Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters via strafschoppen uitgeschakeld op Spelen

Voetbalsters via strafschoppen uitgeschakeld op Spelen

YOKOHAMA (ANP) - De Nederlandse voetbalsters gaan zonder medaille naar huis. De ploeg van bondscoach Sarina Wiegman verloor in de kwartfinales van de Olympische Spelen na strafschoppen van de Verenigde Staten. Na de reguliere speeltijd stond het 2-2, in de verlenging werd niet gescoord. In de penaltyserie misten Vivianne Miedema en Aniek Nouwen (2-4).

Miedema had Oranje na ruim een kwartier spelen op voorsprong gezet, maar via doelpunten van Samantha Mewis en Lynn Williams namen de Amerikaanse vrouwen de leiding over. Miedema trok de stand na bijna een uur gelijk met haar tiende doelpunt van het toernooi. In de slotfase kreeg Oranje een penalty, maar Lieke Martens miste.

Zo eindigt het tijdperk van Wiegman zonder olympische medaille. Onder leiding van Wiegman, die verdergaat als bondscoach van Engeland, wonnen de voetbalsters het EK 2017 en bereikten ze de finale van het WK 2019. 'Team USA' was daarin met 2-0 te sterk.

Meer uit Sport

Zwembond KNZB maakt selectie bekend voor WK langebaan in Doha

NIEUWEGEIN (ANP) - Zwembond KNZB heeft de selectie bekendgemaakt voor de wereldkampioenschappen langebaan in Doha. In totaal reizen tien vrouwen en acht mannen af naar Qatar, waar de WK van 11 tot en met 18 februari op het programma staat.

52 minuten geleden
Vrouw van teammanager Mercedes ontkent belangenverstrengeling

LONDEN (ANP/RTR) - Susie Wolff ontkent dat ze betrokken is bij belangenverstrengeling in de Formule 1. "Het is teleurstellend dat mijn integriteit op deze manier in twijfel wordt getrokken. De beschuldigingen lijken gestoeld op mijn burgerlijke staat in plaats van mijn vaardigheden", zegt de vrouw van teammanager Toto Wolff van Mercedes.

2 uur geleden
Zwemmers Kamminga en Corbeau maken indruk in series EK kortebaan

OTOPENI (ANP) - Zwemmers Arno Kamminga en Caspar Corbeau hebben zich op de Europese kampioenschappen kortebaan in Roemenië op indrukwekkende wijze geplaatst voor de halve finales op de 100 meter schoolslag. De Nederlanders klokten de twee snelste tijden in de series.

2 uur geleden
Titelverdediger Van de Zandschulp en Griekspoor slaan NK over

AMSTELVEEN (ANP) - Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor ontbreken volgende week bij de nationale tenniskampioenschappen in Amstelveen. De twee finalisten van vorig jaar slaan de editie van dit jaar over en richten zich op 2024.

15 uur geleden
Sportbonden dringen aan op Russen onder neutrale vlag op Spelen

LAUSANNE (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers van internationale sportbonden, de nationale olympische comité's en de atletencommissie van het IOC hebben een oproep gedaan om Russische en Belarussische atleten "zo snel mogelijk" onder een neutrale vlag toe te laten tot de Olympische Spelen in Parijs in 2024. Dat staat in een persbericht dat is uitgegeven na de twaalfde Olympische Top.

19 uur geleden
Gio Lippens stopt als wielerverslaggever bij de NOS

HILVERSUM (ANP) - Gio Lippens gaat met pensioen. De 65-jarige wielercommentator stopt in februari na een dienstverband van 35 jaar bij de NOS. De wereldkampioenschappen veldrijden in het Tsjechische Tabor op 3 en 4 februari worden zijn laatste klus. Dat heeft de NOS dinsdag bekendgemaakt.

20 uur geleden
Eerste sprintrace van Formule 1-seizoen 2024 in China

SHANGHAI (ANP) - De eerste sprintrace van het komende Formule 1-seizoen wordt gehouden tijdens de Grote Prijs van China, in Shanghai. Het raceweekend in China staat voor 19 tot en met 21 april gepland.

23 uur geleden