Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters zonder Kalma en Van de Sanden naar WK

Voetbalsters zonder Kalma en Van de Sanden naar WK

ZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalsters gaan zonder aanvalsters Shanice van de Sanden en Fenna Kalma naar het WK in Australië en Nieuw-Zeeland. Ook keepster Barbara Lorsheijd is nog afgevallen voor de selectie van 23 speelsters van bondscoach Andries Jonker.

Jonker heeft in de aanval de voorkeur gegeven aan onder anderen Lineth Beerensteyn, Lieke Martens, Jill Roord en Esmee Brugts. Voor elf speelsters wordt het hun eerste WK-deelname. De 17-jarige Wieke Kaptein is de jongste Nederlandse WK-debutante ooit.

Jonker had eerder al Romée Leuchter en Alieke Tuin geschrapt uit de selectie. Na de oefenwedstrijd tegen de jongens van De Volewijckers onder 18 vielen ook Kika van Es en Tiny Hoekstra af voor de definitieve selectie. Oranje speelt op het WK ook zonder de geblesseerde Vivianne Miedema. De topscorer aller tijden van Oranje liep eind vorig jaar een zware knieblessure op en is niet op tijd hersteld.

Afwezigheid Van de Sanden

Van de Sanden maakte deel uit van het elftal dat in 2017 de Europese titel veroverde. Ook zat ze twee jaar later in de groep die tweede werd bij het WK. Voor de definitieve selectie van het EK van 2021 viel Van de Sanden ook af, net als Kalma.

Het WK in Australië en Nieuw-Zeeland duurt van 20 juli tot en met 20 augustus. Oranje neemt het in de groepsfase op tegen Portugal, de Verenigde Staten en Vietnam. De voetbalsters spelen op 23 juli hun eerste wedstrijd tegen Portugal.

Restant voorbereiding en selectie

Oranje speelt zondag nog in Kerkrade de laatste oefenwedstrijd tegen de speelsters van België voordat het elftal naar Nieuw-Zeeland afreist.

De volledige selectie: Jill Baijings (Bayer 04 Leverkusen), Lineth Beerensteyn (Juventus), Esmee Brugts (PSV), Kerstin Casparij (Manchester City), Caitlin Dijkstra (FC Twente), Merel van Dongen (Atlético Madrid), Daniëlle van de Donk (Olympique Lyon), Daphne van Domselaar (FC Twente), Damaris Egurrola (Olympique Lyon), Stefanie van der Gragt (Inter Milan), Jackie Groenen (Paris Saint-Germain), Renate Jansen (FC Twente), Dominique Janssen (VFL Wolfsburg), Wieke Kaptein (FC Twente), Lize Kop (Ajax), Lieke Martens (Paris Saint-Germain), Aniek Nouwen (AC Milan), Victoria Pelova (Arsenal), Jill Roord (VFL Wolfsburg), Katja Snoeijs (Everton), Sherida Spitse (Ajax), Jacintha Weimar (Feyenoord), Lynn Wilms (VFL Wolfsburg).

Meer uit Voetbal

FC Barcelona rolt Valencia op in Johan Cruijff-stadion

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de competitiewedstrijd tegen Valencia eenvoudig gewonnen. Zonder de geblesseerde Frenkie de Jong en Lamine Yamal won de Spaanse kampioen met 6-0 van Valencia.

16 minuten geleden
Feyenoord geeft seizoenkaarthouders op korte termijn 'hardcards'

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat op korte termijn zogenoemde hardcards uitdelen aan de seizoenkaarthouders. Dit is om "de afhankelijkheid van het digitale toegangssysteem te minimaliseren", zo laat de Rotterdamse club weten na de problemen van een dag eerder rondom de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen.

2 uur geleden
City wint stadsderby van Manchester met 3-0 van United

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de stadsderby tegen Manchester United met 3-0 gewonnen. Erling Haaland was in het Etihad Stadium met twee treffers de man van de wedstrijd. Het was pas de tweede overwinning van City, dat na vier speelronden 6 punten achter staat op koploper Liverpool. United heeft 4 punten uit vier duels.

3 uur geleden
Telstar verliest in eigen huis van Fortuna Sittard

VELSEN (ANP) - Telstar heeft ook de derde thuiswedstrijd in de Eredivisie niet kunnen winnen. In het eigen stadion in Velsen-Zuid verloor de ploeg met 3-1 van Fortuna Sittard door twee late treffers van Makan Aïko.

4 uur geleden
Liverpool na zege bij Burnley nog zonder puntenverlies aan kop

BURNLEY (ANP) - Liverpool FC gaat weer aan kop van de Premier League. The Reds wonnen zondag met 1-0 bij Burnley. Dat betekende de vierde competitiezege op rij voor het elftal van trainer Arne Slot.

5 uur geleden
Heracles blijft na thuisnederlaag tegen AZ puntloos laatste

ALMELO (ANP) - Heracles staat na vijf wedstrijden met 0 punten troosteloos onderaan in de Eredivisie. De ploeg van trainer Bas Sibum ging op zondag in eigen huis met 2-1 onderuit tegen AZ. Heracles heeft een doelsaldo van twee voor en zestien tegen. AZ heeft 10 punten uit vier wedstrijden. AZ ontvangt volgende week koploper Feyenoord in Alkmaar.

5 uur geleden
Directeur Leverkusen: met ontslag Ten Hag is fout rechtgezet

LEVERKUSEN (ANP/DPA) - Bayer Leverkusen had geen andere keuze dan trainer Erik ten Hag te ontslaan. Dat zei Fernando Carro, voorzitter van de directie van de Duitse voetbalclub, zondag tegen het programma Bild Sport op Welt TV.

7 uur geleden