
Vogelgriep in Barneveld, vervoersverbod 220 pluimveebedrijven
BARNEVELD (ANP) - In Barneveld is vogelgriep geconstateerd op een pluimveebedrijf, meldt het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit. Als gevolg ervan gaat een vervoersverbod in voor 220 pluimveebedrijven die gevestigd zijn in een zone van 10 kilometer rondom het bedrijf.
Bij 34 bedrijven die binnen drie kilometer liggen, zal de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) controleren of het virus daar ook is. Ook worden deze bedrijven de komende veertien dagen "intensief gemonitord" op ziekteverschijnselen die op vogelgriep kunnen wijzen.
Om verspreiding van het virus tegen te gaan worden op het Barneveldse pluimveebedrijf ongeveer 41.000 kippen geruimd. Donderdag werd vogelgriep vastgesteld op een vleeskuikenbedrijf in het Friese Blija. Daar zullen ongeveer 66.000 kuikens geruimd, maakte het ministerie bekend.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Duizenden geïnteresseerden hebben zaterdag een bezoek gebracht aan een van de azc's die de deuren hadden opengezet tijdens een open dag. Volgens het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) en de Immigratie- en Naturalisatiedienst IND is deze dag "zeer geschikt om te benadrukken dat asielzoekers buren zijn van iedereen in hun omgeving". De azc's zetten de deuren open op Burendag, een door het Oranjefonds georganiseerde dag.
9 uur geledenTER APEL (ANP) - De acute nood voor de opvang van asielzoekers is opgelost, zo meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) zaterdagavond. Er is vanuit de gemeenten voldoende aanbod om iedereen een plek te bieden "om in ieder geval dit weekend en begin volgende week door te komen". Welke gemeenten specifiek hebben gereageerd op de oproep van demissionair staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) om meer plaatsen voor de opvang van asielzoekers beschikbaar te stellen is niet bekend.
10 uur geledenTER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) verwacht dat alle asielzoekers die zich melden dit weekeinde onderdak krijgen. Meerdere gemeenten hebben volgens het COA gereageerd op de oproep van demissionair staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) om meer plaatsen voor de opvang van asielzoekers beschikbaar te stellen.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen met een pinda-allergie moeten oppassen als ze onlangs kalfsvleeskroketten bij de Aldi hebben gekocht. Door een productiefout zijn er mogelijk kipsatékroketten in de verpakking terechtgekomen en bevatten ze pindapasta. Daarvoor waarschuwt de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Fremantle Highway is zaterdagmiddag aangekomen bij Damen Shiprepair in de Botlek, bijna twee maanden nadat op het vrachtschip brand uitbrak. Het schip vertrok donderdagmiddag uit de Groningse Eemshaven, waar het sinds begin augustus lag.
15 uur geledenHEERLEN (ANP) - Ruim 3000 mensen hebben zaterdagmiddag in Heerlen gedemonstreerd voor het behoud van de spoedeisende hulp (SEH) van het Zuyderland-ziekenhuis in die Limburgse gemeente. Ze liepen van de instelling voor geestelijke gezondheidszorg Mondriaan in Heerlen naar het ziekenhuis.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft zaterdag 552 klimaatactivisten aangehouden die de A12 in Den Haag deels blokkeerden. Dat zijn er meer dan bij de wegblokkades van de afgelopen dagen: vrijdag werden ruim tweehonderd demonstranten opgepakt, de twee dagen daarvoor waren dat er rond de honderd.
16 uur geleden