Voetbalsters starten met nieuwe bondscoach aan WK-kwalificatie
GRONINGEN (ANP) - De Nederlandse voetbalsters beginnen met een nieuwe bondscoach aan de kwalificatie richting het WK van 2023 in Australië en Nieuw-Zeeland. De Engelsman Mark Parsons zit in Groningen tegen Tsjechië voor het eerst op de bank bij de 'Leeuwinnen'. Parsons is de opvolger van Sarina Wiegman, onder wie de voetbalsters de afgelopen jaren de aansluiting vonden met de wereldtop.
Oranje won het EK van 2017 in eigen land en bereikte twee jaar later op het WK in Frankrijk de finale. Daarin waren de Amerikaanse voetbalsters te sterk, net als afgelopen zomer in de kwartfinales van de Olympische Spelen. De ploeg van Wiegman verloor in Japan via strafschoppen van 'Team USA'. Het betekende het einde van het dienstverband van Wiegman, die bondscoach van Engeland is geworden.
De voetbalsters hebben zich al geplaatst voor het EK van volgend jaar in Engeland. Een jaar later is het WK, aan de andere kant van de wereld. In de eerste interlandperiode onder Parsons speelt Oranje vrijdag tegen Tsjechië (aftrap 20.45 uur) en volgende week dinsdag in Reykjavik tegen IJsland.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.
3 uur geledenBURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.
4 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot hoopt dat zijn elftal het zichzelf donderdag in de thuiswedstrijd tegen Leeds United in de Premier League niet zo moeilijk maakt als een kleine maand geleden. Toen eindigde het eerste duel tussen de twee clubs in de competitie in Leeds in 3-3. Liverpool verspeelde toen eerst een voorsprong van 2-0 en daarna van 3-2.
6 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - Bertrand Traoré heeft op de Afrika Cup een boete gekregen van 10.000 dollar, omgerekend ongeveer 8500 euro. De aanvoerder van Burkina Faso, oud-speler van Ajax, wordt daarmee gestraft voor aanmerkingen op de wedstrijdleiding.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Rodri is fit genoeg om zijn rentree bij Manchester City te maken. De 29-jarige Spaanse spelmaker zat zaterdag in de uitwedstrijd tegen Nottingham Forest al op de reservebank, maar kwam toen nog niet in actie.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid begint het nieuwe jaar zonder Kylian Mbappé. De Franse aanvaller heeft een verstuiking aan zijn linkerknie, meldt de Spaanse voetbalclub in een korte verklaring.
8 uur geleden