Voetbalsters starten met nieuwe bondscoach aan WK-kwalificatie
GRONINGEN (ANP) - De Nederlandse voetbalsters beginnen met een nieuwe bondscoach aan de kwalificatie richting het WK van 2023 in Australië en Nieuw-Zeeland. De Engelsman Mark Parsons zit in Groningen tegen Tsjechië voor het eerst op de bank bij de 'Leeuwinnen'. Parsons is de opvolger van Sarina Wiegman, onder wie de voetbalsters de afgelopen jaren de aansluiting vonden met de wereldtop.
Oranje won het EK van 2017 in eigen land en bereikte twee jaar later op het WK in Frankrijk de finale. Daarin waren de Amerikaanse voetbalsters te sterk, net als afgelopen zomer in de kwartfinales van de Olympische Spelen. De ploeg van Wiegman verloor in Japan via strafschoppen van 'Team USA'. Het betekende het einde van het dienstverband van Wiegman, die bondscoach van Engeland is geworden.
De voetbalsters hebben zich al geplaatst voor het EK van volgend jaar in Engeland. Een jaar later is het WK, aan de andere kant van de wereld. In de eerste interlandperiode onder Parsons speelt Oranje vrijdag tegen Tsjechië (aftrap 20.45 uur) en volgende week dinsdag in Reykjavik tegen IJsland.
Meer uit Voetbal
MONTERREY (ANP) - Irak heeft zich met een 2-1-zege op Bolivia als 48e en laatste land geplaatst voor het WK voetbal van komende zomer. Het duel in het Mexicaanse Monterrey was de laatste play-off voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
5 minuten geledenGUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.
4 uur geledenPRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.
8 uur geledenSOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint met zeven andere spelers aan de oefeninterland tegen Ecuador. Mark Flekken, Stefan de Vrij, Nathan Aké, Jerdy Schouten, Quinten Timber, Xavi Simons en Brian Brobbey verschijnen aan de aftrap in het Philips Stadion.
11 uur geleden