Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters zonder Kalma en Van de Sanden naar WK

Voetbalsters zonder Kalma en Van de Sanden naar WK

ZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalsters gaan zonder aanvalsters Shanice van de Sanden en Fenna Kalma naar het WK in Australië en Nieuw-Zeeland. Ook keepster Barbara Lorsheijd is nog afgevallen voor de selectie van 23 speelsters van bondscoach Andries Jonker.

Jonker heeft in de aanval de voorkeur gegeven aan onder anderen Lineth Beerensteyn, Lieke Martens, Jill Roord en Esmee Brugts. Voor elf speelsters wordt het hun eerste WK-deelname. De 17-jarige Wieke Kaptein is de jongste Nederlandse WK-debutante ooit.

Jonker had eerder al Romée Leuchter en Alieke Tuin geschrapt uit de selectie. Na de oefenwedstrijd tegen de jongens van De Volewijckers onder 18 vielen ook Kika van Es en Tiny Hoekstra af voor de definitieve selectie. Oranje speelt op het WK ook zonder de geblesseerde Vivianne Miedema. De topscorer aller tijden van Oranje liep eind vorig jaar een zware knieblessure op en is niet op tijd hersteld.

Afwezigheid Van de Sanden

Van de Sanden maakte deel uit van het elftal dat in 2017 de Europese titel veroverde. Ook zat ze twee jaar later in de groep die tweede werd bij het WK. Voor de definitieve selectie van het EK van 2021 viel Van de Sanden ook af, net als Kalma.

Het WK in Australië en Nieuw-Zeeland duurt van 20 juli tot en met 20 augustus. Oranje neemt het in de groepsfase op tegen Portugal, de Verenigde Staten en Vietnam. De voetbalsters spelen op 23 juli hun eerste wedstrijd tegen Portugal.

Restant voorbereiding en selectie

Oranje speelt zondag nog in Kerkrade de laatste oefenwedstrijd tegen de speelsters van België voordat het elftal naar Nieuw-Zeeland afreist.

De volledige selectie: Jill Baijings (Bayer 04 Leverkusen), Lineth Beerensteyn (Juventus), Esmee Brugts (PSV), Kerstin Casparij (Manchester City), Caitlin Dijkstra (FC Twente), Merel van Dongen (Atlético Madrid), Daniëlle van de Donk (Olympique Lyon), Daphne van Domselaar (FC Twente), Damaris Egurrola (Olympique Lyon), Stefanie van der Gragt (Inter Milan), Jackie Groenen (Paris Saint-Germain), Renate Jansen (FC Twente), Dominique Janssen (VFL Wolfsburg), Wieke Kaptein (FC Twente), Lize Kop (Ajax), Lieke Martens (Paris Saint-Germain), Aniek Nouwen (AC Milan), Victoria Pelova (Arsenal), Jill Roord (VFL Wolfsburg), Katja Snoeijs (Everton), Sherida Spitse (Ajax), Jacintha Weimar (Feyenoord), Lynn Wilms (VFL Wolfsburg).

Meer uit Voetbal

Liverpool overklast Newcastle United: 4-1

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft overtuigend gewonnen van Newcastle United in de Premier League. De ploeg van trainer Arne Slot won met 4-1 en behield de vijfde plaats. De Fransman Hugo Ekitike scoorde twee keer voor Liverpool, waar Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch en Cody Gakpo in de basis stonden. Sven Botman bleef op de bank bij Newcastle.

9 uur geleden
FC Barcelona steviger aan kop na zege op Elche

ELCHE (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Elche met 3-1 gewonnen en de koppositie in Spanje verstevigd. De ploeg van coach Hansi Flick kwam op 55 punten, 4 meer dan Real Madrid, dat zondag speelt tegen Rayo Vallecano.

9 uur geleden
Sparta wint na 53 jaar weer vijf keer op rij in Eredivisie

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft zijn vijfde zege op rij geboekt in de Eredivisie. De ploeg van coach Maurice Steijn won op Het Kasteel met 2-0 van FC Groningen dankzij twee treffers van Shunsuke Mito. Het was voor Sparta 53 jaar geleden dat het vijf achtereenvolgende wedstrijden won. Dat was in het seizoen 1972/1973. FC Groningen zag in de wedstrijd twee keer een doelpunt afgekeurd worden.

9 uur geleden
Napoli-coach Conte klaagt: voetbal gaat kapot aan moordend schema

NAPELS (ANP) - Trainer Antonio Conte van Napoli geeft het drukke speelschema de schuld van de waslijst aan blessures in zijn ploeg. "Het slopende schema met al die wedstrijden maakt het voetbal kapot", zei hij na de benauwde zege van 2-1 op Fiorentina. Hij zag tot zijn grote frustratie aanvoerder Giovanni Di Lorenzo uitvallen met een op het oog zware knieblessure.

10 uur geleden
PEC Zwolle haalt uit tegen Telstar in 'jubileumwedstrijd'

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft thuis met 4-1 van Telstar gewonnen in de Eredivisie. De bezoekers bleven lang bij in de wedstrijd, maar PEC wist in het laatste halfuur uit te lopen. De Zwollenaren stijgen door de overwinning naar de negende plek op de ranglijst.

11 uur geleden
Koploper Bayern verspeelt ook punten tegen HSV in Bundesliga

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft opnieuw punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper speelde met 2-2 gelijk bij HSV in Hamburg. Bayern leed een week geleden tegen FC Augsburg zijn eerste nederlaag in de competitie. Doordeweeks won het wel met 2-1 van PSV in de Champions League.

11 uur geleden
Trainer Schreuder hoopt dat Sano voor NEC behouden blijft

ALKMAAR (ANP) - Dick Schreuder hoopt dat zijn Japanse sterspeler Kodai Sano (22) voor NEC behouden blijft. "Deze jongen kan zo goed voetballen. Daarom is het ook hectisch om hem heen", zei de coach van NEC bij ESPN over het spel van Sano na de 3-1-overwinning bij AZ. "We hopen dat hij blijft."

13 uur geleden