Voetbalsters starten WK-kwalificatie zonder Jansen en Kop
ZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalsters starten de WK-kwalificatie zonder Renate Jansen en Lize Kop. Beide speelsters zijn niet wedstrijdfit en hebben zich daarom afgemeld bij de nieuwe bondscoach Mark Parsons. De Engelsman begint maandag officieel aan zijn functie als opvolger van Sarina Wiegman.
Kerstin Casparij (21) neemt de plek van aanvalster Jansen over in de selectie van de 'Leeuwinnen'. Beiden spelen voor FC Twente. De 19-jarige keepster Claire Dinkla van sc Heerenveen vervangt Kop. De Ajax-keepster is normaal gesproken reserve achter Sari van Veenendaal. De selectie van Parsons voor de WK-kwalificatieduels met Tsjechië (vrijdag in Groningen) en IJsland (dinsdag 21 september in Reykjavik) bestaat uit 24 speelsters.
De voetbalsters kwamen rond het middaguur bij elkaar in Zeist, waar om 16.30 uur de eerste training onder leiding van Parsons op het programma staat.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
26 minuten geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
45 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Hoofdtrainer Pep Guardiola (55) gaat na tien seizoenen weg bij Manchester City. Dat heeft de Engelse club bevestigd. De Spaanse coach werkte sinds 2016 bij City en veroverde twintig prijzen met de club. Het winnen van de Champions League in 2023 was zijn hoogtepunt.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De finale van de play-offs om deelname aan de voorronden van de Conference League tussen Ajax en FC Utrecht wordt vervroegd. Het duel in Volendam begint zondag om 12.15 uur in plaats van om 18.00 uur. Dat heeft de KNVB aan het ANP bekendgemaakt. Supporters van beide clubs mogen in het Kras Stadion aanwezig zijn.
4 uur geleden