Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters PSV bereiken bekerfinale met winst op Ajax

Voetbalsters PSV bereiken bekerfinale met winst op Ajax

EINDHOVEN (ANP) - De finale van het toernooi om de KNVB-beker bij de vrouwen gaat tussen ADO Den Haag en PSV. ADO won zaterdag met 3-2 van FC Twente, PSV versloeg titelverdediger Ajax zondag met 1-0. Romée Leuchter maakte in de 10e minuut het enige doelpunt op De Herdgang in Eindhoven.

De 20-jarige aanvalster leek vanaf de linkerflank te willen voorgeven, maar de bal vloog via de vingertoppen van Ajax-keepster Lize Kop in het doel. Leuchter, die vorige maand al beide doelpunten van PSV maakte in de met 2-1 gewonnen competitiewedstrijd tegen Ajax, ging even later geblesseerd naar de kant. In de tweede helft kregen beide ploegen heel wat kansen, maar het bleef bij 1-0.

ADO Den Haag kwam in Enschede tegen FC Twente twee keer op achterstand, maar trok de wedstrijd in de slotfase naar zich toe via een fraaie treffer van Nikki IJzerman. De finale om de KNVB-beker is op 5 juni in Almere.

De voetbalsters van Ajax wonnen de laatste drie edities van het bekertoernooi. Vorig jaar werd het toernooi afgebroken vanwege de coronacrisis en kwam er geen winnaar. ADO veroverde de beker in 2012, 2013 en 2016. PSV won het bekertoernooi nog nooit. De Eindhovense voetbalsters stonden wel al drie keer in de finale, maar daarin moesten ze het steeds afleggen tegen Ajax.

FC Twente, PSV, Ajax en ADO Den Haag gaan de komende weken in de play-offs strijden om het kampioenschap in de Eredivisie Vrouwen. In de eerste ronde van de play-offs treffen PSV en Ajax elkaar volgende week opnieuw in Eindhoven. "We gaan nu vol voor de titel", zei aanvoerster Stefanie van der Gragt van Ajax bij ESPN. "Nu lukte het hier niet om te winnen, dan volgende week maar. We hebben wat recht te zetten."

Meer uit Voetbal

Heracles-speler Reine-Adélaïde loopt zware blessure op

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo lijkt voorlopig geen beroep te kunnen doen op middenvelder Jeff Reine-Adélaïde. De Franse zomeraankoop liep vrijdag tijdens een partijvorm op de training een ogenschijnlijk zware blessure op. Heracles speelt zaterdag thuis tegen NEC.

26 minuten geleden
Verdediger Itakura debuteert voor Ajax tegen Go Ahead Eagles

AMSTERDAM (ANP) - Ko Itakura maakt zondag zijn debuut voor Ajax in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles. De Japanse verdediger, overgekomen van Borussia Mönchengladbach, is in het bezit van een werkvergunning. "Daar zijn we blij mee", zei trainer John Heitinga tijdens een persconferentie in de Johan Cruijff ArenA.

53 minuten geleden
FC Twente wil zich tegen PSV revancheren voor matig eerste duel

ENSCHEDE (ANP) - Trainer Joseph Oosting van FC Twente hoopt dat zijn spelers zich zondag tegen PSV zullen revancheren voor de tegenvallende seizoensopening bij PEC Zwolle (1-0). "Na zo'n duel als afgelopen week is er maar een remedie: met positieve energie en met het mes tussen de tanden die wedstrijd aanvliegen", zei de coach.

55 minuten geleden
Ajax onderzoekt of middenvelder Álvarez kan terugkeren

AMSTERDAM (ANP) - Ajax onderzoekt of het mogelijk is Edson Álvarez terug naar de Johan Cruijff ArenA te halen. "Hij is altijd welkom", zei trainer John Heitinga tijdens een persconferentie voor het uitduel van zondag met Go Ahead Eagles. "Hij zou echt een toegevoegde waarde voor ons zijn. Maar ik weet niet of het haalbaar is."

59 minuten geleden
Feyenoord-coach Van Persie houdt vertrouwen in Lotomba

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie van Feyenoord geeft Jordan Lotomba zaterdag tegen Excelsior opnieuw een basisplaats. De verdediger zag er afgelopen dinsdag tijdens de verloren wedstrijd bij Fenerbahçe (5-2) niet goed uit bij enkele tegentreffers.

1 uur geleden
Rechtsback Sambo keert op huurbasis terug bij Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Shurandy Sambo keert op huurbasis terug bij Sparta Rotterdam. De 23-jarige rechtsback komt over van Burnley. Sambo speelde in het seizoen 2022-2023 ook al voor Sparta.

1 uur geleden
PSV zonder Pepi naar FC Twente, Man kan debuut maken

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV kan zondag voor het competitieduel met FC Twente geen beroep doen op Ricardo Pepi. De aanvaller wordt geleidelijk teruggebracht, nadat hij vorig seizoen lang met een knieblessure aan de kant had gestaan.

2 uur geleden