Voetbalsters starten met nieuwe bondscoach aan WK-kwalificatie
GRONINGEN (ANP) - De Nederlandse voetbalsters beginnen met een nieuwe bondscoach aan de kwalificatie richting het WK van 2023 in Australië en Nieuw-Zeeland. De Engelsman Mark Parsons zit in Groningen tegen Tsjechië voor het eerst op de bank bij de 'Leeuwinnen'. Parsons is de opvolger van Sarina Wiegman, onder wie de voetbalsters de afgelopen jaren de aansluiting vonden met de wereldtop.
Oranje won het EK van 2017 in eigen land en bereikte twee jaar later op het WK in Frankrijk de finale. Daarin waren de Amerikaanse voetbalsters te sterk, net als afgelopen zomer in de kwartfinales van de Olympische Spelen. De ploeg van Wiegman verloor in Japan via strafschoppen van 'Team USA'. Het betekende het einde van het dienstverband van Wiegman, die bondscoach van Engeland is geworden.
De voetbalsters hebben zich al geplaatst voor het EK van volgend jaar in Engeland. Een jaar later is het WK, aan de andere kant van de wereld. In de eerste interlandperiode onder Parsons speelt Oranje vrijdag tegen Tsjechië (aftrap 20.45 uur) en volgende week dinsdag in Reykjavik tegen IJsland.
Meer uit Voetbal
BALTIMORE (ANP) - Lionel Messi heeft zijn 899e doelpunt gemaakt in zijn illustere voetbalcarrière. De Argentijn scoorde voor Inter Miami in de met 2-1 gewonnen wedstrijd tegen DC United in Baltimore. Ruim 70.000 toeschouwers zagen Messi het doel treffen via een handig lobje.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink baalt van het ontbreken van een videoscheidsrechter bij de WK-kwalificatieduels van de voetbalsters. "In het vrouwenvoetbal ontwikkelen landen zich zo snel, in wedstrijden ligt het steeds dichter bij elkaar. Dan zou je eigenlijk wensen dat de VAR bij dit soort cruciale momenten aanwezig is", zei Veurink op zijn persconferentie na de 2-1-zege op Ierland. De gelijkmaker van de Ieren viel uit een dubieuze strafschop.
9 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Manchester City is doorgedrongen tot de kwartfinales van de FA Cup. De zevenvoudig winnaar van het bekertoernooi was op St. James' Park met 3-1 te sterk voor Newcastle United.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft Excelsior de vierde competitienederlaag op rij bezorgd. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 15 van de ranglijst. Excelsior verloor de laatste vier duels met één doelpunt verschil.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV maakte zich na de late overwinning op AZ (2-1) niet druk over de wijze waarop de zege tot stand was gekomen. De koploper won dankzij een laat doelpunt van Ricardo Pepi, nadat AZ de nodige kansen had gemist. "Tijdens een seizoen boek je op verschillende manieren overwinningen", wist de coach.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten van PSV ziet de late competitiezege op AZ (2-1) niet als een revanche voor de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC. "Dat is een ander toernooi en daar balen we nog steeds van", zei de middenvelder na afloop van het duel in Eindhoven.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in het thuisduel met Ierland met de nodige moeite de eerste zege geboekt in de WK-kwalificatie. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink won in de Utrechtse Galgenwaard met 2-1 dankzij treffers van Lineth Beerensteyn. Het winnende doelpunt viel pas in de 83e minuut.
11 uur geleden