
Volksbank wil organisatie vereenvoudigen, team doet onderzoek
UTRECHT (ANP) - De Volksbank heeft een "transformatieteam" aangesteld dat gaat onderzoeken hoe de organisatie efficiënter ingericht en vereenvoudigd kan worden. Dat heeft het moederbedrijf van SNS, ASN en RegioBank donderdag bekendgemaakt. Het is niet duidelijk of daarbij ook banen op het spel staan: daarvoor moet het team eerst scenario's en plannen uitwerken.
"Het vereenvoudigen en daarmee het efficiënter inrichten van haar organisatiestructuur en processen moet de bank in staat stellen haar 3 miljoen klanten beter te bedienen, haar datakwaliteit en IT-systemen te verbeteren, structureel te voldoen aan toenemende wet- en regelgeving en een kostenreductie te realiseren", aldus de Volksbank in een persbericht. Concrete besluiten, op basis van de bevindingen van het transformatieteam, worden voor het einde van dit jaar verwacht.
Topman Ronald Boekhout meldde bij de presentatie van de halfjaarresultaten te "onderkennen dat de bank nog een stap verder moet gaan in het vereenvoudigen en verbeteren van haar bedrijfsmodel en -processen". De Volksbank zag de nettowinst in de eerste zes maanden van dit jaar met 7 procent dalen naar 231 miljoen euro vergeleken met een jaar eerder. Dat kwam door lagere marges op onder meer spaargeld door de gedaalde rente. De totale baten van de bank zakten met 10 procent tot 661 miljoen euro.
Verder verdenkt De Nederlandsche Bank (DNB) de Volksbank ervan te weinig te hebben gedaan aan de bestrijding van witwassen. Ook zouden er tekortkomingen hebben gespeeld bij het risicomanagement. Voor elk van deze verdenkingen hangt de Volksbank een boete van DNB boven het hoofd. "De uiteindelijke uitkomst van beide bestuurlijke boetetrajecten is vooralsnog onduidelijk en de financiële impact, welke significant kan zijn, kan op dit moment niet betrouwbaar worden ingeschat", meldde de Volksbank eerder.
Meer uit Financieel
JERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische export van aardgas naar Egypte is weer volledig hervat nadat die eerder voor een groot deel stil kwam te liggen door de luchtoorlog tussen Israël en Iran. Dat meldden bronnen aan persbureau Bloomberg. Doordat er een wapenstilstand is gesloten is die gasexport weer terug op het oude niveau van ongeveer 1 miljard kubieke meter per dag.
1 uur geledenHANOI (ANP/RTR) - De Vietnamese producent van elektrische auto's (EV's) VinFast is zondag begonnen met de productie in een nieuwe fabriek in eigen land. Het is de tweede productiefaciliteit van VinFast in Vietnam die moet bijdragen aan de groeiplannen van het bedrijf.
2 uur geledenTAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Taiwan heeft naar eigen zeggen de afgelopen dagen in een nieuwe overlegronde constructieve handelsgesprekken gevoerd met de Verenigde Staten over de importheffingen van president Donald Trump. Die gesprekken vonden plaats in Washington, aldus een verklaring van de Taiwanese overheid op zondag.
4 uur geledenHETHEL (ANP/BLOOMBERG) - Sportwagenfabrikant Lotus heeft geen plannen om zijn productie in het Verenigd Koninkrijk te beëindigen. Daarmee reageert de onderneming op mediaberichten van onder meer de BBC dat het bedrijf zou overwegen zijn Britse productie te staken om een nieuwe fabriek in de Verenigde Staten op te zetten.
21 uur geledenMIDDENMEER (ANP) - Bij tomatenbedrijf Agro Care in het Noord-Hollandse Middenmeer is vrijdagmiddag een grote kas ingestort. Op beelden van een beveiligingscamera, die verschillende media tonen, is te zien hoe de enorme kas van 9 hectare om 16.38 uur van het ene op het andere moment tegen de vlakte gaat. Volgens de onderneming zelf waren er rond dat tijdstip geen mensen meer in de kas aanwezig. De schade lijkt in de miljoenen euro's te lopen.
22 uur geledenWENEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ besluit volgende maand waarschijnlijk opnieuw tot een forse verhoging van de olieproductie. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Zo'n stap zou de prijzen aan de Nederlandse pomp wat kunnen drukken.
23 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Vakbond FNV gaat namens het grondpersoneel niet in op de uitnodiging van KLM om woensdag weer naar de cao-onderhandelingstafel te komen. FNV-bestuurder John van Dorland blijft "in de actiestand" en wil een nieuwe staking aankondigen zodra voor hem duidelijk is hoe op verantwoorde wijze actie gevoerd mag worden.
1 dag geleden