Voetbalsters zonder Kalma en Van de Sanden naar WK
ZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalsters gaan zonder aanvalsters Shanice van de Sanden en Fenna Kalma naar het WK in Australië en Nieuw-Zeeland. Ook keepster Barbara Lorsheijd is nog afgevallen voor de selectie van 23 speelsters van bondscoach Andries Jonker.
Jonker heeft in de aanval de voorkeur gegeven aan onder anderen Lineth Beerensteyn, Lieke Martens, Jill Roord en Esmee Brugts. Voor elf speelsters wordt het hun eerste WK-deelname. De 17-jarige Wieke Kaptein is de jongste Nederlandse WK-debutante ooit.
Jonker had eerder al Romée Leuchter en Alieke Tuin geschrapt uit de selectie. Na de oefenwedstrijd tegen de jongens van De Volewijckers onder 18 vielen ook Kika van Es en Tiny Hoekstra af voor de definitieve selectie. Oranje speelt op het WK ook zonder de geblesseerde Vivianne Miedema. De topscorer aller tijden van Oranje liep eind vorig jaar een zware knieblessure op en is niet op tijd hersteld.
Afwezigheid Van de Sanden
Van de Sanden maakte deel uit van het elftal dat in 2017 de Europese titel veroverde. Ook zat ze twee jaar later in de groep die tweede werd bij het WK. Voor de definitieve selectie van het EK van 2021 viel Van de Sanden ook af, net als Kalma.
Het WK in Australië en Nieuw-Zeeland duurt van 20 juli tot en met 20 augustus. Oranje neemt het in de groepsfase op tegen Portugal, de Verenigde Staten en Vietnam. De voetbalsters spelen op 23 juli hun eerste wedstrijd tegen Portugal.
Restant voorbereiding en selectie
Oranje speelt zondag nog in Kerkrade de laatste oefenwedstrijd tegen de speelsters van België voordat het elftal naar Nieuw-Zeeland afreist.
De volledige selectie: Jill Baijings (Bayer 04 Leverkusen), Lineth Beerensteyn (Juventus), Esmee Brugts (PSV), Kerstin Casparij (Manchester City), Caitlin Dijkstra (FC Twente), Merel van Dongen (Atlético Madrid), Daniëlle van de Donk (Olympique Lyon), Daphne van Domselaar (FC Twente), Damaris Egurrola (Olympique Lyon), Stefanie van der Gragt (Inter Milan), Jackie Groenen (Paris Saint-Germain), Renate Jansen (FC Twente), Dominique Janssen (VFL Wolfsburg), Wieke Kaptein (FC Twente), Lize Kop (Ajax), Lieke Martens (Paris Saint-Germain), Aniek Nouwen (AC Milan), Victoria Pelova (Arsenal), Jill Roord (VFL Wolfsburg), Katja Snoeijs (Everton), Sherida Spitse (Ajax), Jacintha Weimar (Feyenoord), Lynn Wilms (VFL Wolfsburg).
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
6 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
15 uur geleden