je zelf deze veilig kunt waarnemen. De sterrenwacht is geopend vanaf 19:00 uur. De presentatie start om 19:30uur. Aanmelden is gewenst: [email protected].
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG - Goed nieuws voor alle kinderen: Sinterklaas is aan de reis naar Nederland begonnen! Na de aankomst op Texel wordt de goedheiligman natuurlijk ook feestelijk verwelkomd in Middelburg.
6 uur geledenGAPINGE - De hulpdiensten zijn maandagochtend uitgerukt voor een auto die ondersteboven is aangetroffen in een sloot langs de Eendekotsweg bij Gapinge.
13 uur geledenVLISSINGEN - Tijdens het XXL Demo Event Robotica & Technologie in Vlissingen laten ruim dertig bedrijven live zien hoe slimme technologie werk makkelijker, efficiënter en veiliger maakt. Dit gratis toegankelijke evenement vindt plaats op 20 november bij de Kaap op de Kenniswerf.
1 dag geledenVEERE - Voor kunstenaars is Veere een bron van inspiratie. Hedendaagse kunstenaars zien Veere als een geliefde woon- en werkplek. Ook buiten het stadje, in de gemeente Veere, wonen en werken kunstenaars die zich graag door de sfeer van hun leefomgeving laten inspireren. Maar wie zijn die kunstenaars? Hanny Mallekote stelt ze aan u voor in een reeks gesprekken speciaal voor De Bode. Deze keer is ze op bezoek bij fotograaf Toon van Daalen uit Koudekerke.
1 dag geledenDOMBURG/OOST-SOUBURG - In het verenigingsgebouw van de Zeeuwse doedelzakband Inter Scaldis Pipes and Drums in Domburg heeft de Vlissingse burgemeester Bas van den Tillaar zaterdagmiddag Kees Hekhuis uit Oost-Souburg verrast met een koninklijke onderscheiding.
2 dagen geledenMIDDELBURG- Bij het Fletcher Hotel aan de Loskade heeft zaterdagmorgen een overval plaatsgevonden. Een man liep het pand binnen en bedreigde het aanwezige personeel met en mes. Vervolgens vluchtte hij met een onbekend geldbedrag richting het centrum. Hier kon de dader, een 52-jarige man uit Terneuzen, aangehouden worden door de politie. De verdachte is overgebracht naar het politiecellencomplex voor verder onderzoek en verhoor. Bij de overval raakte niemand gewond.
2 dagen geledenGRIJPSKERKE- Op de Hondegemsweg is vrijdagavond een auto op zijn kop in een sloot terechtgekomen. Meerdere hulpdiensten gingen met spoed ter plaatse. Personeel van de ambulancedienst controleerde de bestuurder op de locatie van het ongeval op verwondingen, maar vervoer naar het ziekenhuis bleek niet nodig te zijn. De auto raakte beschadigd en werd door bergingsbedrijf Kuzee getakeld. Het is niet duidelijk waardoor de auto in de sloot terecht kwam.
2 dagen geleden