Voetbalsters starten WK-kwalificatie zonder Jansen en Kop
ZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalsters starten de WK-kwalificatie zonder Renate Jansen en Lize Kop. Beide speelsters zijn niet wedstrijdfit en hebben zich daarom afgemeld bij de nieuwe bondscoach Mark Parsons. De Engelsman begint maandag officieel aan zijn functie als opvolger van Sarina Wiegman.
Kerstin Casparij (21) neemt de plek van aanvalster Jansen over in de selectie van de 'Leeuwinnen'. Beiden spelen voor FC Twente. De 19-jarige keepster Claire Dinkla van sc Heerenveen vervangt Kop. De Ajax-keepster is normaal gesproken reserve achter Sari van Veenendaal. De selectie van Parsons voor de WK-kwalificatieduels met Tsjechië (vrijdag in Groningen) en IJsland (dinsdag 21 september in Reykjavik) bestaat uit 24 speelsters.
De voetbalsters kwamen rond het middaguur bij elkaar in Zeist, waar om 16.30 uur de eerste training onder leiding van Parsons op het programma staat.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
1 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
11 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.
16 uur geleden